Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti, hogyan hiszitek a föld...

BalaZS7 kérdése:

Ti, hogyan hiszitek a föld kialakulását?

Figyelt kérdés
Isten ereje VS evulúció.

2014. febr. 8. 21:29
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
81%
Az evolúciónak semmi köze a Föld kialakulásához. Az az élőlények változékonyságáról szól.
2014. febr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

Az evolúció nem a föld kialakulásával foglalkozik.

[link]


Egyébként Istenben hiszek, aki teremtette a világot.

De ha megdöntöd a hitem tudományos bizonyítékokkal, akkor neked fogod hinni. (bár lehet azt hinném, hogy a sátán műve)

Vissza a valósághoz:

Én nem gondolom azt, hogy a múltat ki lehet találni, főleg úgy, hogy a kezdete homályos.

Persze ha a tudósok és nem bűvészek azt hozzák ki, hogy vannak több millió éves dolgok a világban, akkor minden bukott, ami azt állítja, hogy csak 6000 éves a világ.

Most már csak azon kellene gondolkdoni, hogy mennyire megbízhatók ezek az infók, ha egyszer a semmiből egy egész világ lett. És a semmiből bármi lehet.

2014. febr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:

De jó, hogy mindenre rá lehet húzni az evolúciót, még akkor is ha semmi köze hozzá.

Az evolúció az élőlények fejlődésével foglalkozik, és a környezethez való alkalmazkodásukhoz.

Egyébként én inkább azt mondom, amit a tudomány állít, mert szerintem az sokkal elfogadhatóbb magyarázat.

2014. febr. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
10%

Az evolúció még mindig nem a Föld kialakulásáért felelős.

Legalább tájékozódnál, ha a kérdésedbe belefoglalod.

2014. febr. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
48%
Én azt hiszem föld kőzettörmelékből, málladékból, növényi és állati maradványokból alakult ki. Hehe.
2014. febr. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
0%

Szia


Miből keletkezett a föld? A sokféle kémiai elem, melyből bolygónk áll, létrejöhetett Isten korlátlan dinamikus energiájának közvetlenül anyaggá alakítása által, amiről a fizikusok ma már azt mondják, hogy megvalósítható.

A Teremtő a dinamikus Forrása a földünket alkotó elemeknek, beleértve az életben tartásunkhoz szükséges valamennyi ásványt is.


Biztosan te is tisztán látod, hogy a föld megalapítása sokkal többet foglal magában minden anyag kifogástalan arányú előállításánál. A föld nagyságának, tengely körüli forgásának, a naptól mért távolságának, tengelye hajlásszögének és a nap körüli, majdnem kör alakú pályájának is éppen olyan kifogástalannak kellett lennie, mint amilyen most. A Teremtő nyilván természeti körforgásokat is működtetni kezdett, melyek alkalmassá teszik bolygónkat arra, hogy rengeteg élőlényt fenntartson.

2014. febr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
jó tudom bakiztam egy nagyot de minek írja le mindenki?:D Amúgy 2. én nem akartalak ateistává tenni csak a véleményetekre vagyok kiváncsi.
2014. febr. 8. 21:50
 8/34 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs róla, ez tyúk vagy tojás dilemma. Akárhogy is volt, ezt emberi elme fel nem foghatja. Mert, ha "Isten" teremtette, akkor Istent ki teremtette... Sosem fogjuk megtudni és kár is ezen agyalni, mert ebbe bele lehet őrülni... :D Amúgy az egyik kedvencem, amin elszoktam mélázni, de csak pár percig bírom...:-)
2014. febr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:

Egyébként a tények magukért beszélnek. Volt egy könyv, A Föld elmélete, amiben egy korai geológus veti fel, hogy sokkal régebbinek kell lennie a Földnek, mint amit a Bibliából ki lehet kalkulálni. (Talán a gleccserek mozgását veszi alapul. Ugye azoknak eléggé környezetformáló hatása van.)


Itt rengeteg mindent leírnak: [link]

2014. febr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Érdekes dolog ez. Egy ateista is belátja hogy nem véletlenül vannak a dolgok szabályozva az életben. Valamilyen erő szándékosan hozta létre a földet és a rajta lévő életet ami ma már átalakúlt, megváltozott. Én nem is tudom hogy, hogy is lehetett.Talán mind két "erő", Isten és a 'természet' is közre játszott kialakulásában.
2014. febr. 8. 22:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!