Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi indított titeket a vallás...

Mi indított titeket a vallás felé? Hogyan kezdtetek el érdeklődni iránta?

Figyelt kérdés

2014. febr. 17. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
A hit majdnem megvolt, de a kérdésekre nem volt válasz és rengeteg téveszmém volt, ahogy a többi ateistának. Aztán jött Kent Hovind, majd megtértem és azóta tiszta a kép, mivel a Szent Szellem segít a megértésben.
2014. febr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A dolog fokozatosan alakult ki kamaszkoromban, ugyanis sok választ találtam hamisnak, amit a környezetem, az iskolám és az egész általam ismert világ nyújtott. Évekig kerestem a helyemet.


Az első komolyabb lökést az adta, amikor elolvastam Derek Prince-től A kereszténység hat alaptanítását, illetve Kenneth E. Hagintől a Jézus neve - A Szentlélek vezetése, valamint A bibliai hit című könyveit. Innen az események felgyorsultak, és Isten Szelleme hamar befújt egy kisgyülekezetbe, majd onnan a Hit Gyülekezetébe.

2014. febr. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerekkoromban sokat jártam templomban mert egy elég vallásos családban születtem. 18 éves koromtól viszont eltávolodtam,nem lettem ateista de nem is mondhatom azt,hogy hívő voltam,egyszerűen nem érdekelt se a vallás és se semmi ami a valláshoz kötődik.

31 éves koromban kezembe került John Bunyantól a Zarándok útja című könyv ezt elolvasva, kutatni kezdtem a szerző kilétéről és így találtam rá a Baptista egyházra ahol immár 14 éve "szolgálok" az Úrnak.

Isten mindig megtalálja a módját,hogy terelje az embert a jó úton. Egyébként református családban születtem.

2014. febr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 sandor76 ***** válasza:
Janos,6;44.
2014. febr. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A feleségem családjának viselkedése és hozzáállása az élet dolgaihoz, ez indított el, hogy érdeklődjem. Hogy, hogy tudnak emberek boldogok lenni ebben a világban úgy, hogy nem veti fel őket a pénz, küzdenek a mindennapi gondokkal és mégis hisznek valamiben, amitől boldogok és nem utolsó sorban, a hitük által működnek a mindennapi apró csodák.

Ateistaként kerültem ebbe a családba és amikor be lettem mutatva a szülőknek egy vasárnapi ebéd keretén belül, csodálkoztam, hogy annyi rántott hús van a tálban, ahányan vagyunk és annyi krumpli, hogy éppen elég. Se leves, se desszert. Nem voltam hozzászokva, hogy nem ehetek annyit, amennyit akarok. Azt hittem, hogy, megyek ebédre jól kiéhezve, 3 fogás, roskad az asztal, eszünk, iszunk. Kicsit csalódott voltam a felhozatalon. Ami a csoda volt, hogy ennek ellenére, fantasztikus volt a hangulat, mindenki boldog és hihetetlen, de jóllaktam a végére. :-)

Így kezdődött és ez indított, hogy foglalkozzam a hittel és elinduljak a megtérés útján. Azóta is tart és örülök, hogy én is részese lehetek a mindennapi csodáknak.

2014. febr. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 sandor76 ***** válasza:

Erdekelt ki uralja a vilagot,es ki,vagy kik iranyitjak.

De nem sok idom volt a munka miatt.

aztan egyszer csak az olembe hulott a lehetoseg,de majdnem elszalasztottam.

Egy vallas,vagy Jezus kovetoi tudtak erre valaszolni,be is bizonyitva.

2014. febr. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!