Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mitől lesz valaki Isten?...

Mitől lesz valaki Isten? Jézus miért ne lehetne az? (úgy értem, hogy egylényegű vele és nem isten helyetti)

Figyelt kérdés

Jézus emberként volt a földön, vagy ezt van aki vitatja?

Mert ha valaki vitatja, az vagy politeista vagy JHVH-t tekinti egy disszociatív személyiségnek, illetve nem létezőnek. Hiszen miért kellene két független Isten a célhoz?


Ha elfogadjuk emberinek, akkor egy ember viszont nem lehet Isten, de attól még isteni vagy a háromság tagja igen ( a szellemét figyelembevéve).


Tehát miért ne lehetne Jézus Isten, ha ugyanazt vallják és Jézus tökéletes?

Van aki feltételezi, hogy elborulna az agya és nem érdemel hatalmat? Nem szerethető és nem kell követni?


Mennyire Isten + fontos Jézus? A kereszténységnek a tanítása és az élete, viselkedése volt a lényeg! János 1 pedig egyértelmű, hogy az íge lett. testé! Ki Jézus?



2014. febr. 11. 02:10
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Kezdetben Isten Jézus is ès Szentlélek is volt?
2014. febr. 11. 02:42
 2/15 anonim ***** válasza:

Jól írtad kedves kérdező!

Kezdetben mind3 ott voltak. És ha megfigyeljük a Bibliát akkor vitathatatlan hogy elválaszthatatlanok.

2014. febr. 11. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Jézus (mint isten) és Jézus (földi megtestesülése) között óriási különbség az, hogy utóbbi nem végtelen!

Más komoly különbségek is vannak... egy csomó mindentől megfosztotta magát a Földön.


Igazából a földi Jézus egy icipicike - szinte súlytalan - része az igazi Jézusnak. Nem isten - pl. azért sem, mert meg tud halni.

2014. febr. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
"Előttem Isten nem formáltatott, és utánam sem lett egy sem." (Ézsaiás 43:10)
2014. febr. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 r.sentinel ***** válasza:

Kedves kerdezo !!!


Jezus sosem volt Isten es o se nevezte sosem annak magat.

2014. febr. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne Jézus, vajon az Atya sem lenne? Mi lenne, ha az Atya nem lenne egyszercsak? Jézus attól még létezne? Ha nem lenne Jézus, mi lenne a világgal? Mi lenne a világgal, ha nem lenne az Atya, "csak" Jézus? Nem tudom, ezek a felvetések csupán okoskodások...:D
2014. febr. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

De tudok egy jobbat!


Bebizonyítom a Biblia alapján, hogy Isten nem más, mint só!


Mk 10,18 Jézus pedig monda néki: Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak egy, az Isten.


Mk 9,50 Jó a só: de ha a só ízét veszti, mivel adtok ízt néki? Legyen bennetek só, és legyetek békében egymással.


A kérdésre is válaszolva. Nem azt írja János, hogy Isten lett testté, hanem Isten beszéde lett testté. Amit Jézus mondott, azt az Atya mondta. Az Atya is megerősítette ezt, mikor azt mondta, az az én szeretett fiam, őrá hallgassatok.


Ezt mondta már Mózes is:

5Móz 18,18 Prófétát támasztok nékik az ő atyjokfiai közül, olyat mint te, és az én ígéimet adom annak szájába, és megmond nékik mindent, a mit parancsolok néki.


Az ige testté lett.

2014. febr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ezt már a republic is megénekelte, emlékszünk a nagy kő zuhanra? Persze ehhez ismerni kell Dániel könyvét, ahol is a nagy kő, ami betölti a földet, és az égről száll alá, maga Krisztus. Így kezdődik a szám: "mondd meg ki vagy, és hány darab..."


ó jössz-e már, ó jössz-e már...


Jek 22; 17. És a Lélek és a menyasszony ezt mondják: Jövel! És a ki hallja, ezt mondja: Jövel! És a ki szomjúhozik, jőjjön el; és a ki akarja, vegye az élet vizét ingyen.


Isten, nem Isten? Mit bánom én, csak jönne már...!

2014. febr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

(János 14:28-31) . . .. Ha szeretnétek engem, örvendeznétek, hogy elmegyek az Atyához, mert az Atya nagyobb nálam. 29 Most tehát megmondtam nektek, még mielőtt megtörténne, hogy amikor megtörténik, higgyetek. 30 Nem sokat beszélek már veletek, mert jön a világ uralkodója, és nincs felettem hatalma. 31 De hogy a világ megtudja, hogy szeretem az Atyát, úgy cselekszem, ahogy az Atya parancsolatot adott rá nekem.. . .


(Máté 24:36) 36 Azt a napot és azt az órát senki nem tudja, sem az egek angyalai, sem a Fiú, csak az Atya.


(Példabeszédek 8:22-31) 22 Maga Jehova hozott létre engem az ő útjának kezdetéül, legkorábbi műveként réges-régen. 23 Időtlen idők óta a helyemen állok, kezdettől fogva, a földnél korábbi időktől fogva. 24 Mikor még nem voltak mély vizek, akkor születtem mintegy vajúdás közepette, mikor még nem voltak vízzel teli források. 25 Még mielőtt a hegyek megállapodtak, a dombok előtt születtem én mintegy vajúdás közepette, 26 mikor még nem alkotta meg a földet, a szabad térséget, sem a termékeny föld portömegeinek első szemcséit. 27 Mikor az egeket készítette, ott voltam; mikor kört vont a mély vizek színén. 28 Amikor megerősítette a felhőket fent, amikor megerősítette a mély vizek forrásait, 29 amikor határt szabott a tengernek, hogy a vizek át ne hágják parancsát, amikor meghatározta a föld alapjait, 30 akkor mellette voltam mint mestermunkás, bennem lelte gyönyörűségét nap mint nap, s én örvendeztem előtte minden időben, 31 örvendezve az ő földje termékeny talajának; és amiben gyönyörűségemet leltem, az az emberek fiaihoz fűződik.

2014. febr. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 sandor76 ***** válasza:

Ez igen ,ez mar kerdes,es erre itt nem is tudok ugy valaszolni,hogy vegigvegyuk a lehetseges bizonyitekokat,mert ha nem lehet alatamasztani,nem er semmit csak egy ujjabb allitas lenne.

Van ra valasz mielott valaki felreerti,de ehhez tobb kell egy-ket Bibliaverstol,bar mar adtak ra a Tanuk valaszokat.

Egy-egy valaszra tobb kerdes is felmerul,hogy miert,vagy miert nem,ezert szoktak a Tanuk Biblia tanulmanyozast vezetni,ami alapjan jonnek az ervek es kontra ervek.

Ha gondolod tudok segiteni,de nem ezen az oldalon.

2014. febr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!