Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kreacionisták! Tudnátok...

Kreacionisták! Tudnátok mutatni 10 bizonyítékot az evolúció ellen?

Figyelt kérdés
Nem olyanokra gondolok hogy: az evolúcióra nincs elég bizonyíték vagy nem tudunk életet létrehozni, az evolúció nem foglalkozik ezzel.

2012. okt. 15. 18:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/102 anonim ***** válasza:
70%
Például az én létezésem egy bizonyíték. Ilyen kedves, aranyos, okos ember, mint én nem jöhetett létre véletlenek eredményeként, ezt Valaki alkotta, a fejemet teszem rá.
2012. okt. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/102 anonim ***** válasza:
86%
igen, a szüleid:D
2012. okt. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/102 A kérdező kommentje:
Hát ez nem túl meggyőző. Amúgy a biblia szerint az önhittség nem bűn?
2012. okt. 15. 19:09
 4/102 anonim ***** válasza:
61%
Önhittség? Ezek tények. Ha ismernél nem kételkednél benne. És ha ismernél, hinnél a teremtésben is.
2012. okt. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/102 anonim ***** válasza:
46%
Én bizonyítékot nem tudok neked mondani, csak a véleményemet. Ha a mérleg két nyelvére teszem a dolgot, és csak racionális szemszögből nézem a kérdést, számomra egyszerűen hihetetlen, hogy mindazt a csodát, amit pl. egy természetfilmben látok, csak úgy, véletlenül jött létre egy robbanástól kiindulva. Ráadásul a mai napig bármilyen robbanás történik, az rombol, pusztít, öl. És higgyem el, hogy volt egy, amiben minden tökéletesre összeállt, minden felépült, és elkezdődött az élet?
2012. okt. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/102 anonim ***** válasza:
76%

Ha definiálod, hogy neked mit jelent pontosan az evolúció, hol a kezdete, akkor van értelme róla beszélni.

Az evolúció egyáltalán nem a fejlődésről szól, hanem a változásról.

Amire te gondolsz szerintem az a marko baromság, ami nem létezik és köze van az abiogenezishez.

Mellesleg valami ellen úgy lehet bizonyítékot felmutatni, hogy bebizonyítunk mást helyette (Istent nem lehet) vagy az aktuális elméletről bizonyítjuk be logikai úton, hogy hibás. Ha pedig kérdőjel van mindenhol, akkor az bizony csak egy elmélet. És a ti dolgotok bebizonyítani, hogy létezik és úgy ahogy ti gondoljátok.

Én hiszek Istenben. Miért higgyek másban? Ha azt akarod, akkor meg kell győzni valami hihető dologgal/bizonyítékkal. Számomra az nem bizonyíték, hogy mások szerint tudományos tény csak én sík hülye vagyok hozzá.

Az evolúciót sok hívő nem tagadja. A másik baromságot már annál többen. Sőt, azért mert elfogadjuk az evolúciót, nem jelenti azt, hogy hibázunk. Nem következik belőle, hogy halál már előbb volt, mint bűnbeesés. Mivel az evolúció lényege a mutáció és nem az intellgeincia nélküli inteligens alkalmazkodás.

Szerintem nem érdemes erről többet beszélnünk.

Akit érdekel az utána néz jobban a dolgoknak, akit nem, azt hiába akarod meggyőzni. Szerintem van olyan ateista is, aki nem hisz az evolúcióban.

2012. okt. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/102 anonim ***** válasza:
89%

Sokkal nehezebbet kérnél tőlük, ha 1 bizonyítékot kérnél a kreacionizmus mellett:)

A másik oldalnak ez már megvolt.

2012. okt. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/102 anonim ***** válasza:
16%

miért pont 10-et? 9-nek nem hinnél?

Ést te fel tudsz hozni akármi bizonyítékot az evolúció igazolására?

2012. okt. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/102 anonim ***** válasza:
19%

Az evolúciós elméletnek még a nevében is benne van hogy ELMÉLET. Maguk az evolucionisták sem tudnak egyetérteni az egészben. Arról meg aztán még nagyobb a káosz a véleményük területén, hogy az egész legeleje, hogy történt. Hogy lett a semmiből valami? Hisz a fizika alaptörvénye hogy az anyag nem vész el csak átalakul.

Mindig mondják hogy ez az állat ettől meg attól származott. De sose látunk átmeneteket a fajok között. Sose találtak olyan maradványokat, ahol látszódik az átmenet egy ős és egy leszármazott faj között, akárcsak az ember és a majom között. Amiket találtak azokról később mind kiderült hogy hamisítvány.

Dobálóznak a radiokarbon kormeghatározás pontosságával, miközben a szomszéd srác két éve elhunyt macskájáról megállapították hogy millióéves őskövület és a macska őse.

Jönnek hogy a világ az nagyooooon hosszú idő alatt változott meg nagyoooooooon lassan, és akkor az emberek elhiszik hogy ha valami ilyen nagy és lassú akkor biztos történt ott valami.

Már csak a logikán is fenn vagyok akadva. Van egy vízi élőlény, ami teljesen boldogan él a vízben egyszer csak fogja magát és kimászik a partra? Ekkor jönnek hogy az erre való képessége az évmilliók alatt fejlődött ki. Ja képzelem, hogy egy a vízben vidáman élő egyed kifejleszt magának egy képességet útközben csak úgy tartalék tervként, hogy képes a szárazföldön élni, hogy hátha majd valamikor kell ez neki, és nyilván ezt a nézeteit tovább is adta az utódainak. Az egész úgy van beállítva mintha ezek a zseniális állatok előre gondolkoznának és generációs felfedezői hajlamukat élnék ki. Mondják hogy a faj fokozatosan szokott hozzá a környezet lassú változásához. Mert azok úgy együtt változnak, és megvárják egymást. Ha egy fajnak megváltozik az életkörülménye akkor vagy kipusztul vagy nem. Manapság nem látunk át evolúcionálódott fajokat amik megmentették magukat a kihalástól, és ma kicsit más formában és életmódban élnek, csak kihaló fajokat látunk.

2012. okt. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/102 anonim ***** válasza:
71%

Manapság CSAK "átevolucionálódott" fajokat látunk, a többi valóban kipusztult:D


A tudomány sosem biztosa önmagában, ezért elmélet. Ez a lényegi különbsége a vallástól. A tudós, ha rájön valamire, ezerszer ellenőrzi, biztos-e, szándékosan meg akarja cáfolni, és ha kiállja ezt a próbát, akkor is csak ELMÉLETNEK mondja, és bármikor kész a felülbírálatára, ha új bizonyítékok merülnek fel.


A vallás ellenben bizonyítékok nélkül is abszolút, egyetemes igazságigénnyel lép föl, ha pedig bírálod, akkor rossz esetben megégetnek, jó esetben erkölcstelennek bélyegeznek.


Egyébként az elsőnek van igaza:D

2012. okt. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!