Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Homoszexualitás és megtérés,...

Homoszexualitás és megtérés, ha valakit érint hogyan?

Figyelt kérdés

A homoszexualitásról (melegségről) beszélgettem egy hívő emberrel, egy meleg fiatalember kapcsán. Erről két teológiai nézőpont van:

a) Elfogadó teológia(párkapcsolatban élhet együtt meleg ember)

b) Bűn.


Abban megegyeztünk, vagy egyezik a véleményünk,hogy bűn.

Az elfogadó teológia tévtanítás, belemagyarázás stb.


Az, hogy bűn újabb nézőpontokat hoz elő, avval kapcsolatban, hogy mi is konkrétan a bűn egy ilyen embernél, és a megtérés során milyen jó gyümölcsöt kell teremnie egy meleg embernek.


Két fő álláspont körvonalazódik a keresztényeknél, keresztény gyülekezeteknél:


1. A hajlam (szerelem és testi vágy érzése) önmagában nem bűn, de ezt a vágyat nem élheti meg a meleg ember. A bűn az azonos neműek közötti szexuális kapcsolat, illetve önkielégítés, és gondolati megélés. Ha megélte el kell fordulni a meleg kapcsolatától. Ahogy a Biblia is írja, meg kell öldökölnie magában a testi és lelki vágyait, kívánságait, meg kell tagadnia önmagát, tisztán kell élnie. A melegség számára egy kísértés marad. Lényegében Jézus is róluk beszélt, amikor arról szólt, hogy vannak alkalmatlan emberek a heteró házasságra, betölthetik a testi tisztaságot, amit Pál apostol is magasztalt a nőtlen/hajadon embereknél. (1. kor 7).


2. A hajlam (szerelem és testi vágy érzése) már önmagában is bűn. Az igei alapja: Jézus azt mondta, hogy aki kívánsággal tekint egy asszonyra paráználkodik. Ha egy meleg ember tud kívánsággal tekinteni azonos neműre már paráználkodik, ha észreveszi egy azonos nemű szépségét már tisztátalan, ha nem semlegesen tekint azonos neműre bűn. Ebből kifolyólag egy meleg férfi nem elég ha megöldökli vágyait és megtagadja magát, úgy térhet meg ha megváltozik. Tehát imádkoznia kell, hogy hajlama alakuljon ki a heteroszexualitásra: a nők iránti szerelem képessége és testi, fizikai vonzódás kialakulása Isten Szelleméének segítségével. Azzal terem jó gyümölcsöt ha az irányultsága megváltozik és heteroszexuális házasságra lép egy nővel és gyermeket vállalnak. Azzal érvelnek, hogy Isten a megtérésnél nem végez fél munkát, Isten a családban gondolkodik. A szaporodjatok és sokasodjatok parancsnak (noha nem törvény, nem jár érte büntetés és áldozatot sem kellett bemutatni a "megszegéséért")az Újszövetség emberének is engedelmeskedni kell. Pál apostol (1. kor 7.) szerintük csak a nagyon kevés cölibátusi lelki ajándékot kapott emberről beszél itt, akiknek heteroszexuális az alap irányultságuk de ezt nem jelenik meg Isten Szelleme által. Tehát itt egy meleg azon felül megöldökli férfiak iránt érzet vágyait, egyszersmind megkéri hogy Isten adjon nők iránit vágyakat neki. A megtérés a heteroszexuálissá válással lesz teljes.


A kérdés fontos:

Úgy vettem észre, ha a homoszexualitás kerül elő, a keresztények - elnézést a kifejezésért - mantáráznak: szabadulásról beszélnek, de nem mondják el, mi lesz a megtért melegből: heteroszexuális, melegségét győzött tiszta ember? Ugyanakkor minden megváltozott meleg ember bizonyságára jut egy ellen bizonyság olyan volt ex gay melegtől akik azt mondják nem lehet ezen változtatni. Az USÁ-ban sorra nyílnak a keresztény eredetű meleg átnevelő táborok de be is csődölnek. Sok melegből kiűzik a meleg démont, de hallani olyat hogy valaki utána is meleg maradt. Arra kérem a keresztény válaszolókat, hogy az Ige és hitük fényében írjanak józan és építő válaszokat erre a kérdésre: hogyan tud egy meleg megtérni és mi lesz belőle, hogyan teremi meg a megtéréshez szükséges jó gyümölcsöket?



2014. febr. 3. 00:12
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
81%

Sehogy, ez genetika. Erre általában a katolikus legyintenek, hogy csak emberi kreálmány a homoszexualitás, de ez egy tévedés: ha megnézzük, az állatvilágban is szép számmal akad erre példa. Úgyhogy, a homoszexuális ember nem azért olyan, mert megszállta valami, vagy, mert bűnös, hanem mert úgy született. És mivel Isten okkal teremt valakit olyannak, amilyen, így nyilván felmerül a kérdés, vajon tévedne ő ekkorát? Szerintem nem.

Mellesleg, a Biblia, bár a katolikus vallás legfőbb könyve, egy EMBERI kreálmány. Nem az égből pottyant le, hanem emberek írták. És eszerint kellene végre kezelni. (Példának okáért, ha te megkérdezel egy rabbit, ő megmondja neked, hogy a Tórát és a Talmudot csak és kizárólag kommentárokkal lehet olvasni. Miért? Mert tudják, hogy azokat ember írta, és azok, akik írták tévedhettek, valamint egy több ezer évvel ezelőtti norma teljesen más megvilágítást kap, ha 21. századi kontextusba helyezzük.)

Jut eszembe, te akkor nyilván rákot és kagylót sem fogyasztasz. "5 Mózes 14 : 10 - ami úszószárny és pikkely nélkül való, azt ne egyétek, mert az tisztátalan." Vagy, ettél már? Na, sprint gyónni!


Mielőtt valaki félreérti: nem vagyok antikatolikus, sőt, én is meg vagyok keresztelve. Ámde szerintem a jó szándék, a szeretet, az együttérzés és Isten keresése sokkalta fontosabbak, mint az, hogy ki meleg és ki nem. Ha Isten valóban jóságos, akkor egy becsületes meleg férfit, aki szereti és tiszteli embertársait, boldog párkapcsolatban él sokkal többre tart, mint egy heteroszexuálist, aki, bár veri a mellét, hogy katolikus, folyton a kocsmában teng-leng, néha elveri az asszonyt, és persze közben szaporán imádkozik.

2014. febr. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
42%

"A hajlam (szerelem és testi vágy érzése) önmagában nem bűn, de ezt a vágyat nem élheti meg a meleg ember. "


Semmilyen vágy nem bűn, maximum kísértés. Így a második lehetőség alapból baromság. (viszont a vágyaknak mindig van forrása és a problémát a gyökereknél kell vizsgálni)


Ha bűn volna a melegség vagy gyógyítható betegség, akkor arról kellene beszélni, nem pedig gyűlölködni xy oldalnak.

Bár úgy is azt fogják írni, hogy az illető olvassa a Biblát és ne egyen melegszenyát meg semmit 40 napig vagy ilyesmi... -_-


Esetleg nyelje le a szent szellemet a víz alatt :O

Vagy Kérja Jézust...


Hogyan termhet jó gyűmölcsöt az ember?

Úgy hogy becsületes jószívű ember és úgy is cselekszik.

Ebben segít Jézus.


A többi csak rizsa. Ez a lényeg!!!


A melegnek meg el kell dönteni, hogy minek tartja magát és mit érez az egyik és a másik nem iránt, mire vágyik stb...


Mindenesetre én senki szexuális életébe nem szólok bele.

2014. febr. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
17%

"ha megnézzük, az állatvilágban is szép számmal akad erre példa. "


Engem érdekelne egy példa...

Nőstényeknél hogyan van?


Azt még nehezen el tudom képzelni, hogy a kan a gyengébb hímet megragadja, de fordítva?

Vagy szerelem is van?

Nem inkább "biszexualitás" van?

2014. febr. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 MrPifta ***** válasza:
78%

melegnek születtünk, így nőttünk fel, így is fogunk meghalni, tetszik vagy sem. Ugyan ki választaná, hogy mindenki utálja őt? Az viszont a te választásod, hogy szereted-e embertársaidat vagy utálod. A Biblia az előbbire tanít. Amiben több meleg pár is szerepel, mint Dániel és Aspenáz, Ruth és Naomi.

Isten elítéli a hűtlenséget, a pénzért vett szerelmet (ez lehet prositúció, vagy érdekházasság is), a gyermekek bántalmazását. De ha 2 felnőtt ember, nemtől függetlenül, érdek nélkül, őszintén, egymáshoz hűségesen szeretik egymást, azzal semmi gond nincsen. Továbbá nem szabad szó szerint olvasni a Bibliát, hiszen azt is írja, hogy szabad a rabszolgatartás.

2014. febr. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
79%
Én szeretem ugyanùgy a melegeket is..nem àrtanak senkinek.
2014. febr. 3. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
20%

A szex az, ami mindig is megosztotta az embereket, és mindegy, hogy az heteto vagy homo. A Biblia a testi vágy fékezését javasolja és mivel Isten szava én neki hiszek, nem az embernek, aki képtelen uralkodni magán és most nem csak a szexről beszélek.

A gyógyulást nézve azért oszlanak meg a vélemények, mert egy-egy elhagyás mutatja Jézus erejét és a gyenge embernek ez nem nagyon tetszik, mert akkor fel kéne hagynia a bűnnel, márpedig sokak inkább ezt választják egoizmusuk miatt, így elkezdik cáfolni a megtörtént dolgokat, bizonyítatlan teóriákat és hazugságokat gyártanak, hogy fedezve legyen a bűnük.


Kérdésre a válasz: az gyógyul, aki valóban akar, mert valóban megtért és valóban látja a bűn súlyát. A többi humbug.

2014. febr. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 Szeressük egymást ***** válasza:
9%

Az előző válasz jó.

Amig egy homi nem látja be hogy fertelmes, undorító bűn a vágy szintjén is a saját neméhez való vonzódás, és nem gyűlöli meg a vágyat és a tetteit, addig jobban szereti a bűnt mint az igazságot, és csak mentegetőzni fog, meg belemagyaráz a bibliába hülyeségeket. Gondolom a legtöbb ilyen hamis bibliapéldálkat felhozó katolikus pap lehet. Másra nem tudok gondolni.

2014. febr. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
#2-nek küldeném: [link]
2014. febr. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
50%

A megtérés azt jelenti, hogy az ember szakít minden bűnnel, de legalábbis mindent megtesz, amire képes. Van olyan, hogy nehezen megy és segítséget igényel, de van segítség. A megtérés természetfeletti megtapasztalás. Ha nem természetfeletti, akkor nem megtérés. Emberi szinten nem tud egy homoszexuális ember megváltozni, ahogyan egy más kötelékben élő ember sem tud megszabadulni a sajátjától. Én a dohányzással voltam így, mások az alkohollal, megint mások a házasságtöréssel vagy akár a homoszexualitással. Egy hívő hisz. Ha pedig valaki nem hisz, az nem hívő, és nincs keresnivalója az Egyházban, amíg nem akar megtérni. De ha meg akar térni, akkor megteheti.


A homoszexuális embereknek nem az a legnagyobb problémájuk, hogy homoszexuálisak, hanem az, ha elhiszik, hogy ebből nem lehet kijönni. Ha ezt elhiszik, akkor már nem is akarnak, hanem másoktól várják el, hogy elfogadják őket olyannak, amilyenek. Ezzel az igénnyel pedig felléphetnének a kleptomániások, zsebesek, bankrablók, szadisták, pedofilok vagy a kéjgyilkosok is. Mindegyiket belülről hajtja valami, aminek nem tudnak ellenállni. A Biblia azonban minden ember számára szabadulást hirdet, ez pedig a homoszexuális emberekre is vonatkozik. A menetrend a következő: bűnbánat, bűnvallás és a bűn elhagyása, erre pedig rájön Jézus Krisztus Vére és szabadító ereje. Vagyis a megtért homoszexuális ember többé már nem homoszexuális, mert rájön Isten kegyelme és megszabadítja. Ez azt jelenti, hogy belülről olyan érzések és indulatok törnek föl benne, amelyek már nem a saját neméhez terelik, hanem az ellenkező nemhez, ráadásul, az ellenkező nemhez is normális mederben. A példa azt mutatja, hogy a megtért, megszabadult homoszexuális emberek rövid időn belül megházasodnak és boldog családi életet képesek élni, ami nem csupán egy külső máz, hanem valóságos boldogság és szabadság.


Azok a prédikátorok, akik elnézőek a homoszexualitással szemben, azok a vesztükbe kergetik őket, ugyanis elhitetik velük, hogy nem kell megtérniük, pedig Isten azt mondja, hogy az ünneplést és bűnt el nem szenvedi. Pedig az ítélet minden emberre eljön, nem csak a homokosokra, de a hűtlenekre, a házasságtörőkre és a paráznákra is. De most még tart a kegyelem ideje. Ha valaki homoszexuális, de meg szeretne ettől szabadulni, az megteheti egy olyan gyülekezetben, ahol hirdetik az Evangéliumot és valóban működik Isten ereje, mert ott nem csupán jó tanácsokkal látják el az embereket. Amikor előre hívják a megtérőket, előre kell menni, el kell fogadni Jézus Krisztust, és őszintén el kell mondani a problémát egy lelkésznek négyszemközt. A dolog szépsége az, hogy a gyülekezetben senkinek sincs múltja, mindenki tiszta lappal indul, még akkor is, ha mindenki tudja, hogy honnan jött: " Azért ha valaki Krisztusban van, új teremtés az; a régiek elmúltak, ímé, újjá lett minden." (2Kor 5,17)

2014. febr. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
44%

Végigolvastam a kérdésedet, itt-ott fogtam a fejem, mégis elsősorban a legutolsó kérdésedre reagálnék: "hogyan tud egy meleg megtérni és mi lesz belőle, hogyan teremi meg a megtéréshez szükséges jó gyümölcsöket?" Nem vagyok érintett a kérdésben, így csak véleményt tudok mondani, saját tapasztalattal nem szolgálhatok.


Nem hiszem el, hogy egy meleg ember, ha megtér, akkor hipp-hopp el is múlik a homoszexualitása. A legtöbb, amit megtehet, hogy nem létesít kapcsolatot senkivel, és igyekszik nem gondolni "úgy" azonos neműekre.

Nagy hiba egy homoszexuális embernek magára erőltetni a másik nemet annak ellenére, hogy nem erre vágyik. Pedig sokan próbálkoznak ezzel, megkockáztatom, hogy talán mindegyikük, amíg csak rá nem jön, hogy ez neki nem megy. Olyan van, nem is ritkán, hogy valaki tinédzserkorában átmenetileg vonzalmat érez a saját neme iránt (is), nekik beválhat ez, mivel alapból is csak egy átmeneti dologról volt szó. Aki viszont ténylegesen és életre szólóan meleg, annál az "átnevelés" nem old meg semmit, kár erőltetni. Szóval a megtérés nem hozza magával a heteróvá válást, ez biztos. Buta és vakhitű emberek találnak ki ilyeneket, akik hasonlót még sose tapasztaltak, így fogalmuk sincs, milyen ez valójában.

2014. febr. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!