Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők, mi a bizonyíték arra...

Hívők, mi a bizonyíték arra hogy az a vallás amiben ti hisztek az az "igaz" vallás?

Figyelt kérdés
Ez most nem provokáció akar, lenni. Csak kíváncsi vagyok hogy honnan tudjátok hogy az az igazi vallás amiben ti hisztek. Mert mindegyik vallás azt mondja hogy az ő vallási az igaz vallás ezért én egyiket se tudom elhinni. De várom a hívők válaszait.

2014. febr. 4. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Én nem a vallásban, hanem Istenben hiszek. :)
2014. febr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%

Ez egy nagyon jó videó a témával kapcsolatban:

http://www.youtube.com/watch?v=BFtMxBzrZDA


Ezekben a sorozatokban pedig olyan tudományos érvelések vannak, amik remekül alá tudják támasztani a Bibliában leírtakat:

http://www.youtube.com/watch?v=MbfOLh2yZus

http://www.youtube.com/watch?v=mXgkbkgNEU4

(ezeken a videókon rendszerint felhúzza magát 3-4 ember nekik üzenem; Isten szeret titeket)


Vannak akik beszámoltak a halál utáni életről, miszerint az emberekre vagy a pokol, vagy a Menny vár:

http://www.youtube.com/watch?v=Eivd0MYs63c

http://www.youtube.com/watch?v=gjEog9_2naE


Különböző kutatások szerint pedig, az UFO-k nem szeretik valami miatt Jézus nevét, ami elég elgondolkodtató...

[link]


Továbbá pedig, aki jól lát az észreveheti, hogy a mai világban folyó események összhangban állnak a bibliai próféciákkal:

[link]

2014. febr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Mi az "igaz" vallás?

Mert én nem azt vallom, hogy aki nem keresztény, az már eleve rosszul gondolja és nem jár helyes úton. Más vallások tanítása is tele van értékekkel, amik Istenhez vezetnek.

A kereszténységben a lényeg Jézusban van, aki más volt, mint a többi próféta vagy tanító. Először ő nem azt tanította, hogy mit mond Allah, vagy Jahve stb., hanem azt, hogy hozzá menjünk, mivel Ő mutatja meg nekünk az Atyát. A többiek joggal nem mondták ezt, hiszen csak emberek voltak. A másik meg talán még kézzelfoghatóbb ennél: semelyik más nagy vallásalapító nem halt meg értünk.

2014. febr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%

Szia!


Nem tudom, hogy pontosan mit értesz a "vallás" alatt. Én azért hiszek a kereszténységben, mert ellenőrizhető. A Lukács evangéliumát például egy ókori orvos írta, aki saját bevallása szerint mindennek szorgalmasan utánajárt (Luk 1,1-4). A szerző tehát különböző forrásokra hivatkozik, amikor megírta a Jézus Krisztus életéről szóló művét, ahol még datálással is ellát minket, hogy tudjuk hová helyezni a történelemben azt, amit ír. Lukács evangélista második műve, az Apostolok Cselekedetei idején szem és fültanú volt. A művében a földrajzi helyek megnevezése, és a világtörténelemre való utalások ugyancsak hitelesítik a szerző beszámolóját, hogy valódi történelmet ír. Tehát nem látom értelmét annak, hogy kétségbevonjam azt, amit olvasok.


Másrészt pedig a Bibliában beteljesült, és ellenőrizhető jövendölések vannak, és ahogyan Pascal fogalmaz, ez más vallásokra nem mondható el.

2014. febr. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Jézus Krisztus azt mondta: "a gyümölcseiröl" szóval a tetteiröl ismerhetö fel az igaz vallás, hogy szeretet van köztük.


Ezzel nem a mindennapos esetleges problémákra gondolt, amit az élet hoz. Hisz az ö tanítvínyai is gyakran valamin vitatkoztak, de nem káromkodtak, nem durváskodtak, nem voltak eröszakosak... de segítették egymást ha bajban voltak,

nem mentek katonának hogy egymást legyilkolják...


Ézsaiás 2:4.... ott azt írja hogy még csak hadakozást sem tanulnak, tehát nem mennek katonának sem


A másik: Jézus azt mondta, hogy nem lesznek a világ része, ahogyan Jézus sem volt. Tehát nem vesznek részt a világ politikájában



Jézus azt mondta: "Szeressétek még a ti ellenségeiteket is".... tehát még ezen az oldalon is tudnak tisztelettel beszélgetni a más nézetüekkel és nem gyalázkodnak


A nézeteiket alá tudják támasztani a Bibliából, nem ragadnak ki csak némely verseket, hanem figyelembe veszik az egész Bibliát


Tudják, hogy a Biblia Istene Jehova, mivel van ismeretük a történelemböl is, nem hagyják magukat becsapni olyanokkal akiknek erröl nagyon hiányos nézetük van.


Ha valamit nem jól hittek, vagy cselekedtek és azt felismerik, van bennük annyi alázat, hogy a Biblia szerint megjavítják a nézetüket, tehát nem az emberi tradició és dogma követöi.... nem csufolkodnak és még sok más

2014. febr. 5. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szeressük egymást ***** válasza:
23%

Mi a bizonyíték?

Volt egy tanúja Jézus kivégzésének és feltámadásának, aki most is bizonyságot tesz a hívőknek:


Ján 14:16 És én kérem az Atyát, és más vigasztalót ad néktek, hogy veletek maradjon mindörökké.

Ján 14:17 Az igazságnak ama Lelkét: akit a világ be nem fogadhat, mert nem látja őt és nem ismeri őt; de ti ismeritek őt, mert nálatok lakik, és bennetek marad.

Ján 16:8 És az, mikor eljő, megfeddi a világot bűn, igazság és ítélet tekintetében:

Ján 16:9 Bűn tekintetében, hogy nem hisznek énbennem;

Ján 16:10 És igazság tekintetében, hogy én az én Atyámhoz megyek, és többé nem láttok engem;

Ján 16:11 Ítélet tekintetében pedig, hogy e világnak fejedelme megítéltetett.

2014. febr. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#1


Ennyi. :)

2014. febr. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 sandor76 ***** válasza:

Jezus nem vallast hagyott hatra.

Keresztenyi eletet tanitott,es azt hogyan tudjuk kimutatni.

Megmutatta a peldat mindenbem amire nekunk szuksegunk lehet,hogy Istennek tetszo eletet eljunk.

Ugyanis nem minden keresztenynek mondott eletet fogad el Isten.

pl;Ha a keresztenyek haboruznak,sot meg egymas ellen is,ezt nem fogadja el,barmilyen emberi erdek legyen mogotte.

Amugy pedig mar valaszoltak,hogy gyumolcseikrol fogjatok megismerni az igaz kovetoket,ezt mondta Jezus is.

2014. febr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!