Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Hogy álltok...

Keresztények! Hogy álltok ellen az önkielégítés, kisértésének?

Figyelt kérdés
mit tesztek ellene?
2014. jan. 29. 11:33
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
0%
Nem akarlak megsérteni, de Te annyira beteg vagy, mint a vallásod.
2014. jan. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
88%

Alapvetően nem hülyeség, ha az ember nem csinálja ezt.

Viszont a vallásos vezetőktől akkor hülyeség, hogy erőltetik ezt a leszokást. Komoly pszichikai okai is lehetnek, amiért valaki nem tud erről leállni. Attól, hogy a vallási vezetők űzik a démonokat az emberről, még nem fog tudni ettől megszabadulni, mert a mélyen lévő pszichikai okokkal nem foglalkoznak. Mondják, csak akarat kérdése. Hát nem. Kényelmesebb csak űzögetni az űznivalót, a többit meg ráhagyni az emberre, hogy akarat kérdése és ha nem szabadulsz meg, ennyit érsz, nem tudnak mit tenni. Ahhoz már több energia kéne a vallásos vezetőktől, hogy a pszichikai okokat is feltárják.

Én a démonüzigéléses praktikák helyett pszichológushoz mentem, aki nem csak kegyesen imádkozik felettem, hanem hosszas beszélgetések keretében foglalkozik velem. Az önkielégítés témát még csak nem is érintettük, de amióta ő vizsgálja, ami bennem van, azóta már én is egyre kevesebbszer követem el ezt a dolgot, mert nem hiányzik annyira. De a vallási vezetők ilyenre nem képesek, nincs idejük, se szakértelmük arra, hogy elbeszélgessenek veled, és még csak azt sem tudják, hogy pszichológushoz kéne irányítani esetleg. Ők leűzik rólad a démonokat ha kell százszor, szeretettel mondják, hogy meg kell térned belőle és mossák kezeiket, ők megtették, amit megtehettek, te meg majd max. mész a pokolra, ha nem tudod abbahagyni.


Aki lelkileg kiegyensúlyozott és el tudja fogadni önmagát, az simán ellene tud állni ennek a kísértésnek. Aki meg nem, az a vallási vezetők szerint - így járt.

2014. jan. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
nem betegség,hanem inkább önuralom próba.
2014. jan. 29. 18:39
 14/31 anonim ***** válasza:

Utolsó, hogy ne lenne rá idejük! Ezt hívják úgy, hogy lelkivezetés, és meggyőződésem, hogy minden vallásos embernek kellene ilyenre járnia. (A nemvallásosaknak csak azért nem, mert nem egyezik a világnézet). Nekem is van olyan ismerősöm (jelen helyzetben nem pap, csak hittanár), akitől sokan szoktak lelkivezetést kérni, és zseniális annak ellenére is, hogy nincsen pszichológusi képesítése, ámbár tény, hogy keni-vágja a témába vágó szakirodalmat. A legtöbb pap jártas ebben valamennyire, plusz némi élettapasztalattal és lelkivezetési tapasztalattal is rendelkezik. Való igaz, hogy nem említettem az opciót az előző válaszomban, és köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmet. Azért maradt ki, mert a saját tapasztalataimról írtam, és én még senkit sem kértem fel lelkivezetőmnek, ennek személyes okai vannak. Bár azt én is írtam, hogy ez csak a felszín, és méllyebben kell kezelni, mint amennyi látható.

Kérdező, tényleg érdemes lenne elmenni pszichológushoz, vagy lelkivezetőhöz, ez utóbbi többet segíthet neked a lelkiéletben való fejlődésben, és ingyen van, az előbbi talán konkrét problémákban nagyobb szakértelemmel rendelkezik. Ha lehetőségedvan rá, keresd fel mindkettőt.

2014. jan. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
34%
javaslom még a nem lélegzést, a nem evést, a nem ivást, a nem pisilést, a nem kakilást is, mind remek önuralmi próba, és ha már egy biológiai szükségletet nem elégítünk ki akkor miért elégítenénk ki a többit
2014. jan. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
utolsó válaszadó. te keresztény vagy?
2014. jan. 29. 19:34
 17/31 anonim ***** válasza:
A 15. nem keresztény szerintem, inkább buta. amúgy kíváncsi lennék, mennyi előnyét tudná felsorolni annak, ha valaki önkielégít. Persze, olykor feszültséglevezetés, de ideális esetben máshogy is "le tudja vezetni" az ember a feszültséget.
2014. jan. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
2014. jan. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Femina.hu? :DD
2014. jan. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
56%

"a biológiai formát ismerem. a lelki probléma az viszont nem az ürüléssel van. nem az a legnagyobb bűn szerintem,hogy egyfajta önzés a magadnak okozott "öröm",hanem míg oda eljutsz,addig gondolatok is kísérik."


A lelki probléma nem az ürüléssel van,hanem azzal,hogy elültették benned azt a tévképzetet,hogy önmagadnak örömet okozni rossz,bűnös dolog,sőt a gondolataid miatt is bűnös vagy.Ez okozza a lelki problémát.gondolj bele,hogyan is lehetnél lelkileg egészséges,ha egyfolytában bántod magad? Arról hallottál,hogy ne bánts mást,arról nem,hogy magadat is szeresd a tökéletlenséged ellenére? Tudod,én már csak azon csodálkozom,hogy egy finom ételt megenni miért nem bűn az egyház szemében....hiszen mennyi szennyes gondolat kíséri,éhes vagy,finom ételekről fantáziálsz,érzed az ízüket,illatukat,és végül meg is teszed,veszel egy adag sült krumplit marhapörkölttel,savanyúsággal,micsoda egy önző,rossz ember vagy!

A gondolataiddal hiába is hadakozol,vissza fognak térni,újra és újra,egészen addig fogsz szenvedni,és szorongani,amíg meg nem érted,hogy félrevezettek,és,hogy nem az a megoldás,hogy ítélkezel önmagad felett.


Tisztában vagyok vele,hogy nem tetszett a válaszom,de fontosnak tartottam,hogy leírjam,mert én is hasonló problémától szenvedtem,csak én ott is hagytam szépen a drága Katolikus egyházat.Amíg az ember homokba dugja a fejét,addig nem fog megoldás születni.

2014. jan. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!