Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem segít Isten?

Dom12 kérdése:

Miért nem segít Isten?

Figyelt kérdés

Már hónapok óta kérem Istent, hogy segítsen a szerelemben. Semmi máshoz nem kérek tőle segítséget csak ebbe a kérdésben. Minden este hálát adtam neki. Egy lányról van szó. Számtalanszor próbálkoztam már nála. Most eljutottam vele már egy viszonylag sikeres randiig de megint elbuktam. Egyszerűen nincs szerencsém. És kezd elhagyni a hitem.

Miért nem hallgat meg Isten engem? Tényleg nem kérek mást, csak azt, hogy ebben a kérdésben segítsen. De nem jön válasz. Vagy ha igen az is rövidéletű és rögtön elbukom. Értek a nőkhöz, volt már barátnőm. De egyszerűen nincs szerencsém.

Miért? Mit csinálok rosszul?



2014. febr. 9. 13:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%

Figyelembe veszed-e azt, amit Isten kér tőled? Neki tetsző életet élsz?


A hit nem egy játékautomata, amibe bedobod az imát és kijön a kívánságod.


A szerencse és a hit nem egymástól függő dolgok, ha azért hagy el a hited mert szerencsétlen vagy akkor nem is érdemelsz segítséget.


Továbbá, a szerelem nem egy olyan dolog, ami valakinek csak isteni segítséggel jöhet össze. "Segíts magadon, Isten is megsegít!", tartja a mondás. Isten vigyáz rád, egészségben, békességben megtart téged és a családodat, ez nem elég segítség?

2014. febr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%

Hány éves vagy, hogy ha szabad megkérdeznem alázatos tisztelettel?


Egy fontos dolgot meg kell értened...A többi ember egy különálló lény szabad akarattal, egyéni személyiséggel és ízléssel. Nem kérheted Istent, hogy mindenki olyan legyen amilyennek éppen te szeretnéd. Ha valakit befolyásolni szeretnél, azt nem báj italokkal kell. Az ima sem fogja átmosni az agyát... Kommunikálj és legyél önmagad. (ne másoknak akarj megfelelni).


Mi lett az exnőiddel?

http://www.youtube.com/watch?v=y_aHL9QpCpU

2014. febr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%
Azt hiszem a válasz ezek után nyilvánvaló.Isten nem akar segíteni(ha létezik).
2014. febr. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22%
Én az ominózus mondást úgy ismerem: "Segíts magadon, mert Isten sz@r1k rád." Ez egyébként is sokkal inkább tükrözi a valóságot, mint az eredeti mondás.
2014. febr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%

Tisztelt dom12!


Először szeretnélek téged bátorítani, hogy ne hagyjon el a hited emiatt. Amikor Istenhez fordulsz imában, akkor azt kell megértened, hogy az imádság nem akaratátvitel, hanem akaratátvétel. Isten ugyanis az üdvösséged szempontjából nézi a dolgokat, és ennek alapján enged meg, vagy nem enged meg bizonyos dolgokat az életedben. Másrészt, a Biblia azt mondja Istentől, hogy "a hol az Úrnak Lelke, ott a szabadság." (2Kor 3,17). Ez azt jelenti, hogy Isten mindenkinek szabad döntést adott, és nem kényszeríthet senkit semmire. Ha az a lány nem akar tőled semmit sem, akkor Isten nem fogja kényszeríteni arra, hogy veled legyen, mert ez a dolog ellenkezik Isten kormányzatával.


Másrészt elég erős kifejezésnek tartom azt, hogy "értesz a nőkhöz", amit arra alapozol, hogy "volt már barátnőd". Kérdésedből ugyanis nekem nem az látszik, amit állítasz magadról. Nem szabad egy nőre olyan erőszakosan tapadni, mert egyrészt zavaró, másrészt pedig, ha ő annyira nagyon veled akar lenni, akkor nem kell neked "számtalanszor próbálkozni", mert saját maga fog téged felkeresni.

2014. febr. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Nem kérni kell, hanem akarni.

Nem könyörögni kell, hanem tenni érte.

Ha azon gyötrődsz, hogy nincs szerencséd, akkor megsúgom továbbra sem lesz !

2014. febr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
Mert az isten a benned lakozó akarat. Ha valamit el akarsz érni, ne másoktól várd, hogy megoldják, mert abban úgy sem lesz örömed. Állj neki, kérj tanácsot, gondold végig, mi miért nem sikerül, és javítsd ki a hibádat. A Sikernek ez az egyedüli útja.
2014. febr. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Keveset ismered Istent, ha ilyesmit vársz tőle. Képzeld el, ha mind a 7 milliárd ember kívánságát teljesítenie kellene:)

A Biblia azt írja, "Szüntelenül imádkozzatok". De arról is ír, mi a feltétele, hogy Isten meghallgassa az imáinkat.

Kicsit ismerd meg jobban Őt, jobb lesz a kapcsolatod Vele, és tudni fogod milyen kérésekkel fordulhatsz hozzá bátran.

2014. febr. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia !



Valaki egyszer imádkozott a lottó ötösért de eddig nem lett milliomos, szerinted miért nem működik ez így?



Már hónapok óta kérem Istent, hogy segítsen a szerelemben.


Mi a motivációd ebben a kapcsolatban?



Minden este hálát adtam neki.


Ne azért adjál hálát Istennek, hogy rávedd arra, hogy mit tegyen mit ne tegyen.

Én azért adok hálát Istennek mert jó,törődik velem.

Isten bennem, mellettem, értem, van.



Számtalanszor próbálkoztam már nála. Most eljutottam vele már egy viszonylag sikeres randiig de megint elbuktam.


Ha nem működik a dolog akkor ne erőltesd.


Egyszerűen nincs szerencsém.


Ne legyél pesszimista a siker és a jószerencse az Istentől függ tőle származik a boldogságot pedig nem egy lány fogja behozni az életedbe.

Ne akard mindenáron ezt a kapcsolatot minél jobban erőlteted próbálod a saját erődből összehozni annál távolabb kerülsz a kapcsolattól ha Isten akaratában van akkor Ő fogja létrehozni ezt a kapcsolatot.



És kezd elhagyni a hitem.


Ha elhagy akkor azt elengedted.

El lehet engedni de meg is lehet tartani az ,hogy mi történik a hiteddel a te hozzá állásodtól és döntésedtől függ.



Miért nem hallgat meg Isten engem?


Az imameghallgatásnak vannak feltételei:


Az Istennel jó kapcsolat, Hit hogy az imákat meghallgatja Isten és jön rá válasz ha hosszabb ideig nincs válasz akkor a hiba a te készülékedben van.

Mert a Biblia azt állítja Isten meghallgatja és megválaszolja az imákat.

Aki kér az kap, aki keres talál, és a zörgetőnek megnyittatik.

Jó motiváció valamint meg kell egyeznie Isten akaratával, nem billenhet át az imádkozás varázslássá hogy valakire ráerőltetjük az akaratunkat vagy nem lehet az ima gonosz, hogy valakivel valami rossz történjen mert ez nem imádkozás hanem fekete-mágia.



Tényleg nem kérek mást, csak azt, hogy ebben a kérdésben segítsen.



Istentől nagyon sok-sok dolgot lehet kérni nem csak egyet.



De nem jön válasz. Vagy ha igen az is rövid életű és rögtön elbukom. Értek a nőkhöz, volt már barátnőm. De egyszerűen nincs szerencsém.

Miért? Mit csinálok rosszul?


A válaszról írtam neked, ha keresztény vagy ne világi módon próbálj összehozni egy kapcsolatot -értek a nőkhöz-.

Tarts önvizsgálatot, vizsgáld meg a motivációdat, miért akarod pont ezt a lányt?

Ez a lány keresztény ? ha nem akkor ez később problémák forrása lesz ha esetleg nem keresztény akkor az első lépés ez lenne.



Üdv:Alex

2014. febr. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
15%

Kedves kérdező!


Azért nem segít isten, mert nem létezik. Mit is olvashatunk mózes első könyvében? Azt, hogy nem jó az embernek egyedül lenni, isten ad neki segítőtársat, hozzá illőt. Ha ádámnak adott, akkor neked miért nem ad? A válasz egyértelmű: mert nem létezik. Ebből láthatjuk, hogy az egész biblia csak egy mese. Ráadásul tele van ellentétekkel. Ne várj segítséget egy mesekönyvbeli szereplőtől.

2014. febr. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!