Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők, mi a véleményetek Kent...

Hívők, mi a véleményetek Kent Hovindról és előadásairól?

Figyelt kérdés

Eddig, csak az első részét láttam az előadásainak, amiben a föld koráról beszél, meg az evolúcióról.

Ti elismeritek az ő érveléseit??


Ateisták, csak akkor írjatok, ha be tudjátok bizonyítani, hogy téved. Olyat már olvastam, hogy téved, alaptalanok az érvelései, stb. Ilyeneket ne írjatok.


2014. febr. 17. 15:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
Többször is megnéztem minden részt, interneten ellenőrizve az állításokat, amik mind igazak. Általa tértem meg, illetve sokat számított a munkája benne.
2014. febr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%

Dr. Kent Hovind, történelmünk egyik legjobb teremtés magyarázója. Nagyon szeretem az előadásait és érezni is lehet rajta, hogy Hovind testvérnek az egész életét átitatja az Istennek végzett munka. Érvelései jól megalapozottak és mindennek szorgalmasan utána nézett, szinte nincs hiba az érveléseiben, Isten áldja meg további szolgálatait is!


Ha valaki még nem ismerné, annak itt van az egyik előadása:

http://www.youtube.com/watch?v=MbfOLh2yZus


Sokan nem értenek egyet vele, én erre csak azt tudom mondani, hogy nem kell félni az igazságtól, ami szabaddá teszi az embert (János 8:32). Nem muszáj az evolúciós dogmákhoz annyira ragaszkodni, amikkel már kiskorában elkezdik a gyerekeknek az agyukat kimosni, aztán beprogramozni humanista gondolkozásmódra. Attól, hogy csupán 60-70 éve tanítják rögeszmésen és kényszeresen az iskolákban az evolúció elméletet, attól az még nem lesz igaz.


Továbbá a keresztény testvéreimnek, akik nem tudják elfogadni a teremtés történetet (amit Hovind testvér hirdet) azoknak pedig csak ennyit üzennék, Jézus szavaival:


"Mert ha hinnétek Mózesnek, nékem is hinnétek; mert én rólam írt ő.

Ha pedig az ő írásainak nem hisztek, mimódon hisztek az én beszédeimnek?"

János 5:46-47

2014. febr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Hívő emberként mondom:


Hovind csak azokat az embereket tudja meggyőzni, akik nem foglalkoznak a tudományokkal. Kb ugyanazt képviseli, mint az ÉRTEM mozgalom. Ha azonban ezek a mozgalmak/kreacionista előadók szembekerülnek egy tudomány témakörben jártas emberrel, rendszerint alul maradnak. Itt a fórumon is számtalanszor ki lett vesézve, hogy Hovind állításai nem álják meg a helyüket a tudomány mérlegén. Másrészt az ő előadásai régiek, a természettudomány pedig folyamatosan fejlődik. Már szintetikus DNS-t is elő tudunk állítani:


[link]


Hovind állításainak a cáfolására nem ateista véleményt hozok. Titus Pullo katolikusként megnézte az előadását, és percről percre leírta, hol téved (8. válasz):


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Arról nem is beszélve, hogy a Biblia szerint a teremtést NEM lehet bizonyítani, csak hit által tudjuk megérteni:


"Hit által értjük meg, hogy a világ Isten beszéde által teremtetett, hogy a mi látható, a láthatatlanból állott elő." (Zsid 11,3)


Hovind tehát olyat akar bizonyítani, amit a Biblia szerint csak hit által lehet elfogadni. Ez pedig ellentmond a Szentírás tanításának


25/F

2014. febr. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Már nem azért, de ő sem bizonyított semmit, csak elméleti hipotéziseket állított fel.
2014. febr. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Jah és, ha cáfolatot akarsz hallani, akkor mondj már egy állítást! Több órányi anyagról van szó, és egyszerre több mindent is szóvá tett...melyikre adjak cáfolatot?
2014. febr. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%

Korábban már leírtam másik kérdésben és most is leírom. Attól hogy valaki jól tud érvelni még nem biztos hogy igaza van, viszont a tudatlant meg lehet vele győzni. Nem akarok senkit sem vádolni de a tanú és a mormon miszionáriusoknál is ugyan ez van. És megfigyelhető a hit gyülekezeténél és a krisnásoknál szintúgy.

Nekem is lehet hamis állításom pl a villanykörtében nem az elektromosság által lesz fény hanem kicsi manók világítanak benne zseblámpával. És ehez felépíteni egy érvrendszert hogy alig találj fogást rajta.

2014. febr. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Ha valaki tud jobbat mint Ő ,akkor írja le .

Nagyon jó elő adó .és ha valaki ismeri a Bibliát ,és hívő ember akkor csak ámulhat az előadásain.

2014. febr. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Most elkövetek egy érvelési hibát és személyeskedek. :) Ha ez az ember jó keresztény akkor miért ítélték börtönbüntetésre adócsalásért? :)
2014. febr. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom, valóban nagyon jó előadói képességgel van megáldva az ember, és ért is a hívei meggyőzéséhez, DE keveri a szezont a fazonnal. Például azzal akarta megcáfolni az evolúció létjogosultságát, hogy az evolúció nem ad választ azokra a kérdésekre, hogy mi végre jöttünk mi a világra, mi célja van az életünknek. Valóban nem, mert az evolúció nem is erről szól. Tehát van itt csúsztatás bőven. Nem beszélve arról, hogy az evolúciós elmélet NEM ZÁRJA KI egy intelligens tervező létét.
2014. febr. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon ismerem. Egy videót láttam tőle. Egyszer érdemes megnézni, mert nem csak baromságot beszél. Viszont az állításainak nem sok alapja van, főleg nem tekinthető bizonyítékként.
2014. febr. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!