Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A tőzsde keresztényi?

A tőzsde keresztényi?

Figyelt kérdés
2014. febr. 16. 12:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Pál apostol szerint a pénz szeretete a gyökere minden rossznak. Ne szeresd a pénzt! Ne a pénz legyen az istened! Senki sem szolgálhat két úrnak. Vagy Istennek, vagy a pénznek. Ha azonban először,vagyis első sorban Isten országát és az Ő igazságát keresed, akkor megadatik az eledel és az öltözet, a ház, az autó és mindaz, amire szükséged van, sőt, azon felül is bőségesen, hogy mindig legyen mit adnod a szűkölködőnek, hogy adhass Isten országának az evangéliumára, hogy minden jótéteményre bőségben legyél. Adj és neked is adatik. Ha azonban a pénzt hajszolod, akkor Istentől semmit sem fogsz kapni, ha mégis megszeded magadat, ahhoz semmi köze sem lesz Istennek. Akkor pedig kinek lesz hozzá köze...?
2014. febr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Szeressük egymást ***** válasza:

#11!

Köci ez jó volt.

2014. febr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Kétféle ember létezik. Az egyik tudja, hogy mi a tőzsde, a másiknak meg fogalma sincs róla.
2014. febr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
A tőzsdén ugyanúgy folyik a pénz hajszolása, mint a minimálbéres munkahelyen. Sőt a minimálbéresnek jobban uralja az életét a pénz, mint azét aki játékként tekint a tőzsdére. A személyes hozzáállás a döntő.
2014. febr. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 -a- ***** válasza:

sandor76 ha JT vagy, akkor ebbe jól beleugrottál! ugyanis :


„Watchtower egy multi, egy nagyvállalat, egy részvénytársaság. Ez benne van a nevében is:

Watchtower Bible and Tract Society of New York Inc.

Watchtower Bible and Tract Society of Pennsylvania Inc.

Inc. = Zrt. (Zártkörűen működő Részvénytársaság)”

„A Watchtower Bible and Tract Society of New York, Inc. egy nem profit-orientált szervezet, amelynek célja Jehova Tanúi irodalmának kinyomtatása és kiadása. A céget 1909-ben alapította a Jehova Tanúi vallási felekezet, amikor a központjukat a New York-i Brooklynba tették át.”


„Részvények és kötvények: Részvények és kötvények adományozhatók a Magyarországi Jehova Tanúi Egyháznak, akár oly módon, hogy a részvény vagy a kötvény az egyháznak szánt feltétel nélküli adomány, akár olyan elrendezés alapján, amely szerint a haláleseti kedvezményezett az egyház.”

[link]


--------------

Kérdző!

Melyik tőzsdére gondolsz?

Többféle is van: árutőzsde (ebben van pl gabonatőzsde), értékpapírtőzsde, nemesfémtőzsde, devizatőzsde…

Példaként itt van a holland virágtőzsde, ahol a virágok nagybani adás-vétele történik:

[link]

Gabonatőzsdén a gabona nagybani adás-vétele folyik.

Szerinted akkor nem Isten szerint való, nagyvárosokban virágárústól venni virágot, ami jó eséllyel a virágtőzsdéről származhat, vagy nagyobb élelmiszerláncoktól pékárút venni, ha a gabonatőzsdén keresztülment, stb….?


Értékpapírtőzsde:

Miért megy egy cég a tőzsdei piacra? A tőkepiaci finanszírozást választja kölcsöntőke igénybevétele helyett.

„Egy sikeres vállalkozás egy ido után rendszerint kinövi tokeszerkezetének meglévo kereteit.

A kibocsátók szempontjából a tozsdei bevezetés elso számú elonye, hogy segítségével a

forrásbevonás eredményesebben valósítható meg, akár saját toke (részvény), akár kölcsöntoke

(kötvény) formájában.”

[link]

Ha a cég, vállalati értéke alapján akar a bővítéshez, fejlesztéshez szükséges pénzforráshoz, befektetőkhöz jutni, abban mi lenne istentelen?

Példaként: ha egy magánembernek megtakarítása van-, és nem akarja elásni, hogy el nelopják-, vesz Richter részvényt(gyógyszeripari cég), mert fejlődési lehetőséget lát benne, ebben mi az istentelen? Hogy a tőkéje gyarapodásával szeretné ezt tenni? Ez a bankba való tőke elhelyezésekor is fennáll. Logikád alapján, akkor bankba is istentelen menni, felvenni tőlük kölcsönt, fizetést oda utaltatni. Arról nem is szólva, hogy sok banki lekötési lehetőség esetében is megvan a tőzsdei kitettség. (Befektetési jegyek, pénzpiaci alapok portfóliójában vannak sokszor részvények is.)

De miért is dolgozik az ember naphosszat (hogy pénzt keressen?), nem tudná hasznosabbra fordítani az idejét?


Ha istentelen dolog volna pénzzel foglalkozni, akkor Jézus sem mondana ilyen példázatot:

Mt 25,14-30 27. El kellett volna tehát helyezned az én pénzemet a pénzváltóknál; és én, megjövén, nyereséggel kaptam volna meg a magamét.


A kérdés inkább az, hogy milyen hozzáállással teszi ezt valaki. A kés sem istentelen dolog azért, mert vannak akik emberölésre használják. Nem fekete-fehér a világ.


Ugyanakkor, ahogy Mark Twain mondja:

„Október. Egyike azon hónapoknak, amikor különösen veszélyes részvényekkel spekulálni. A többi a július, január, szeptember, április, november, május, március, június, december, augusztus és február.”

2014. febr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Miért tőzsdézik az ember? A profitért. Mi a profit? Pénz. Tehát mit akar aki tőzsdézik? Még több pénzt. Nem bonyolult ez. A tőzsde nem keresztényi, mindegy melyiket nézzük. Ha Isten akar adni, akkor tőzsde nélkül is a kereszténynek, de egy olyan hely, ahol az a cél, hogy a betett érték plusszal zárjon, az nem Isten útját követi.


A munkát Isten adja. A becsületes munkát. Ha kell, akkor másokon kereszrül is tud gondoskodni az emberről, ha az megszorul, de a tőzsde nem tőle van és nem egyenlő a Lehel piaccal sem a nagysága, sem a haszna, sem a célja.

2014. febr. 17. 13:38
 17/21 -a- ***** válasza:

„...de egy olyan hely, ahol az a cél, hogy a betett érték plusszal zárjon, az nem Isten útját követi.”


Te elolvastad amit írtam? Vagy nem olvastad, vagy egyáltalán nem értetted.

A megtakarítását az ember a bankba is azért teszi, hogy gyarapodjon.

Ha istentelen lenne a pénzgyarapítás, akkor Jézus sem használna ilyen példázatot:

Mt 25,14-30 27. El kellett volna tehát helyezned az én pénzemet a pénzváltóknál; és én, megjövén, nyereséggel kaptam volna meg a magamét.

2014. febr. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 sandor76 ***** válasza:

Tisztelt -a-.

Szepen felkeszultel.

Nem Isten rendelte el a penzt.

Ezt az emberek talaltak ki,es van nemi haszna,

a mostani vilagot nehez lenne nelkule elkepzelni.

En is ugy latom a penzszerzes az penzszerzes,mindegy ki hogyan jut hozza,kevesebbet senki nem akar belole,mi ertelme lenne?

Ezeket okos emberek talaltak ki,en nem vagyok az,csak azt latom ,nincs jol elosztva.

En is erdeklodtem egy kicsit,magasabb helyeken,es meg mindig ugy latom,ahogy irtam,nem profitszerzes a cel a Tanuknal.

Az adomanyokkal is ez a helyzet,nem forgatjak meg bankokban,mert az mar nyereseget hozna.

Az adomany,mindegy miben nyilvanul meg,az az adakozo szemelyes hozzajarulasa az Isteni munkahoz,nem lehet vele kereskedni.

Arra hasznalhato fel amire adtak.[a Tanuknal]

A Mate,25;14-30-ig ez nem a penzrol szol.

Ezek a tallentumok,ertelmi kepesseget jelentenek,es azt ki mennyire ismerte meg Istent.

Ha en kaptam,ket talletumot,megertettem a Biblia tanitasait,el kell,hogy mondjam masoknak is,hogy nekik is lehetoseguk legyen megismerni Istent.

Ha megerkezik az uram[Jezus],megkerdezi,hogyan kereskedtem a tallentumaimmal.

Ha en igyekeztem megosztani amit tudok,az hozhat,1,2,5,10,masik tallentumot,olyan embereket akik szinten vonzodnak Istenhez.

Ha en eldugom ezeket a Tallentumokat,vagyis ertem mit tanit a Biblia ,de megtartom magamnak,el leszek itelve mert nem kereskedtem az Uram [Jezus] javaival.

Istennek,es Jezusnak semmi koze a penzhez,nem volt es nem is lessz.

Az O kincsei az emberek akik armageddon elott begyujtetnek ily modon.

2014. febr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 -a- ***** válasza:

Sandor76!


Senki nem állította, hogy Isten rendelte a pénzt.


Nem beszélt senki az adományról. Magánvagyon nem egyenlő az adománnyal.


Mt 25-ről senki nem állította, hogy a pénzről szólna, a felhasznált képről beszéltem, ha az a helyzet istenellenes lenne, nem használná Jézus.


Itt a JT-k oldaláról egy pár idézet:

„A részvény azonban azt jelképezi, hogy valakinek valóságos tulajdonrésze van egy bizonyos üzletben. A részvényekkel való kereskedés ezért úgy tekinthető, mintha valaki a törvény által elfogadott árukat vásárolna, illetve adna el.”


„A názáreti Jézus az egyik példázatában fontos alapelvre világított rá. Ebben a példázatban egy úr így feddte meg a rabszolgáját: „ezüstpénzeimet letétbe kellett volna helyezned a bankároknál, hogy megérkezésemkor kamatostul kapjam meg, ami az enyém” (Máté 25:27). Jézus szavai napjainkban különösen időszerűek. Nézzük meg, hogy miért.

Egyes országokban nem is olyan régen ha valaki bankba tette a pénzét, tíz év múlva annyi kamatot kapott, hogy az összeg megduplázódott. Persze ma már nem kínálnak ilyen jó kamatokat a bankok, és a befektetőknek sokszor nem lesz akkora a nyereségük, mint amekkorára számítottak. Ennek ellenére bölcs dolog lenne, ha vészhelyzet esetére lenne valamennyi félretett pénzünk….

Ha szeretnénk félretenni, nyissunk egy megtakarítási számlát. Hilton, aki önkéntes munkásként dolgozik a Dél-afrikai Köztársaságban, ezt mondja: „Jó, ha az ember nem egyetlen helyen tartja az összes pénzét. Előfordulhat, hogy egy bank vagy más pénzügyi intézmény csődbe megy. Ezt mi is tapasztaltuk.” Ezért fontos meggyőződnünk arról, hogy milyen állami garancia van a megtakarított pénzünkre, ha netán a bank tönkremenne.”

[link]


Ezek után remélem nem akarod azt mondani, hogy ha bankba tesz egy JT pénzösszeget, annak a kamatát visszautasítja?


Egyébként C.T.Russellről a perek során kiderült….A rendelkezésre álló tőkét pedig részvényüzletek során folyamatosan forgatta (amihez ellenségei szerint nagyon jól értett).


Itt arról írnak, hogy:

„Miért vannak a Watctower-nek részvényei a tőzsdén nagyvállalatokban?”

[link]

[link]

2014. febr. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 sandor76 ***** válasza:
Nem szoktam elolvasni ezeket az oldalakat,lehet,hogy igazad van.
2014. febr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!