Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnám megértetni a...

Hogyan tudnám megértetni a Jehova tanúival, hogy nem vagyok kiváncsi a mondókájukra? Olyanok, mint aki süket, nem hallja meg, csak azt, amit meg akar hallani. Hogy ne jöjjenek, ne zaklassanak, nem értik.

Figyelt kérdés
2014. jan. 28. 10:41
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Szerintem pontosan úgy ahogyan ide leírtad. A probléma az, hogy a Tanúkat arra motiválja a vezetés, hogy menjenek, és hozzák a számokat. Vagyis mindegy mit reagálsz, de ha meglátogat, azzal növeli a számait...


Üdv. Péter

2014. jan. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerelj fel te is egy ilyet az ajtódra:

[link]

2014. jan. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
84%
Kérdezd meg tőlük hogy támogatják e a meleg sátánista orgiákat.
2014. jan. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
52%

Legegyszerűbb, ha ajtónyitás előtt kinézel a kukucskálón, és ha gyanúsan Tanúk, ki sem nyitod az ajtót. Ha mégis kinyitod, akkor egy udvarias "Köszönöm, most nem érek rá.", és becsukod. Szegények megszokták már, hidd el.

Ha ezeket nem szeretnéd, akkor elveszed az irományt, megígéred, hogy tutira elolvasod, és utána szépen besétálsz az ajtón.

Nálunk nagyon sok a Jehova Tanú, pár havonta becsengetnek, de még soha nem vettek el egyszerre fél percnél többet az életemből.

2014. jan. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Barátom Péter.


Semmilyen számot nem hozunk.

S nem a vezetés találta ki, hanem a Bibliában Jézus adta ki parancsba, a követőinek.

Nem kérte, parancsolta.!!!!

egyébként pedig Jézus nem hozott és nem is támogatott papi, és laikus osztályt, és nem szelektált az embereket illetően, hogy csak ez, vagy az szolgáljon.


Azt mondta:

MENJETEK.

S nem tette hozzá, hogy csak ilyen meg olyan emberek, ebben semmilyen kikötést nem tett, mindenkinek végeznie kell.


Kedves kérdező.


Kérd meg a testvéreket, hogy írják fel a kártyára a nevedet címedet, hogy nem szeretnéd ha felkeresnének többet. Nyugodtan hivatkozhatsz arra, hogy egy Tanú mondta.

2014. jan. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj kedves Tanú, de én egyetlen egyszer sem kértem hogy jöjjenek, ez itt nem szántóföld, miért kellene az én nevemet felirni akármilyen papirra is ? Ha egyszer is kértem volna, és most visszavonnám, akkor értem, felirja, hogy el ne felejtse. De sosem kértem, ők pof....ul jönnek.
2014. jan. 28. 14:16
 7/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves Péter a választ, hasznos volt. valóban a számok fontosak nekik, ha nem úgy lenne, az ember is fontos lenne, megértenék egy szóból is hogy nem vagyok kiváncsi rájuk.
2014. jan. 28. 14:18
 8/30 anonim ***** válasza:
15%

Az a helyzet, hogy a te utcádban nem mindig ugyanaz a hírnök jár. Így nem biztos, hogy tudja valaki rólad, hogy nem szeretnél beszélgetni a Tanúkkal. Ha viszont fölírhatja a lapjára, hogy téged mindenki kerüljön el, akkor erről értesülhetnek a többiek is, így neked sem lesz kényelmetlen legközelebb a helyzet, de a hírnökök se töltenek el időt veled.

Egyszer még meggondolhatod magad...Ez is benne van a pakliban. :)


Gusev

2014. jan. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Kedves Gusev, értetlen vagy, egyszer sem kértem hogy jöjjenek, nehogy visszafelé működjenek már a dolgok . Ő az aki erőszakosan zaklat, és én magyarázzam meg hogy ez itt nem a szántóföld ? Az a határban van. Nem tudom mi ez a kényszer nálatok, hogy mindenkit meg akartok tériteni.Kitartóan zaklattok, hátha egyszer meggondolom magam? Hátha azt mondom az erőszakosságotokra hogy egye fene nem bánom ? Felejtsétek el. Nem vagyok olyan gyenge .
2014. jan. 28. 15:44
 10/30 anonim ***** válasza:
69%

Sziasztok!


Jézus soha nem parancsolt olyat a követőinek, hogy azok zaklassanak másokat. Ezt mondta nekik:

"Ti vagytok a világ világossága. Nem rejtethetik el a hegyen épített város...úgy fényljék a ti világosságtok az emberek előtt, hogy lássák a ti jó cselekedeteiteket, és dicsőítsék a ti mennyei Atyátokat." (Mt. 5:14,16)


Üdv. Péter

2014. jan. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!