Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi történne az emberiséggel,...

Mi történne az emberiséggel, ha megdönthetetlen bizonyíték születne arra, hogy az egyik vallás istene létezik, él, van?

Figyelt kérdés
Hogyan hatna a többi vallás jövőjére?
2010. márc. 22. 12:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
39%
ne felejtsük el, hogy a biblia beszámol olyan időszakokról amikor az igaz Isten követői fizikai bizonyítékokat kaptak arról, hogy van Isten, ugyancsak e nép ellenfelei is megtapasztalhatták ezt. mi történt? Isten népe többször felfuvalkodott, elhagyta Istenét, egy-két generáció elteltével már más Isteneket szolgáltak, majd megölték Isten fiát. a biblia azt mondja, sátán a világrendszer végén nagy jeleket tesz majd. engem, és a többi olyan személyt, aki elfogadja a bibliát Isten szavaként, már nem kell különböző bizonyítékokkal meggyőznie senkinek semm, hisz mindannyiunkat körülvesznek Isten létezésének, és szeretetének bizonyítékai. az a tökéletesség, és szeretet, amely az alkotott dolgokból érzékelhetó, minden más bizonyítéknál többet mond az egyedüli igaz Isten tulajdonságairól. ezáltal 100%.ig biztosak vagyunk abban, hogy miként eddig is, most, az utolsó napokban is minden úgy fog lenni, miként a biblia Istene leíratta mindannyiunk tanulságára. a többi vallás pedig meg fog szünni, mert 2 út van, egy keskeny, mely az életre visz, és egy széles, amelyik a halálba. egy út marad, és egy vallás, miként egy Isten van.
2010. márc. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
szerintem elképzelhetetlen egy ilyen eseménynek a hatása, nem csak a többi vallás, de az egész emberiség jövőjére nézve. én nem vagyok hívő ember, de nem vagyok istentagadó sem, és nem is szeretném biztosra tudni, hogy lézetik-e/léteznek-e ilyen(ek) vagy nem, nem is tudom mit csinálnék, ha így vagy úgy biztosra tudnám. áááh, belegondolni is rossz.
2010. márc. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
38%
mert így nagyon jó az életed? úgy viszont meg kellene felelni valakinek?
2010. márc. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

ilyen csak akkor történhet szerintem,ha meghaltunk..

és akkor már nem hit lenne,hanem tény..tehát nem lenne vallás,csak tudás..szerintem legalábbis..

2010. márc. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%
Ha van teremtő az 99.99999999999999999999999999999999999999999999% hogy nem hasonlít egyik vallás elképzeléseire sem, mert a vallások mind az emberek agyszüleményei. Inkább azért érdekes a téma, mert ha a Teremtő felfedné magát, akkor minden vallás megpróbálná a saját igazát belemagyarázni, hogy ők bizony megmondták.
2010. márc. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Remélem, Odin az, vagy ha nem, hát Ostara.
2010. márc. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Szerintem igen sok megdönthetetlen bizonyíték van Isten létezésére, elég csak kinézni éjjel az ablakon...

Az entrópiaelv pedig, amely a termodinamika II. főtétele olyan természeti törvény amit nem hiszem, hogy bárki cáfolni tudna...

Sir Fred Hoyle-t idézve: "Semmi sem képződik. Az egész olyan halott, mint egy ajtószeg, épp emiatt eredményeznek az ősrobbanás-kozmológiák olyan univerzumot, amely gyakorlatilag kezdettől fogva halott, és ezzel el van intézve..."

Az életet, és mindazt ami körülvesz bennünket nem tekintjük csodának, mert annyira mindennapi számunkra. Törvényeket ismerünk fel, összefüggéseket állapítunk meg, egyenleteket írunk le, és ettől nagyon elégedettek vagyunk magunkkal. De ami ezek mögött van, azt már nem látjuk meg!

Létezésünk annyira valószínűtlen, hogy az igazi válasz a várt rendezetlenség (lásd entópiaelv) helyett található harmonikus rendre csakis egy magasabb rendű értelem műve lehet!

"Ki készítette az egész világot? A földkerekséget ki alapította? Hacsak magára volna gondja lelkét és lehellését visszavonná: elhervadna minden test, és az ember visszatérne a porba." (Jób. 34:13-16).

"Mert ami Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökkévaló hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetve megláttatik" (Róma 1:20).


Üdv: Péter

2010. márc. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Péter!Rád hogyan hatna a hír hogy a Nagy Manitu teremtette a világot?

2010. márc. 22. 19:16
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
ugyan arról az egy istenről beszél minden vallás,csak mindegyik látnokok által íródott,jött létre,ezért különböznek egymástól..Szerintem mindegyik eredeti és legfontosabb törvénye a szeretet...hogy ezt a látnokfélék,és a többi ember hogy és merre korcsosította el,azt már csak ők tudják..szerintem Akárhogy hívják az Istent,biztos nem haragszik sem arra aki máshogy hívja,sem arra aki nem hitt benne bizonyíték hiányában,ami mondjuk érthető a mai világban..Isten arra nem néz jószemmel,aki a nevében ölt,és hasonló(manapság is hallható) gonosz tetteket tett..
2010. márc. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Az entrópia elvéhez csak annyit tennék hozzá hogy az nem pontosan a rendezetlenség növekedését jelenti. Az igaz hogy korábban igy magyarázták. A lényege annyi csak hogy bármilyen zárt rendszerben az energia EGÉSZÉNEK munkavégzésre alkalmas része nem nőhet.

A munka pedig az energia különbségek kiegyenlitődése révén jön létre. Az univerzum az összenergiájának a lehető leggyorsabb, egyenletes szétszórására törekszik. Ez a szétszórás pedig bonyolultabb rendszerek révén gyorsabb (csillagok, élőlények). Ezáltal a hőtan 2. főtétele (entrópia növekedés elve) teljesen beleillik a tudományos rendszerbe is.

Persze hogy ne csak offoljak azt is meg kell jegyeznem hogy azzal a nézettel kell egyetértenem hogy ha tényleg létezik Teremtő/felsőbb hatalom akkor az jelentősen különbözik attól amit mi MOST elképzelünk. Azt hogy a világ bizonyos történései mögött állhat e felsőbb hatalom egyáltalán nem zárom ki. Azt viszont nem hiszem hogy a folyamatosan érdekek mentén alakult vallások ezt pontosan adhatnák vissza már nem. Elképzelhető valóságmagjuk de a teljes igazságot nem tartalmazzák.

2010. márc. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!