Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn gyűlölni a gonoszt, a...

Bűn gyűlölni a gonoszt, a hazugságot és a félrevezetést vagy erre is vonatkozik Jézus szeretet parancsa?

Figyelt kérdés
2014. febr. 12. 05:05
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Tucatnyi példát tudnék felhozni, mondjuk ismerőst, akinek nincs normális párkapcsolata, mert mindenkivel azonnal lefekszik és ő bár vágyna már egy házasságra, senki sem marad egy éjszakánál tovább. Szóltam neki, hogy mit ír erről a Biblia, magyaráztam, hogy miért (nem irigység, hanem nem a testnek kellene az elsőnek lenni), meghallgatott, aztán azóta is ugyanúgy lefekszik mindenkivel.

Ez csak egy. Sok ilyen van.

2014. febr. 12. 19:32
 12/16 sandor76 ***** válasza:

Nehez kerdes.

Jezus gyulolte a bunnek minden formajat.

Tudta honnan ered ,kitol szarmazik ,ki volt az elso aki bunbe esett.

A kovetoinek azt mondta ,amig van ra lehetoseg mindenki kozeledhet Istenhez.

Ehhez pedig meg kell tanitani oket mit var el Isten az emberektol.

Gyulolettel nem lehet tanitani,es nem tudhatjuk,kibol lessz Isten nepenek a tagja.

Ezek a tettek fogjak az utolso napokban azonositani Jezus Igaz kovetoit,ha megcselekszik mindazt amit Jezus tanitott es be is mutatott nekik.

En is Gyulolom ezeket,de megis teszek erofesziteset,hogy elmondjam barkinek,mi a Biblia allaspontja egy-egy temaval,kerdessel kapcsolatban.

Annak idejen ,velem is ezt tettek.

2014. febr. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Igen, sandor szerintem is jó felé keresgéel.


Sajnos, úgy látszik rosszu emlékeztem, nem az Úsz-ben van:


"Ti, akik szeretitek az URat, gyûlöljétek a gonoszságot!" ( Zsolt. 97,10 )

"Gyûlöljétek a rosszat, szeressétek a jót, szerezzetek érvényt a törvénynek a kapuban!" ( Ámosz 5,15 )


FONTOS: amit gyûlölni kell ( vagy legalább szabad ) az a gonoszSÁG, nem a gonosz, bûnös ember, a rossz, de nem a rossz ember, a rossz gondolat, a rossz cselekedet.


Hogy mi van a bûnös, rossz emberrel?


Neki segíteni kell, vagy legalább meg kell próbálni.


DE mégegy FONTOS szempont: nem szabad senkit nyilvánosan megszégyeníteni. ( A megszégyenítés is bûn. )

Tehát a figyelmeztetésnek olyannak kell lennie, hogy ezt elkerülje.

2014. febr. 13. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Bizony Isten többször figyelmeztet minket a gonosz tetteinkre csak nem veszünk róla tudomást.Most pl. rajtad keresztül akar annak az embernek segíteni.De nem lát és nem hall.Imádkozz érte ,hidd el meghallgatást nyersz.


„Ez a fajta ördög nem megy ki másként, csak imádság és böjt hatására"

2014. febr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mindazt, amivel fájdalmat okozhatunk Istennek gyűlölni kell. Nem magát az embert, hanem a helytelen, gonosz tettét.
2014. febr. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

T. Kerdezo!

Igen, a bunt es a rosszat gyulolni kell.

De nem szabad elfelejteni, hogy nincs egyetlen tokeletes ember sem a foldon. Mindnyajan bunben szulettunk.

Mivel "szeretni kell felebaratunkat, mint onmagunkat", mi nem itelhetunk meg senkit. Meg kell probalni az ilyen bunben elo szemelyt megteriteni, azaz ravezetni arra az utra, amelyet Isten helyesel. Ezt szeretettel, turelemmel kell megtenni. Viszont ha az ilyen egyen ellenall, vagyis makacsul kitart a buneben, a Biblia azt a tanacsot adja, hogy az ilyen szemelyekkel ne tartsunk tovabbra kapcsolatot. Hanem tavolodjunk el toluk, mivel "egy kicsiny kovasz, megkeleszt egy egesz tesztat".

Vagyis ha tovabbra is ilyenekkel baratkozunk /azzal azt mutatjuk ki, hogy elturjuk, vagy beletorodunk az altala tettekbe/, es lassan oda jutunk, hogy el is fogadjuk.

Tehat ilyenekkel tovabbra nem tartunk kapcsolatot.

Viszont iteletet nem mondhatunk ki felette, mert az az Isten dolga. Volt mar ra pelda rengeteg, hogy az ilyen makacsul bunben levo szemely hosszu evek multan megis megtert. Tehat mi nem tudhatjuk, hogy a kesobbiekben majd hogy alakul a helyzete.

Mint embert nem gyuloljuk, csak azt, amit tesz, vagyis a bunt.

Remelem ertheto voltam, igyekeztem ugy fogalmazni. Ha kerdesed lenne, nagyon szivesen valaszolok. Udv: Judit!

2014. márc. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!