Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi szerint mi volt...

Jehova Tanúi szerint mi volt Jézus kivégzésének az oka?

Figyelt kérdés

http://

divinity.szabadosadam.hu/?p=2682



2014. febr. 12. 06:38
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát.

Annyit megértettem, hogy Jehova Tanúi szerint a Szanhedrin vádja csak kitaláció. Viszont halálbüntetést nem szabhatott volna Jézusra a Szanhedrin adócsalás vádjával, és nem is tanúvallomásra ítélték el, hanem amiatt, hogy elismerte hogy Ő Isten Fia. :-)

2014. febr. 13. 07:36
 12/12 anonim ***** válasza:

Hát nem így van?


A zsidók maguk is várták a messiást, és körül belülre abba, vagy arra az időre gondolták Ők is, hiszen írta is az egyik apostol, hogy...


(Lukács 3:15, 16) 15 Mivel pedig a nép várakozott, és mindenki így okoskodott szívében Jánosról: „Lehetséges volna, hogy ő a Krisztus?”, 16 János megadta a választ, ezt mondva mindenkinek: „Én vízzel keresztellek titeket, de jön az, aki erősebb nálam, akinek saruszíját sem vagyok méltó megoldani. Ő majd szent szellemmel és tűzzel fog keresztelni titeket.


A Biblia és a világi történelem szerint a Jeruzsálem újjáépítésére vonatkozó rendeletet i. e. 455-ben adták ki (Nehémiás 2:1–8). Így hát a Messiásnak i. e. 455 után 483 (azaz 69-szer 7) évvel kellett megjelennie. Ez i. sz. 29-hez vezet el minket, pontosan ahhoz az évhez, amikor Jehova felkente Jézust szent szellemmel. Jézus ily módon „a Krisztussá” (azaz ’Felkentté’), vagyis Messiássá vált


azért az írástudók és a farizeusok az emberekkel együtt figyelték az időt, tehát nem kellett volna meglepődniük.


(János 1:24, 25) 24 A küldöttek pedig a farizeusoktól jöttek. 25 Kérdezgették hát, és ezt mondták neki: „Akkor miért keresztelsz, ha te nem vagy sem a Krisztus, sem Illés, sem a Próféta?”

(János 1:33, 34) 33 Én sem ismertem őt, de aki elküldött, hogy vízben kereszteljek, Az mondta nekem: »Akire látod, hogy alászáll a szellem, és rajta is marad, az az, aki szent szellemben keresztel.« 34 Én pedig láttam, és tanúskodtam róla, hogy ez az Isten Fia.”


Tehát mindenki feszülten figyelt, de akkor sem mindenki fogadta el amit látott, és ez mindig is volt, és van napjainkban is.

2014. febr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!