Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi egyet értetek...

Jehova tanúi egyet értetek ezekkel a jól összegyűjtött és rendezett igeszakaszokkal?

Figyelt kérdés

Nincs semmi magyarázat, csak igeszakaszok:

[link]



2014. febr. 19. 19:51
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
0%
Félre nem érts: a "laza szelleműséggel" nem az erkölcsi dolgokra gondoltam, de azt hiszem, ezt már megbeszéltük. Tanításokról van szó...
2014. febr. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
88%

Vidiripi


"Azt írtad, hogy szinte parancsba van adva, hogy milyen oldalakat nem lehet nézni. Nem, nem Jehova Tanúi helytelenítik, hanem maga a Biblia."


Tehát akkor nem megengedett. Hol van itt a valótlanság? Akkor most valós vagy nem valós az hogy nem lehet ilyen oldalakt nézegetnetek?


"Te használnád szellemi asztalként az olyan oldalakat, melyek a te gyülekezetedhez tartozókat személyükben gyalázzák?"


Igen használnám sőt használom is. Nem asztalként hanem információ forrásként. Tudni akarom hogy milyen vezetőre van bízva a gyülekezet vezetése amibe járok. Így azt is tudni akarom hogy helyesen teszem e ha támogatom őt a döntéseiben vagy inkább elhatárolódok tőle. Ugyan is meglehet hogy nem figyelek fel valamire de más igen és ezt megosztja. Így van lehetőségem leellenőrizni hogy az most igaz vagy sem. Ez nem jelenti azt hogy mindent elhiszek amit olvasok.

Ha mindent elhinnék akkor minek olvasni és tanulmányozni? Egyszerűen valaki elmondja mit kell tenni és kész ennyi.

Te azt hiszed hogy ezeken az oldalakon szellemi táplálék van? Mert ha igen akkor tévedsz. Ez lényegében egy hírportál ahol még kommentelni is lehet. De hogy szellemi táplálékot szolgálnának fel. Ha neked ez az akkor igen csak csekély táplálékkal beéred. De nekem ez nem lenne elég. De szeretek képben lenni. Tudod én már több egyház több gyülekezetében jártam. Volt hogy egymás után két ugyan azzal a témával foglalkozó igehirdetést hallottam és lás csodát nem sok különbség volt köztük.


"Bár te nem vagy elkötelezve sehova, de ez a te bajod lesz."


Miből gondolod hogy ez nem változott meg?


"Nem olvasom végig újra, hanem arra lennék kíváncsi, hogy konkrétan hol "hazudott" neked egy testvér?!"


Hogy hogy újra? Hát egyszer már elolvastad? Konkrétan ott ahol le van írva. Ha érdekel akkor majd szépen utána jársz és kideríted. Ugye meg van szokva hogy mindent készen kapsz s neked szinte semmit nem kell tenned? Hát most kell! Ha érdekel.


"Mit jelent a "szolgálhatsz-e úgy"? És mi az írásellenes abban, ha munkajelentés révén tartja nyilván a szervezet a prédikáló tevékenység helyét, irányát, hatékonyságát, nagyságát és formáját? Mi ebben az írásellenes?"


"szolgálhatsz-e úgy" - Végzed a prédikáló munkát de nem adsz le munkajelentést. Kérdőre vonnak e ,ez miatt?

Még jó hogy külön odaírtam igaz nem fejtettem ki a dolgot. Nem a hely és irány a lényeg.

Hatékonyságát? Hát nem az angyalok irányítják a prédikálókat vagy a szent szellem a hatékonyság érdekében? Az apostolok mennyire voltak hatékonyak? Már csak hogy kövessük az első századi mintát. Nagysága! Minek a nagysága? A nagyságot órában mérik vagy micsoda? Ezt nem értem.

Írás ellenes lenne? Tényleg ezt írtam volna? Tudod sokszor hallottam azt hogy az első századi mintára. Nos a kérdés erre vonatkozik. De akkor átfogalmazom. Minek a mintájára van ez a szokás bevezetve?


"Az óraszám ALAPVETŐ része a munkajelentésnek. Az egyén, ha valami fontos munkát vállal bárhol az életben, ott alapvető fontosságú az óraszám, vagy a határidő, akkor is ha nem pénzért dolgozik!!!"


Ja hogy nálatok úgy kell érteni mintha egy cégnél lenne az ember. Bár sokan már is azt mondanák erre hogy ez egy cég. Megjegyzem Jézus akkor most cégalapításra adott parancsot vagy gyülekezet alapításra?

De érthető ez a dolog a tanúknál. Hiszen egy cégnél van nagy főnök meg kis főnökök meg olyanok akik főnöknek hiszik magukat na meg vannak a gályázó melósok. Na nekik tényleg számít az óraszám meg a határidő. Hogy fontos munkát végez valaki az rendben van. De épp te beszélsz az elszámolásról. Akkor most kinek is kell elszámolni a munkával Istennek vagy embereknek?

Mert ahogy én ismerem a mennyei Atyát aszerint ő tisztában van a teremtményei életével. Ez a papíron való elszámolás meg teljességgel emberi szokás.

Megjegyzem Jézusnak beszámoltak a tanítványok. De nem arról hogy mennyi időt töltöttek a szolgálatban.


"A tanítványképző munkában sem az "ahogy esik, úgy puffan" szellemmel tevékenykedünk, hanem MEGTERVEZETT, ELŐRETERVEZETT módon. Neked ez idegen? Elhiszem, éppen ezért nem vagy Tanú. :)"


Ó dehogy idegen. A tervezés egyáltalán nem az. Hiszen jómagam is végzek szolgálatot amire készülnöm kell ugyan is van hogy nekem kell kifejtenem egy témát. Nem is olyan rég Jónás volt az amivel készülnöm kellett. S pontosan egy tanítványképző program keretében tettem meg ezt. De még én is csak tanulom hogy hogyan is kell ezt levezetni. De nem kell elszámolnom az idővel hogy ugyan mennyi időt töltöttem a felkészüléssel vagy ilyesmi. Mert ez nem erről szól.


"Az óraszámmal önmagunkat is inspiráljuk."


Megint csak visszatérek a korábbi gondolat menethez. Mondjuk Timóteus mivel inspirálta magát?


"Ez nem mennyiségi kérdés csupán, mint ahogy ezt egyesek kiforgatják, mert attól, hogy figyelembe vesszük az időtényezőt is, még csakis MINŐSÉGI munkával lehet jó eredményt elérni."


Aha! Korábban meg azt írod hogy: "hatékonyságát, nagyságát"

Most akkor melyik vonatkozik a minőségre?


"És attól, hogy minden értelemszerű részlet nincs leírva a Bibliában, még értelemszerű volt akkor is. Bár akkor még nem volt mindenki karján karóra, tehát ilyen precízen nem számolták az időt, de ma már lehetőség van erre is, ami nem írásellenes."


Ja hogy a karóra az oka. :)))))))))


"Látod, ezért mondom, hogy sok igazságod csak ilyen alaptalan feltételezésekre épül. Nem tudhatod, hogy miért vagyok itt, miért ezt az eszközt használom. Történetesen tartós táppénzen vagyok, ezért."


Milyen igazságom? Az nem alaptalan feltételezés hogy úgy akarod beállítani mint ha én kőbevésett igazságot mondtam volna ezzel? Mi van akkor ha egyszerű tény megállapítás volt?

Megjegyzem kérdéssel indítok. S ami még fontosabb te állítod rólam hogy lázadó vagyok. Honnan van jogod ezt meg ítélni? De ha neked van akkor nekem is van. Így jó lesz? Korrekt a dolog?

Sajnálom hogy lebetegedtél s igen ezt nem tudhattam. De te sem tudsz rólam sok mindent de egyből megítélsz. De ha én teszem a hiányos információk alapján azzal már egyből bajod van. Csak azt nem értem ha neked ez nem tetszik akkor másokkal szemben miért alkalmazod. Viszont ha veled szemben alkalmazza valaki akkor már bajod van. De ha te így teszel akkor fogad el azt hogy én is így teszek. S akkor egálban vagyunk.


"Ne haragudj meg, hogy "lázadónak" neveztelek, de ennek nem személyes, hanem a bibliával összhangban lévő okai vannak."


Amennyiben így van akkor ne személyes környezetbe foglald bele a mondani valódat hanem idézve a Bibliából fejtsd azt ki. De nem ezt tetted. Miért? Miért kell ezt külön felhozni? Hát nem erre tanítanak benneteket? Hogy használjátok a Bibliát. Amikor nem kell akkor idéztek kilométereket amikor meg kellene akkor meg saját kútfőből dolgozol. Nem értelek.


"Sok írásodból, elég alaposan ismerem a felfogásodat és mivel volt kapcsolatod a Tanúkkal, elég furcsának találom azt, hogy sok mindenben ennyire messze kerültél."


Mi az a sok minden? Mintha egyszer már írtam volna ezen tapasztalataimról. De akkor lehet hogy nem neked.


"Ezt én valamilyen szintű lázadással magyarázom, mert már van sok ismereted, de ennek ellenére mellébeszélsz."


Miben beszélek mellé? Ja hogy e miatt tartasz lázadónak? Akkor megjegyzem hogy sok ismeretemet már az után szereztem hogy nem tanulmányoztam a tanúkkal. Akkor most hogy is van ez?


"Téged is a liberalizmus egy fajtája fertőzött meg, mely megengedi azon laza

szelleműséget, melyet vallasz."


Meglehet de én inkább úgy vagyok vele hogy az emberek sok mindent mondanak. De soha nem politizáltam. Te bizonyára igen ,mert többször is élsz ezzel a kifejezéssel hogy "liberális".


"Látod, ez megint csak jellemző rád is, vádaskodsz! Ez hiba. Pedig neked is tudnod kellene, hogy NINCS MIT hivatalosan magyarázgatni vagy cáfolni, ugyanis NEM TÖRTÉNT semmi írásellenes."


Mi ebben a vád? Az lenne a vád hogy felhozom kellene egy hivatalos álláspont ezzel kapcsolatban?


"És azt gondolod, hogy ezt úgy éred el, ha pl. olyanokkal társulsz, akikkel nem értesz minden hitelvben egyet?"


Teljesen lényegtelen. Talán hazudnom kellene vagy legyek képmutató és jó pofizva bólogassak hogy igen elhiszem.

Azt hiszem hogy Isten a szívek és vesék vizsgálója de ugyan új Jézus is az. (Jelenések 2:23)

Szóval a kérdés az hogy mennyi ideig tartana kideríteni hogy mit gondolok? Isten a hazugságot is gyűlöli. Életem bármelyik szakaszában lehetne olyan dolgot találni ami alapján nincs jogom élni a mennyei Atya törvényei szerint. De legalább nem csaptam be másokat és nem hazudtam magamnak sem. Egyszer úgy is mindenki meg lesz állítva. Ha máskép nem akkor majd a halál miatt de megfog "állni". (cselekedeteiben)


"Félre nem érts: a "laza szelleműséggel" nem az erkölcsi dolgokra gondoltam, de azt hiszem, ezt már megbeszéltük. Tanításokról van szó..."


Te se érts félre számodra úgy tünhet hogy laza a szellemiségem. De ez nem így van. Pl. minnél többet foglalkozom a háromság kérdésével annál jobban megvagyok róla győződve hogy rossz értelmezésen alapul. Erre kb. 10 igét tudnék felhozni de ha egyszer rászánom az időt és összeírom akkor lesz az akár 40 is.

2014. febr. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%

"Tehát akkor nem megengedett. Hol van itt a valótlanság? Akkor most valós vagy nem valós az hogy nem lehet ilyen oldalakt nézegetnetek?"


Te biztosan tudod, hogy mi a különbség a parancs és az alapelv között, igaz??? Ha egy csoportot a TV-ben az ellenségei által ismertetnek meg, akkor te mindent elhiszel nekik? Sok ilyen inkorrekt megközelítés van manapság.


"Igen használnám sőt használom is. Nem asztalként hanem információ forrásként."


Ami a te esetedben szerintem nagyrészt nem sokban különbözik. Nagy probléma, amikor nem tudsz meggyőződni az egyenes és a tiszta forrásból azzal kapcsolatosan, hogy "milyen vezető" irányít. Ha külső forrásokra kell hagyatkoznod, hogy megállapítsd, jó helyen vagy-e, semmiképpen sem a bibliai mintát követed!! Emlékezz a bereabeliekre!

Csakis az Írásokat szabad referenciaként használni. A személyi kérdésekben pedig csakis Jehovára bízhatjuk magunkat, ami azt jelenti, hogy minden hű Tanú tudja, hogy Jehova látja az "emberadományokat", a szervezete emberi pásztorait, és a Szavában lefektetett irányadó mértéke szerint eltávolít minden oda nem illőt! Ezzel az ALAPVETŐ bizalommal is csak akkor élhetsz őszintén, ha már meggyőződtél arról, hogy az igaz egyházban vagy. Ezt nem a tökéletlen külső bírálóktól fogod megtudni.


"Így van lehetőségem leellenőrizni hogy az most igaz vagy sem."


A Biblia által ellenőrizd, mint a bereabeliek!


"Te azt hiszed hogy ezeken az oldalakon szellemi táplálék van?"


IGEN! Nagyon sokan nagyon csekély szellemi táplálékkal beérik. Ezen oldalak romlott kaját kínálnak és az emberek többsége beéri ezzel is egy Sátán uralta földön.


Nincs leírva sehova szerintem, hogy hazudott volna. Én is követtem, tán még írtam is, de nem fogom a sok oldalt újra átolvasni. Gondoltam, hogy konkrétan mutatsz valamit, de ezek szerint te magyarázod félre.


""szolgálhatsz-e úgy" - Végzed a prédikáló munkát de nem adsz le munkajelentést. Kérdőre vonnak e ,ez miatt?"


Miért ne adnák le munkajelentést? És miért nem vonnának kérdőre?


"Hatékonyságát? Hát nem az angyalok irányítják a prédikálókat vagy a szent szellem a hatékonyság érdekében?"


Mit is keversz megint össze? Az ember szellemi munkájának a mérhető eredményeiről van szó. Tán nem helyes valami neked? Mond miért? Mert nincs konkrétan leírva minden részlet? Hogy "minek a mintájára van ez a szokás bevezetve?" Az, hogy pc-t használsz erre a célra, minek a mintájára van?! Ki mondta, hogy minden egyes dolog egy az egyben úgy működik, mint az első sz.-ban??? Miért kritizálsz, ha olyan elrendezésről van szó, mely Írás szerinti szellemiségből fakad? Ja, hogy neked nem tetszik a tanítványképző munka bibliai példája??? Akkor ezt mond!


"Akkor most kinek is kell elszámolni a munkával Istennek vagy embereknek?"


Következetlen vagy. Vajon minek rendelt Isten pásztorokat a nyája fölé - méghozzá érett keresztényekből? A "felvigyázóknak" mi a szerepe? Hogyan kell "terelgetni" a "nyájat" szerinted? Ha pl. szellemi segítsége van szükségem, akkor csakis közvetlenül Istenhez, vagy a bibliához fordulhatok, pásztorhoz nem, mert csakis "Isten segíthet, és neki tartozok beszámolóval"??? Erről tanít minket a Biblia??? Ja, hogy egy olyan csoportban, ahol ez a fajta tanítványképző munka nem szempont, ott nincs erre szükség? Akkor ezt mond!


"Megjegyzem Jézusnak beszámoltak a tanítványok. De nem arról hogy mennyi időt töltöttek a szolgálatban."


Honnan tudod? Mert nincs leírva, hogy Jézus mérte az időt a karóráján? És honnan tudod, hogy akkor erre szükség volt, úgy mint ma? Akkor nyomda sem volt, sőt villanyáram sem, mégis elvoltak.


"Hiszen jómagam is végzek szolgálatot amire készülnöm kell ugyan is van hogy nekem kell kifejtenem egy témát."


Nem a "felkészülési idővel" kell elszámolni, de neked is figyelembe kell venned ebben a szolgálatban az időtényezőt, igaz?! Ezt persze senki sem tartja nyilván nálunk sem, de a tanítványképző munkánál mért időnek más okai vannak, amikről már írtam.


"Megint csak visszatérek a korábbi gondolat menethez. Mondjuk Timóteus mivel inspirálta magát?"


Mond, hogy nem Írás szerinti, ha egy tanítványképző figyelembe veszi és ELŐRE MEGTERVEZI azt, hogy mikor, mennyi időt szán a tanítványképző munkára? Mond, hogy ez nem alapvető része annak, hogy ezzel bebiztosítottan tudjon prédikálni??? És mond, hogy helytelen, ha a munkajelentés részeként az óraszám is szerepel a helyi és a világméretű munka ellenőrzése és összesítése végett?!


"te állítod rólam hogy lázadó vagyok. Honnan van jogod ezt meg ítélni?"


Egyszerűen látom, tapasztalom, hogy egyértelmű bibliai igazságok ellen is lázadsz (mint pl. a tanítványképző munka biblia, máig legeredményesebb formája), ezért írtam. Miért ne mondhatnám ki? Jézus és a Bibliaírók is kimondták ha kellett - még ettől sokkal cifrábban is. :) De én nem bántani akarlak. Vannak itt sokan, akik tényleg rosszindulattal rendelkeznek, velük tényleg nem könnyű higgadtnak maradni, de te alapvetően nem vagy ilyen.

Tőled nem veszek sértések dolgokat, de néha elcsodálkozom, hogy a csudába tudsz ilyeneket írni...


"Miben beszélek mellé? Ja hogy e miatt tartasz lázadónak? Akkor megjegyzem hogy sok ismeretemet már az után szereztem hogy nem tanulmányoztam a tanúkkal. Akkor most hogy is van ez?"


Akkor elég korán abbahagytad, vagy nem voltál elég alapos. No meg milyen "ismeretről" is van szó? Ha megemlítenéd pl. azt, ami velünk szemben a legnagyobb eltérés... Pl. valljátok a háromságot? Valószínű. Pár hónapja még nem foglaltál állást ez ügyben, pedig az egyik legfontosabb kérdés, hiszen Isten személyét érinti. Látom meg is említed a végén, csak hajrá!


Nem politizáltam én sem, csak ismerem a szót, hogy 'liberális'. :)


"Teljesen lényegtelen. Talán hazudnom kellene vagy legyek képmutató és jó pofizva bólogassak hogy igen elhiszem."


Akkor ezek szerint nálatok nincs igazi hitelvi egység? Csak mert a bibliában ez alapvető az isteni igazságokat tekintve. Tudod: "az igazság szabaddá tesz" - mondta Jézus. Apropó, mit jelent ez a mondata neked?

2014. febr. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
92%

Vidiripi


"Te biztosan tudod, hogy mi a különbség a parancs és az alapelv között, igaz??? Ha egy csoportot a TV-ben az ellenségei által ismertetnek meg, akkor te mindent elhiszel nekik?"


Igen tudom. De ha valaki teszem azt egy ilyen oldalról kinyomtat valamit és azt elviszi a gyülekezetbe akkor mi történik? Természetesen kiderül hogy ő ilyen írásokat is olvas.

Megjegyzem ez onnét indult hogy lehet vagy nem lehet ilyen oldalakt nézegetni. De erre nem írtál sem bibliai sem konkrét választ.


"Sok ilyen inkorrekt megközelítés van manapság."


Melyik megközelítés nem inkorrekt?


"Ami a te esetedben szerintem nagyrészt nem sokban különbözik."


Mire is alapozod ezt konkrétan?


"Nagy probléma, amikor nem tudsz meggyőződni az egyenes és a tiszta forrásból azzal kapcsolatosan, hogy "milyen vezető" irányít."


Ha csak alig pár éve vagy kapcsolatban valakivel akkor még is hogyan győződsz meg arról hogy megbízható a személy aki irányít?


"Ha külső forrásokra kell hagyatkoznod, hogy megállapítsd, jó helyen vagy-e, semmiképpen sem a bibliai mintát követed!! Emlékezz a bereabeliekre!"


Csak hogy te meg elfelejtettél emlékezni arra hogy az a külső forrás a személyre vonatkozik és nem a tanításra.


" A személyi kérdésekben pedig csakis Jehovára bízhatjuk magunkat, ami azt jelenti, hogy minden hű Tanú tudja, hogy Jehova látja az "emberadományokat", a szervezete emberi pásztorait, és a Szavában lefektetett irányadó mértéke szerint eltávolít minden oda nem illőt!"


Hát persze. Ami a személyi kérdést illeti akkor én 1 hónap múlva befejeztem volna a tanulmányozást és nem is foglalkoztam volna valószínűleg többet a Bibliával. Ha teljes mértékben a személyek alapján ítélem meg a dolgokat. Javaslom ne feszegessük ezt a személyi kérdést túlságosan mert láttam és tapasztaltam is hogy mit műveltek egymással.


"Ezzel az ALAPVETŐ bizalommal is csak akkor élhetsz őszintén, ha már meggyőződtél arról, hogy az igaz egyházban vagy. Ezt nem a tökéletlen külső bírálóktól fogod megtudni."


Így van hanem a személyes tapasztalat útján ahogyan én magam is. Ugyan is én magam is látni akarom a dolgokat nem elégszek meg azzal hogy valaki azt mondja. Megakarom tapasztalni. Hát meg is tapasztaltam. S a mai napig így vagyok vele. Olvasok ezt vagy azt. Aztán elkezdek utána járni hogy igaz vagy nem illetve mi igaz belőle. De nem úgy hogy beszélek azzal aki látta azt aki beszélt azzal akivel történt. Hanem első kézből igyekszek információkhoz jutni.

1János 4:1 Szeretteim, ne higgyetek minden léleknek, hanem vizsgáljátok meg a lelkeket, hogy azok az Istentől valók-e, mert sok hamis próféta jött el a világba.


"A Biblia által ellenőrizd, mint a bereabeliek!"


Ezt teszem ezért sem vagyok háromság hívő. De erről nem az egyház győzött meg.


"IGEN! Nagyon sokan nagyon csekély szellemi táplálékkal beérik. Ezen oldalak romlott kaját kínálnak és az emberek többsége beéri ezzel is egy Sátán uralta földön."


Tehát akkor engemet az emberek többségéhez sorolsz?


"Nincs leírva sehova szerintem, hogy hazudott volna. Én is követtem, tán még írtam is, de nem fogom a sok oldalt újra átolvasni. Gondoltam, hogy konkrétan mutatsz valamit, de ezek szerint te magyarázod félre."


Nos ami azt illeti te sem azt sokszor konkrét választ. Csak azokban az esetekben nekem kellene rájönnöm hogy mire is gondolsz. Neked meg van annyi előnyöd hogy ott van minden leírva csak el kell olvasnod.

- Megmondtam amit megmondtam. Nem kapod meg amit akarsz neked kell utána járnod.

Ha lusta vagy akkor az vagy. De olvasni tudsz úgy is táppénzen vagy szóval több időd van olvasni mint egyébként. Talán nem is véletlen hogy pont most vagy táppénzen és ez felmerült.


"Miért ne adnák le munkajelentést? És miért nem vonnának kérdőre?"


Mert Isten úgy is tudja hogy mennyit munkálkodsz és ne mennyen a minőség rovására az hogy figyelned kell hogy mennyi idő telik el.

Na ez pont annyira bibliai mint az óraszámok. :))))))


"Mit is keversz megint össze? Az ember szellemi munkájának a mérhető eredményeiről van szó. Tán nem helyes valami neked? Mond miért?"


Talán mélyedjünk el egy kicsit a témában. Hogyan is lehet mérni a hatékonyságot a prédikáló szolgálatban?


"Mert nincs konkrétan leírva minden részlet? Hogy "minek a mintájára van ez a szokás bevezetve?" Az, hogy pc-t használsz erre a célra, minek a mintájára van?! Ki mondta, hogy minden egyes dolog egy az egyben úgy működik, mint az első sz.-ban??? Miért kritizálsz, ha olyan elrendezésről van szó, mely Írás szerinti szellemiségből fakad?"


Igen minek a mintájára van ez a szokás bevezetve? Mi az az Írás szerinti szellemiség amelyből fakad? Na ezt magyarázd meg nekem mert tényleg kíváncsivá tettél. Őszintén érdekel a válasz.

Az internetek keresztül kommunikálok ez egy kommunikációs forma.


Ja, hogy neked nem tetszik a tanítványképző munka bibliai példája??? Akkor ezt mond!"


Ezzel csak az a baj hogy ez a te kijelentésed!!!! Ha 1 évig lennél táppénzen akkor sem találnál olyat amivel ezt a kijelentésedet támogatnám.

Már csak azért sem mert terelsz ugyan is rajtad kívül senki nem beszélt a tanítványképzés módjáról.

Arról van szó hogy az időt amit erre a tevékenységre fordítanak azt adminisztrálni kell. S az a téma hogy ez miért van. Nem az hogy mire fordítják az időt hanem hogy az erre fordított időt kell papíron lejelenteni. Szóval te nagyon megkeveredtél.


"Következetlen vagy. Vajon minek rendelt Isten pásztorokat a nyája fölé - méghozzá érett keresztényekből? A "felvigyázóknak" mi a szerepe?"


Kinek számolnak el a felvigyázók és minek kell ezzel elszámolniuk ha Isten rendelte őket a nyáj fölé?


"Hogyan kell "terelgetni" a "nyájat" szerinted? Ha pl. szellemi segítsége van szükségem, akkor csakis közvetlenül Istenhez, vagy a bibliához fordulhatok, pásztorhoz nem, mert csakis "Isten segíthet, és neki tartozok beszámolóval"??? Erről tanít minket a Biblia???"


Meglehet hogy téged erről győztek meg de én nyugodtan fordulhatok a pásztorhoz. Nos saját tapasztalatom az hogy azok a királyság termek ahol én megfordultam ott nyugodtan mehettek személyes problémával a vénhez. Hogy nálatok ebben a kérdésben mi a helyzet azt te tudod. De ahol én élek ott ez a gyakorlat sőt még az otthonában is felkeresheti a vént ha épp úgy adódik. Ez is személyes tapasztalatom.

De erről eddig nem volt szó. Nem értem miért írtad.


Ja, hogy egy olyan csoportban, ahol ez a fajta tanítványképző munka nem szempont, ott nincs erre szükség? Akkor ezt mond!


Ez megint csak a te kijelentésed és nem az enyém. Abban viszont teljesen igazad van hogy nem kell elszámolnunk senkinek sem arról hogy hány órahosszát töltöttünk el a szolgálatban. Arról viszont rendszeres beszámolók vannak hogy mik történnek a szolgálatok során. Pontosan azért hogy az a gyülekezet épülését szolgálja.

Ezen ige szellemében.

Efézus 4:16 Belőle van összerakva és egybeszerkesztve az egész test, egymást támogató minden ízével, és minden egyes tag a maga mértéke szerinti munkássággal gondoskodik a test növekedéséről, hogy felépüljön szeretetben.

Ha esetleg nem lenne tiszta a "test" kifejezés a gyülekezetet takarja.


"Honnan tudod? Mert nincs leírva, hogy Jézus mérte az időt a karóráján? És honnan tudod, hogy akkor erre szükség volt, úgy mint ma? Akkor nyomda sem volt, sőt villanyáram sem, mégis elvoltak."


Mi van veled ennyire lenyom a betegséged? Azt hittem hogy ezt a bibliai igét te is ismered. Elhiheted hogy nem a hasamra ütve írtam.

Innét tudom! Márk 6:30 Az apostolok visszatértek Jézushoz, és elbeszélték neki mindazt, amit tettek és tanítottak.


"Nem a "felkészülési idővel" kell elszámolni, de neked is figyelembe kell venned ebben a szolgálatban az időtényezőt, igaz?! Ezt persze senki sem tartja nyilván nálunk sem, de a tanítványképző munkánál mért időnek más okai vannak, amikről már írtam."


Semmilyen időről nem kell beszámolni elszámolni. Mi az oka? A buzdítás?


"Mond, hogy nem Írás szerinti, ha egy tanítványképző figyelembe veszi és ELŐRE MEGTERVEZI azt, hogy mikor, mennyi időt szán a tanítványképző munkára?"


Honnét veszed hogy ez nem ésszerű? De azt honnét veszed hogy én ezzel foglalkoztam?


"Mond, hogy ez nem alapvető része annak, hogy ezzel bebiztosítottan tudjon prédikálni???"


Mit kell bebiztosítani? Az időt? Nem értem ez mi akar lenni. Bocs de ha valaki velem erről akar beszélni akkor nem fogom neki azt mondani hogy elnézést de lejárt az erre szánt időm. Nem értem hogy kinél kell bebiztosítania magát? Mert hogy Istennél nem kell az biztos.


"És mond, hogy helytelen, ha a munkajelentés részeként az óraszám is szerepel a helyi és a világméretű munka ellenőrzése és összesítése végett?!"


Helytelen ha éreztetik az emberrel hogy nincs "elég" óraszáma. Az is helytelen hogy óraszámhoz kötnek szellemi dolgokat. Csak akkor lehet ez vagy az.

Hogyan döntöd el hogy valaki azért csinálja mert tényleg szolgálni akar vagy csak azért hogy ne piszkálják? Meg van az óraszám és kész minden oké de a szívében meg teljesen más van.


"Egyszerűen látom, tapasztalom, hogy egyértelmű bibliai igazságok ellen is lázadsz (mint pl. a tanítványképző munka biblia, máig legeredményesebb formája), ezért írtam."


Te állítod azt hogy én "a tanítványképző munka biblia, máig legeredményesebb formája" ellen lázadok.

Idézd azt a részt az írásomból ahol én ezt teszem!!!!!!!!!!

Támaszd alá bibliai igével hogy óraszámokat kell produkálni!!!!!!!!!!!


"Miért ne mondhatnám ki? Jézus és a Bibliaírók is kimondták ha kellett - még ettől sokkal cifrábban is."


Miért nem mondhatom ki hogy van Írás ellenes tanítása a társulatnak és van Írás ellenes szokása is?


"Tőled nem veszek sértések dolgokat, de néha elcsodálkozom, hogy a csudába tudsz ilyeneket írni..."


Elcsodálkozom néha én is dolgokon. De hát ez már csak így van. De a legnagyobb csodálkozás az lesz amikor Jézus visszatér. Mondjuk nem a hívők fognak a legjobban csodálkozni. :D


"Akkor elég korán abbahagytad, vagy nem voltál elég alapos."


"A tartsátok meg magatokat" könyv kb. feléig.


"No meg milyen "ismeretről" is van szó? Ha megemlítenéd pl. azt, ami velünk szemben a legnagyobb eltérés... Pl. valljátok a háromságot? Valószínű. Pár hónapja még nem foglaltál állást ez ügyben, pedig az egyik legfontosabb kérdés, hiszen Isten személyét érinti. Látom meg is említed a végén, csak hajrá!"


Biblia ismeretről. Természetesen tanultam tanúktól. Ahogyan már írtam van amelyikükkel tartom a kapcsolatot. Igen meg említem a háromságot de nem csak megemlítem hanem állást is foglalok. Sőt azt is írom hogy nem egy egyház tanítása alapján jutottam erre az állásfoglalásra.


"Akkor ezek szerint nálatok nincs igazi hitelvi egység? Csak mert a bibliában ez alapvető az isteni igazságokat tekintve. Tudod: "az igazság szabaddá tesz" - mondta Jézus. Apropó, mit jelent ez a mondata neked?"


Szabaddá tesz mint egyént. Az igazság.

2014. febr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%

"Megjegyzem ez onnét indult hogy lehet vagy nem lehet ilyen oldalakt nézegetni. De erre nem írtál sem bibliai sem konkrét választ."


Mi közössége van az igaznak és a hamisnak? Tudom, hogy te nem ilyen sarkalatosan látod a világot, pedig a Biblia és annak ihletője, Jehova Isten is két utat ismer. Nincs semleges álláspont! Nem arról van szó, hogy ha egy Tanú megnyit egy iyen oldalt és arról tudomást szerez egy felelős ember, akkor abból menthetetlenül bírói ügy lesz. Arról van szó, hogy miért teszi? Milyen szellem hatására fordul minket gyakran primitív módon gyalázó oldalakhoz, mi szüksége rá? Nem tud meggyőződni másként az igazságról, hogy pl a helyi vezetője megbízható-e? DEHOGYNEM!

Az egy sátáni hazugság, hogy a rossznyelveket is meg kell hallgatni ahhoz, hogy megismerhesd a teljes bibliai igazságot. Nagyon is elég negatív hatás éri a Tanúkat nap mint nap a szolgálatuk során, JÓL ISMERIK az emberek véleményét (erről szól az Érveljünk könyv). Sőt, minden Tanút addig míg érdeklődik, rengeteg megalázó és téves információ bombázza a környezetéből. Egy jól tájékozott Tanúnak miért volna még szüksége hitehagyottak mocskolódó oldalaira????

Ezért fontos kérdés, hogy MIÉRT fordul egy Tanú ilyenekhez? Ott bizony baj van, ha rendszert csinál belőle.


"Ha csak alig pár éve vagy kapcsolatban valakivel akkor még is hogyan győződsz meg arról hogy megbízható a személy aki irányít?"


Pár ÉV nem elég??? Ha a megfelelő bibliai módszerrel csinálod, akkor pár hónap is elegendő kellene, hogy legyen. Emlékezz a bibliai példákra. :) Még ennél rövidebb idő is volt.


"Csak hogy te meg elfelejtettél emlékezni arra hogy az a külső forrás a személyre vonatkozik és nem a tanításra."


Kedves Vidiripi! Nagyon figyelmetlenül olvasol, mert írtam arról is, hogy ha TUDOD BIZTOSAN, hogy az igaz egyházban vagy, akkor nem lehet kétséged afelől sem, hogy azok, akik pásztorkodnak feletted, ISTENTŐL vannak, az Ő engedélyével lehetnek csak ott, ahol vannak. Ha Jehova úgy ítéli meg, el fogja távolítani az illetőt. Már csak ezért sem érdemes lázadnia, lázítania egy hű Tanúnak egy vezetővel szemben, mert az a hite hiányáról árulkodna. Itt most az öncélú, pusztító és megosztó hatású lázadásról és lázításról beszélek, nem arról, hogy minden körülmények között hallgatni kell, mint ahogy egyesek ezt kintről hangoztatják.


"Tehát akkor engemet az emberek többségéhez sorolsz?"


Te nem vagy csekély szellemi táplálékon, de nem csak a mennyiség a fontos, ezt jól tudod te is. Ahogy mondtam, a Biblia szerint csak két út van! Nincs középút. Amíg ŐSZINTÉN keresed az igazságot, jól teszed, sőt a LEGJOBB, amit tehetsz. De nagyon bízom benne, hogy egyzser a bibliai igazságok alapján eljutsz oda, ahol azokat helyesen vallják és mint csoport gyakorolják.


"Talán mélyedjünk el egy kicsit a témában. Hogyan is lehet mérni a hatékonyságot a prédikáló szolgálatban?"


Az eredményekből látszik.


"Mert Isten úgy is tudja hogy mennyit munkálkodsz és ne mennyen a minőség rovására az hogy figyelned kell hogy mennyi idő telik el."


Isten úgy is tudja bármi bajom van, mégis emberi szolgákat rendelt a segítségemre? Vajon miért??? Nem érted a kritikát bibliai ellentmondását? Az óraszámmal a hatékonyságot is mérni lehet, hiszen ha sok a tejesítmény, de eredmény egy szál sem, akkor el kell gondolkozni imateljesen, hogy változtatni kell-e módszeremen. Fel lehet tárni, hogy hol a hiba, lehet hogy bennem is.

Annak pedig nem kell a minőség rovására menni, hogy figyelembe vesszük az időt! Milyen következetlen és elhamarkodott vád ez? Ha a Toyota minőséget akar gyártani (márpedig meggyőződősem, hogy általában azt gyárt), akkor minden időtényezőt figyelmenkívül kell hagyjon???? Te csak így tudod elképzelni a minőségi munkát?


Figyelj, te ezzel a régóta ismételgetett, ellenünk szóló kritikáddal nagyon megvezetetted magad. Jó lenne egyszer már alaposan felülbírálni az álláspontod, nem biztos, hogy a Tanúkat bírálók jó szellemi vezetést adnak...


"Arról van szó hogy az időt amit erre a tevékenységre fordítanak azt adminisztrálni kell."


Ez csak egy álprobléma, egyértelmű, hogy akik ezt kritizálják, azoknak többségében magával a bibliai tanítványképző módszerrel van bajuk!


"Helytelen ha éreztetik az emberrel hogy nincs "elég" óraszáma. Az is helytelen hogy óraszámhoz kötnek szellemi dolgokat. Csak akkor lehet ez vagy az."


Mindenki annyit vállal, amennyit bír és azt igyekszik teljesíteni. Helytelen a buzdítás??? Ha ezt valaki zokon veszi, baj van a szellemiségével.

Igen kérlek, a mai világban MINDENT órához kötnek, minden perced be van osztva. Mégegyszer a nyomaték kedvéért: attól, hogy figyelembe vesszük az időtényezőt, még lehet minőségi munkát végezni, ezért kell felkészülni és megszervezni a dolgokat.


"Hogyan döntöd el hogy valaki azért csinálja mert tényleg szolgálni akar vagy csak azért hogy ne piszkálják?"


Kinek kell végsősoron eldönteni? Ez nem Jehova és az egyén dolga??? Ha valaki csak az óraszámokért csinálja, gyorsan kibukik. Ezt NEM LEHET kitartóan és sikeresen csak a teljesítményért tenni.


"Miért nem mondhatom ki hogy van Írás ellenes tanítása a társulatnak és van Írás ellenes szokása is?"


Ja, csak bizonyítani nem tudod! Az nem bizonyíték, hogy az óraszámot figyeljük a tanítványképző munkánk során és több Írásszerinti és ésszerű okból is nyilvántartjuk.


"De a legnagyobb csodálkozás az lesz amikor Jézus visszatér. Mondjuk nem a hívők fognak a legjobban csodálkozni. :D"


Jézus már visszatért kedves felebarátom...


De mitól tesz szabaddá az igazság?!

Csak mert Jézus ezen kijelentése nagyon, de nagyon fontos alapigazság. :)

2014. febr. 24. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
88%

Vidiripi


"Mi közössége van az igaznak és a hamisnak? Tudom, hogy te nem ilyen sarkalatosan látod a világot, pedig a Biblia és annak ihletője, Jehova Isten is két utat ismer. Nincs semleges álláspont! Nem arról van szó, hogy ha egy Tanú megnyit egy iyen oldalt és arról tudomást szerez egy felelős ember, akkor abból menthetetlenül bírói ügy lesz. Arról van szó, hogy miért teszi? Milyen szellem hatására fordul minket gyakran primitív módon gyalázó oldalakhoz, mi szüksége rá? Nem tud meggyőződni másként az igazságról, hogy pl a helyi vezetője megbízható-e? DEHOGYNEM!"


2Korintusz 6:14 Ne legyetek hitetlenekkel felemás igában; mert mi köze van az igazságnak a hamissághoz? Vagy mi közössége van a világosságnak a sötétséggel?

Erre gondolsz?

Nyugodj meg nem vagyok felemás igában. Igen Jézus is két útról beszél. Nem is vagyok semleges "szavaztam" Jézus Krisztus váltságára. S mint királyra az Atya jóvoltából.

Talán kíváncsiságból. Vagy azért mert ő úgy gondolja hogy majd én "leállítom ezeket".

Több oka is lehet.

Hogy egy tanú miről és hogyan győződik meg az legyen az ő dolga. De ami azt illeti a Biblia semmit nem ír az Őrtorony szervezet történelméről. Ugyan is ez egy emberi szervezet. Amit mit sem bizonyít jobban a történelme. De az igazán kényes részek azok tényleg rejtve vannak és nem lehet megtudni a felelős személyektől mert néha még ők maguk sincsenek tisztában vele. Honnan is tudhatnák hogy Amerikában milyen dolgok történtek/történnek. A tanúknak nagyon szigorú központosított vezetésük van. Nekik nincs szigorú központosított vezetésünk így nincs is mit kutatni velük kapcsolatban. Hiszen nem adnak nekünk utasításokat abban az értelemben hogy ezt Jehova feltárta nekik. A mi hitünk egységét Jézus Krisztus adja és az ő váltság áldozata amelyről az Atya gondoskodott. Mert úgy szerette Isten a világot...........

A tanúk hitének az alapja a vezető testület szellemi tápláléka.

A helyi vezetők egy külön téma. Eben a kérdésben is van személyes tapasztalatom de tényleg azt akarod hogy ezt nyilvánosan vitassuk meg?


"Az egy sátáni hazugság, hogy a rossznyelveket is meg kell hallgatni ahhoz, hogy megismerhesd a teljes bibliai igazságot."


Nagyon rosszul gondolkodsz. Vagy elfelejted hogy nem a Biblián megy a téma. Ha a Bibliát és annak igazságát akarod megismerni akkor éppen hogy azt kell olvasnod na de sokan nem is olvassák. Akkor hogyan lehetnének tisztában az igazsággal.

De nem erről van szó hanem arról hogy emberek mit is állítanak és mi a valóság. Nem a Bibliáról. Mivel nem tanításokról vitázunk. Ha arról vitáznánk akkor hol vannak a bibliai igék. Sem te sem én nem írtunk ilyeneket. Bár én idéztem néhányat de egy kicsit más összefüggésben. Bár érintőlegesen kapcsolódnak a témához.


"Nagyon is elég negatív hatás éri a Tanúkat nap mint nap a szolgálatuk során, JÓL ISMERIK az emberek véleményét."


Nem az emberek véleményéről szól az Érveljünk könyv! Rendelkezem én is ezzel a könyvel.

"Megjegyzés: Az, hogy az emberek miként gondolkodnak Jehova Istenről és a Krisztus Jézus által vezetett Királyságáról, nagyban befolyásolja, hogy milyen kilátásaik vannak a jövőre. Az Isten Királyságáról szóló üzenet rendkívüli, és az emberiség egyetlen megbízható reménységére irányítja a figyelmet. Olyan üzenet ez, amely megváltoztatja az emberek életét. Szeretnénk ezért, ha mindenki hallana róla. Tisztában vagyunk azzal, hogy csak kevesen értékelik, de azt is tudjuk, hogy legalább hallaniuk kell róla ahhoz, hogy tájékozottan hozhassanak döntést. Viszont nem mindenki kész odafigyelni, mi pedig nem szeretnénk kényszeríteni őket erre. Ám tisztánlátással a beszélgetés megszakítását célzó közbevetések gyakran kiindulópontot adhatnak a beszélgetés folytatására. A következőkben olyan példákat mutatunk be, amelyekből megismerhetjük, hogy néhány tapasztalt Tanú miként próbál utánajárni, hogy ki méltó a jó hírre (Máté 10:11). Nem azt ajánljuk, hogy minden egyes választ szó szerint tanulj meg, hanem hogy törekedj megérteni a lényegüket, fogalmazd meg a saját szavaiddal, és úgy add elő, hogy akivel beszélgetsz, érezze az iránta megnyilvánuló őszinte érdeklődésedet. Mindeközben bízhatsz abban, hogy a helyes szívállapotú emberek meghallják és értékeléssel fogadják majd azt, amit Jehova azért tesz, hogy az életre vonatkozó szeretetteljes gondoskodásaihoz vonzza őket."


Hanem a tanúk szolgálata során gyűjtött tapasztalatot foglalja össze. Nem azt írják le a könyvben hogy milyen atrocitásokat éltek át a szolgálatuk során. Engem is ér negetív hatás a hitem miatt. Hülye ,fanatikus ,bolond stb. Jaj a legjobbat majdnem kihagytam agy mosott. :))))


"Sőt, minden Tanút addig míg érdeklődik, rengeteg megalázó és téves információ bombázza a környezetéből. Egy jól tájékozott Tanúnak miért volna még szüksége hitehagyottak mocskolódó oldalaira????"


Szalai András - Jehova és a szervezet

Parancsolj! Nem HITEHAGYOTT. Nem mocskolódó. S nem is oldal mert ez egy könyv.

Vagy mi a helyzet azokkal az egyáltalán nem vallásos pszichológusokkal akik szintén foglalkoznak a tanúkkal?

Bocs de nem zörög a haraszt ha.....

Lehet kapálózni vagy csapkodni mint a partra vetett hal de a helyzet az hogy a társulatnak vannak viselt dolgai és bizony ezek közül nincs mindegyik a hivatalos jw.org weboldalon vagy az irodalmakban feltüntetve. Ellentétben a Bibliával ott le vannak pl. Dávid király nem éppen dicső tettei vagy az apostolok veszekedései is. Tehát maradjunk annyiban hogy sok itt az emberi viselkedés forma a Biblia fényében.


"Ezért fontos kérdés, hogy MIÉRT fordul egy Tanú ilyenekhez? Ott bizony baj van, ha rendszert csinál belőle."


Hát elhiheted hogy sok aktív tanú is látogatja az oldalakat. Vajon miért milyen okból? Gondolkozz rajta te is! Hátha eszedbe jut valami.


"Pár ÉV nem elég??? Ha a megfelelő bibliai módszerrel csinálod, akkor pár hónap is elegendő kellene, hogy legyen. Emlékezz a bibliai példákra. :) Még ennél rövidebb idő is volt."


Végül is igazad van az én esetemben sem beszélhetünk évekről. Meg ismertem a tanúkat és ez elég is volt ahhoz hogy tudjam nem tartozom közéjük. Hangsúlyozom a tanúkat és nem a tanításukat az egy másik kérdés.


"Kedves Vidiripi! Nagyon figyelmetlenül olvasol, mert írtam arról is, hogy ha TUDOD BIZTOSAN, hogy az igaz egyházban vagy, akkor nem lehet kétséged afelől sem, hogy azok, akik pásztorkodnak feletted, ISTENTŐL vannak, az Ő engedélyével lehetnek csak ott, ahol vannak."


A Bétel engedélyével vannak ott ahol vannak. Hacsak nem a Bételben vannak próféták. Megjegyzem a politikai hatalmak is Isten engedélyével vannak.

Most megint felhozhatnék néhány dolgot de ezek igen csak személyes dolgok s másokkal ellentétben én egyáltalán nem vagyok az a személy aki imád lejáratni embereket a nagy nyilvánosság előtt. De személyesen azért kiszoktam fejteni a véleményemet néhány személy viselkedéséről és tetteiről.


"Ha Jehova úgy ítéli meg, el fogja távolítani az illetőt. Már csak ezért sem érdemes lázadnia, lázítania egy hű Tanúnak egy vezetővel szemben, mert az a hite hiányáról árulkodna. Itt most az öncélú, pusztító és megosztó hatású lázadásról és lázításról beszélek, nem arról, hogy minden körülmények között hallgatni kell, mint ahogy egyesek ezt kintről hangoztatják."


Oké ha te mondod akkor az úgy is van.


"Te nem vagy csekély szellemi táplálékon, de nem csak a mennyiség a fontos, ezt jól tudod te is. Ahogy mondtam, a Biblia szerint csak két út van! Nincs középút. Amíg ŐSZINTÉN keresed az igazságot, jól teszed, sőt a LEGJOBB, amit tehetsz. De nagyon bízom benne, hogy egyzser a bibliai igazságok alapján eljutsz oda, ahol azokat helyesen vallják és mint csoport gyakorolják."


Hát elhiheted hogy nem is a mennyiség a fő szempont hanem a minőség. Igen Jézus ezt el is mondja hogy két út van. Keresem az igazságot mindegyik kérdésben.

Igen bízom abban hogy Isten elvezet oda.


"Az eredményekből látszik."


Milyen eredményekből? Részleteznéd?


"

Isten úgy is tudja bármi bajom van, mégis emberi szolgákat rendelt a segítségemre? Vajon miért??? Nem érted a kritikát bibliai ellentmondását? Az óraszámmal a hatékonyságot is mérni lehet, hiszen ha sok a tejesítmény, de eredmény egy szál sem, akkor el kell gondolkozni imateljesen, hogy változtatni kell-e módszeremen. Fel lehet tárni, hogy hol a hiba, lehet hogy bennem is."


Na és akkor mi a személyes tapasztalatod?


"Annak pedig nem kell a minőség rovására menni, hogy figyelembe vesszük az időt! Milyen következetlen és elhamarkodott vád ez? Ha a Toyota minőséget akar gyártani (márpedig meggyőződősem, hogy általában azt gyárt), akkor minden időtényezőt figyelmenkívül kell hagyjon???? Te csak így tudod elképzelni a minőségi munkát?"


Nem ,nem így képzelem el a minőségi munkát. :))))


"Figyelj, te ezzel a régóta ismételgetett, ellenünk szóló kritikáddal nagyon megvezetetted magad. Jó lenne egyszer már alaposan felülbírálni az álláspontod, nem biztos, hogy a Tanúkat bírálók jó szellemi vezetést adnak..."


Meglehet. Majd elgondolkozom rajta.


"Ez csak egy álprobléma, egyértelmű, hogy akik ezt kritizálják, azoknak többségében magával a bibliai tanítványképző módszerrel van bajuk!"


Akkor elmagyarázom hogy mi a probléma ezzel. Az hogy az emberben kialakul egy teljesítmény kényszer. Egy elvárás felé amit teljesíteni e kell mert ha nincs teljesítve akkor ő rossz és értéktelen. Sőt olyan következményei is lehetnek hogy a "szerető" testvérek magára hagyják. Épp támogatásra lenne szüksége de elkerülik mert "rossz" szellemiségű.

Vagy mint abban az esetben ahol az illető személy az óraszámokat hozta rendszeresen aztán egyszer csak bejelentették hogy többé nem Jehova tanúja csak ez után derült ki hogy a házassága már jó ideje haldoklott s a végén el is költözött otthonról s egy világi személlyel kezdett kapcsolatot. De az óraszámai az utolsó leadott jelentésben is hozták a kvótát rendszeresen járt a szolgálatba. Ez a dolog nem egyik napról a másikra alakult ki. Minek hozta az óraszámokat ha már akkor másfelé kacsingatott? Azért mert kell?


"Mindenki annyit vállal, amennyit bír és azt igyekszik teljesíteni. Helytelen a buzdítás??? Ha ezt valaki zokon veszi, baj van a szellemiségével."


Persze hogy vele van a baj ki mással lehetne. De az ember nem egy gép amit ugyan úgy lehet "hajtani" állandóan. Mi van akkor ha depresszióval küzd? Ja persze a tanúk között ilyen nem fordul elő vagy más lelki probléma. Hát éppen láttam hogy mennyire "nem" fordul elő ilyesmi. Nem is egy személynél. Volt olyan aki bezárkózott a szobájába leeresztette a redőnyt és szinte egész nap ki sem mozdult. Családos emberről van szó. De voltak nők is.

Ha de ne részletezzem. De ha nagyon ragaszkodsz hozzá akkor megteszem.


"Igen kérlek, a mai világban MINDENT órához kötnek, minden perced be van osztva. Mégegyszer a nyomaték kedvéért: attól, hogy figyelembe vesszük az időtényezőt, még lehet minőségi munkát végezni, ezért kell felkészülni és megszervezni a dolgokat."


Igen pont mint a munkahelyemen. Értem én hogy miről beszélsz.


"Kinek kell végsősoron eldönteni? Ez nem Jehova és az egyén dolga??? Ha valaki csak az óraszámokért csinálja, gyorsan kibukik. Ezt NEM LEHET kitartóan és sikeresen csak a teljesítményért tenni."


Na ebben te vagy a kompetens. Majd figyelem a statisztikai adatokat s abból kiderül hogy így van e.


"Ja, csak bizonyítani nem tudod! Az nem bizonyíték, hogy az óraszámot figyeljük a tanítványképző munkánk során és több Írásszerinti és ésszerű okból is nyilvántartjuk."


Te mivel bizonyítod? Milyen igével magyarázod?


"Jézus már visszatért kedves felebarátom..."


Igen visszatért Atyához a menybe. De én arra gondolok amikor minden szem meglátja őt.

Máté 24:24 Mert hamis krisztusok és hamis próféták támadnak, és nagy jeleket és csodákat tesznek, hogy elhitessék, ha lehet, még a választottakat is.

25 Íme, előre megmondtam nektek. 26 Azért ha azt mondják majd nektek: Íme, a pusztában van, ne menjetek ki! Íme, a belső szobákban, ne higgyétek! 27 Mert amint a villámlás napkeletről támad, és ellátszik egész napnyugatig, úgy lesz az Emberfiának eljövetele is.

Ha támadnak hamis krisztusok akkor azok láthatóak lesznek. Vagy azok sem lesznek láthatóak?

Akkor hogyan hitetik el még a választottakat is? Mik azok a nagy jelek és CSODÁK amivel akár még egy választottat is el lehet hitetni? Mi az? Mi olyan történt amire azt lehet mondani hogy hatalmas csoda? S melyik választott hitte el? Mert én ilyenről nem tudok és te?


Máté 24:28 Mert ahol a tetem, oda gyűlnek a saskeselyűk. 29 Mindjárt pedig ama napok nyomorúságai után a nap elsötétedik, a hold nem fénylik, a csillagok az égről lehullnak, és az egek erősségei megrendülnek. 30 És akkor feltűnik az Emberfiának jele az égen, és sír a föld minden nemzetsége, amikor meglátják az Emberfiát eljönni az ég felhőiben nagy hatalommal és dicsőséggel. 31 És elküldi az ő angyalait nagy trombitaszóval, és egybegyűjtik az ő választottait a négy szelek felől, az ég egyik végétől a másik végéig.

Máté 24:39 ,ApCsel 1:9, 11-12 ,ApCsel 3:21 , Filippi 3:20 ,1Thesszalonika 4:16 ,

(Filippi 3:20) Ami minket illet, állampolgárságunk az egekben van, ahonnan megmentőt is várunk sóváran, az Úr Jézus Krisztust,

Ezt az igét hogyan magyarázod? Vagy az alábbit?

(2Tesszalonika 1:7) tinektek viszont, akik nyomorúságot szenvedtek, megkönnyebbüléssel, velünk együtt, amikor az Úr Jézus kinyilatkozik az égből az ő hatalmas angyalaival


Igen van láthatatlan jelenléte is.

Máté 18:20 Máté 28:20


"De mitól tesz szabaddá az igazság?!

Csak mert Jézus ezen kijelentése nagyon, de nagyon fontos alapigazság. :)"


Sátán világától ,hogy nem kell neki szolgálni és a bűnnek. Illetve az elhitetéstől. Pl. A hamis krisztusok által. Mindezektől szabaddá tesz és nem kell ezek megkötözöttségében vergődnie az embernek.

2014. febr. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%

"Talán kíváncsiságból. Vagy azért mert ő úgy gondolja hogy majd én "leállítom ezeket"."


Kedves Vidiripi! Jehova Tanúi nem avatkoznak ilyen társadalmi "igazságosztó" módon a világ dolgaiba.


Jehova Tanúi történelme az állhatatos és őszinte igazságkeresésre épül, akkor is, ha ennek természetes velejárója a hibázás és a tévedés. Mindig nagyon visszatetsző, mikor olyanok bírálnak minket, akik még MA IS Írásellenes tanokat vallanak igaznak!


"A tanúk hitének az alapja a vezető testület szellemi tápláléka."


Melyet a bibliai igazságokból osztanak szét! És a központosított (avagy EGYSÉGES és ELLENTMONDÁSMENTES) vezetésről: vajon a zsidó és az első sz.-i keresztény korszakban elvárás volt-e az ilyen ellentmondásmentes egységesség a Biblia szerint? Erre pedig a válasz a leghatározottabb IGEN!


Szalai lejárató könyve neked tekintély? Ennyire nem ismerted meg a Biblia igazságait? Attól, hogy kulturáltabban teszi, attól még hasonló jelzőkkel illethető, ha a bibliai igazság ellenében osztja az észt.


"Bocs de nem zörög a haraszt ha....."


Ez aztán a bibliai érv! Ugye érzed, hogy mekkora bakot lősz az ilyen "érvekkel". Olvasd már el, hogy mikkel vádolták az első századiakat csoportként és személyükben is... Ha a "harasztra" hivatkoztak volna, minden első sz.-i hűséges "gazemberré" lett volna minősítve, a világ szemében persze az is volt.


Jehova Tanúinak semmiféle titkolnivaló "viselt dolgai" nincsenek! Egyetlen más egyház sem tárja fel ilyen őszintén a hivatalos irodalmaiban a korábbi tévedéseit és hibáit. Ez a szövegelésed kiváló módszer a figyelemelterelésre, addig sem kell a Biblia igaz tanításáról beszélni, amiben ti nem vagytok egységesek.


"Hangsúlyozom a tanúkat és nem a tanításukat az egy másik kérdés."


Akkor tisztázzuk: ugye a te személyes értékítéleted sem tökéletes, és ugye nem általánosítasz a személyekkel kapcsolatban? A tanításunkat pedig láthatóan nagyon sekélyes ismerted meg, ez is tagadhatatlan. Ehhez nagyon nem elég, hogy birtokolsz könyveket.


"A Bétel engedélyével vannak ott ahol vannak."


A vezetők pedig a Bibliai igazságok fényében járnak el, tehát Isten akaratát követik!


"Most megint felhozhatnék néhány dolgot de ezek igen csak személyes dolgok s másokkal ellentétben én egyáltalán nem vagyok az a személy aki imád lejáratni embereket a nagy nyilvánosság előtt. De személyesen azért kiszoktam fejteni a véleményemet néhány személy viselkedéséről és tetteiről."


Milyen szomorú egyáltalán emlegetni is a személyeskedést, holott az ami döntő az adott közösségen belül, az hogy a Bibliát vagy emberi igazságokat tanítanak. Nem emberekre nézünk!


"Épp támogatásra lenne szüksége de elkerülik mert "rossz" szellemiségű."


Attól nem lesz "rossz szellemiségű" senki, mert önhibáján kívül nem tudta teljesíteni az általa kitűzött célt. De ettől még természetes, hogy megtervezünk és kitűzünk célokat magunknak. Ez egy szeretetlenséget sugalló és hamis feltételezés. Éppen ellenkezőleg, segítünk egymásnak.


"Igen pont mint a munkahelyemen. Értem én hogy miről beszélsz."


Csak ezt szeretetből és önkéntesen végezzük, nem fizetésért.


"Te mivel bizonyítod? Milyen igével magyarázod?"


Már leírtam a nyilvánvaló és Jehova földi szervezetében nélkülözhetetlen okokat. Az ellenérveid pedig a Biblia alapján cáfolhatók. (Minőség, hatékonyság, teljesítmény - ezek isteni elvárások a szolgálatban és ehhez bizony figyelembe kell venni az időtényezőt is)


Jézus "visszatérésével" kapcsolatban még a fordítás is pontatlan, amit idézel hiszen "jelenlétéről" van szó. Jézus már rég jelen van királyságában. Fizikai szemmel, mindenki számára láthatóan NEM fog "eljönni" többet. Nagyot kell majd csalódnod.

2014. febr. 25. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
0%

Egyesek, akik tisztában vannak a Jézus próféciái alapján beteljesedő tényekkel, nehezen tudják elfogadni az ezekből levonható következtetést. Miért? Mert valami mást várnak. Azt tanulták, hogy Krisztus második eljövetele látható lesz, és az emberek akkor tömegesen megtérnek. Az első században is az történt, hogy a zsidók olyasmit vártak, ami nem vált valóra. Azt remélték, hogy a Messiás majd oly nagy hatalommal jön el, hogy azonnal megszabadulnak a rómaiak igájától. E téves várakozáshoz ragaszkodva, elvetették Isten tulajdon Fiát. Milyen oktalanság lenne ismételten ugyanilyen hibába esni most, amikor Krisztus királyi hatalomban jelen van! Mennyivel jobb lenne meggyőződni arról, mit tanít valóban a Biblia!


A Biblia azt tanítja, hogy Krisztus ellenségei között kezdi meg uralmát (Zsoltárok 110:1, 2). Utal arra is, hogy Krisztus királyi hatalma megkezdése után Sátánt és démonait kiűzi a mennyből és leveti őket a föld szomszédságába; ez a földön a megnövekedett problémák időszakát idézi elő (Jelenések 12:7–12). Ez alatt az idő alatt fokozott mértékben prédikálják a Királyság üzenetét, hogy az embereknek lehetőségük legyen lépéseket tenni túlélésük érdekében (Máté 24:14; Jelenések 12:17).

De vajon világméretű megértéshez és megtéréshez vezet majd ez? Ellenkezőleg, a Biblia azt mondja, hogy olyan pusztulás fog bekövetkezni, amilyenhez fogható még nem volt a történelemben. Bár az emberek fizikai szemükkel sohasem fogják meglátni a megdicsőített Jézus Krisztust, mégis mindazok, akik nem készek elismerni Krisztus királyi jelenlétére utaló tényeket, kényszerítve lesznek "meglátni", hogy ő az, aki a jövendölések szerint, elhozza a pusztulást rájuk (Jelenések 1:7; Máté 24:30; vö. 1Timótheus 6:15, 16; János 14:19).


"Igen visszatért Atyához a menybe. De én arra gondolok amikor minden szem meglátja őt."


Hogyan kell értenünk akkor a Jelenések 1:7. szavait? Itt azt írja az apostol: "Íme, eljön a felhőkkel és minden szem meglátja őt, azok is, akik átszegezték; és a föld összes törzse mellét veri miatta bánatában." Itt a Biblia nem fizikai szemmel való "látásról", hanem értelmi érzékelésről vagy felismerésről beszél. Amikor például valaki megért vagy felfog valami lényegest, azt szokta mondani: ’most már látom’. A Biblia valóban beszél ilyen értelemben a látásról: "Világosítsa meg értelmetek szemeit" (Efézus 1:18, Károli). Az a kifejezés tehát, hogy "minden szem meglátja", azt jelenti, hogy mindenki megérti, vagy felismeri, hogy Krisztus jelen van.


Azok, akik Jézust valóban "átszegezték", már régen nem élnek. Tehát olyan személyeket szemléltetnek, akik Krisztus mai követőinek okoznak szenvedést és ezzel utánozzák azoknak az első századi embereknek eljárását (Máté 25:40, 45). Nemsokára eljön az idő, amikor Krisztus végrehajtja az ítéletet ezeken a gonoszokon. És erre már előre figyelmeztetést kapnak. Ha tehát kivégzésük végbemegy, "látni" fogják, azaz felismerik, hogy mi történik velük. És szenvedésük valóban nagy lesz!

2014. febr. 25. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%

Krisztus visszatérése — hogyan látható?


„ISMÉT ELJÖVÖK” (János 14:3). Ezt ígérte Jézus a tanítványainak, amikor együtt volt velük a halála előtti éjszakán. Valószínűleg egyetértesz azzal, hogy soha nem volt nagyobb szükség arra a békére, egészségre és életre, amelyet Krisztus királykénti visszajövetele fog jelenteni az emberiségnek. De hogyan jön vissza Krisztus? Kik látják meg és mi módon?


Visszatérésekor Krisztus nem azért jön, hogy a földön éljen. Inkább magával viszi azokat is az égbe, akik királyként fognak vele együtt uralkodni. Jézus megígérte a tanítványainak: „Ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy a hol én vagyok, ti is ott legyetek” (János 14:3, Károli). Ezek szerint tanítványai, akiket az égbe visz, szellemi személyekké válnak és meglátják Krisztust dicsőséges szellemi testében (1Korinthus 15:44). De vajon megláthatja-e a visszatért Krisztust az emberek többi része is, azok, akik nem jutnak az égbe?


AMIÉRT NEM TÉRHET VISSZA EMBERKÉNT


Még ugyanazon az éjszakán Jézus a továbbiakban ezt mondta apostolainak: „Még egy kevés idő és a világ nem lát engem többé” (János 14:19, Károli). A „világ” szó itt az emberiségre utal. Ezzel Jézus nyíltan megmondta, hogy a földön élő emberek nem láthatják meg őt újra az égbemenetele után. Pál apostol ezt írta: „Mégha ismertük is Krisztust test szerint, többé már nem úgy ismerjük őt” (2Korinthus 5:16).


Ennek ellenére sokan azt hiszik, hogy Krisztus ugyanabban az emberi testben fog visszajönni, amelyben halálra adták, és hogy mindazok, akik a földön élnek, meglátják őt. A Biblia viszont azt mondja, hogy Krisztus dicsőségében tér vissza összes angyalaival és „odaül dicsősége trónjára” (Máté 25:31, Ökumenikus). Ha Jézusnak emberként kellene visszajönnie és egy földi trónra kellene ülnie, alacsonyabb státusban lenne az angyaloknál. Ő azonban úgy jön el, mint aki az Isten szellemfiai között a leghatalmasabb és legdicsőségesebb. Éppen ezért láthatatlan éppen úgy, mint ők (Filippi 2:8–11).


Másrészt több mint 1900 évvel ezelőtt Jézusnak szükségszerűen le kellett alacsonyítania magát, és emberré kellett lennie. Tökéletes emberi életét váltságdíjul kellett áldoznia értünk. Jézus egyszer így magyarázta ezt: „A kenyér, amelyet adok majd, az én testem a világ életéért” (János 6:51). Jézus tehát odaadta hústestét áldozatul az emberiségért. De meddig marad érvényben ez az áldozat? Pál apostol így felel erre: „Ez szentelt meg minket egyszer s mindenkorra, a Jézus Krisztus testének feláldozása által” (Zsidók 10:10). Mivel Krisztus odaadta testét a világ életéért, nem veheti már vissza, hogy még egyszer ember legyen. Éppen ezért nem térhet vissza soha többé abban az emberi testben, amelyet egyszer s mindenkorra feláldozott.


HÚSTEST NEM MEHET AZ ÉGBE


Sokan mégis azt hiszik, hogy Krisztus magával vitte hústestét az égbe. Ennek bizonyítékául arra a tényre hivatkoznak, hogy amikor Krisztus feltámadt a halálból, hústestét nem találták a sírban (Márk 16:5–7). Ezenkívül Jézus halála után hústestben jelent meg tanítványainak, bizonyságául annak, hogy él. Egyszer még azt is megengedte Tamás apostolnak, hogy kezét az oldalában lévő sebhelybe tegye, hogy elhiggye, ő valóban feltámadott (János 20:24–27). Mindez nem azt bizonyítja-e, hogy Krisztus ugyanabban a testben támadt fel az életbe, amelyben elszenvedte a halált?


Nem, nem azt bizonyítja. A Biblia félreérthetetlenül kijelenti: „Krisztus egyszer s mindenkorra meghalt a bűnökért . . . akit halálra adtak testben, de aki megeleveníttetett szellemben” (1Péter 3:18). Hús-vér testű emberek nem élhetnek az égben. Hiszen a égi életre szóló feltámadásról ezt írja a Biblia: „Elvetnek fizikai testet, feltámad szellemi test. Ha van fizikai test, van szellemi [test] is . . . hús és vér nem örökölheti Isten királyságát” (1Korinthus 15:44–50). Csak szellemi személyek élhetnek az égben szellemi testben.


De mi történt akkor Jézus hústestével? Nem üresen találták-e sírját a tanítványok? De igen. Üresen találták, mert Isten eltávolította Jézus testét onnan. De milyen célból? Hogy beteljesedjen az Írás szava, amely a Bibliában van (Zsoltárok 16:10; Cselekedetek 2:31). Jehova úgy látta jónak, hogy megszüntesse Jézus testét, mint ahogy korábban Mózes testét is (5Mózes 34:5, 6). Ezenkívül ha Jézus teste a sírban maradt volna, a tanítványai nem tudták volna felfogni, hogy feltámadt a halálból, mert akkor nem értették teljesen a szellemi dolgokat.


De vajon az, hogy Tamás apostol bedughatta kezét a Jézus oldalán ejtett sebbe, nem bizonyítja-e, hogy Jézus ugyanabban a testben támadt fel, amelyben a kínzófára szegezték? Nem, mert Jézus egyszerűen anyagi testet öltött, azaz felvett egy hústestet úgy, mint az angyalok a múltban. Tamás előtt, hogy meggyőzze arról, személyesen ő van jelen, sebhelyes testet vett fel. Teljesen embernek tűnt, enni és inni tudott úgy, mint azok az angyalok, akiket egykor Ábrahám megvendégelt (1Mózes 18:8; Zsidók 13:2).


Míg Tamásnak olyan testben jelent meg, mint amilyenben halálra adták, más követőinek többféle testben is megjelent. Mária Magdolna például először összetévesztette Jézust a kertésszel. Más alkalommal közvetlen tanítványai sem ismerték fel rögtön. Ilyen alkalmakkor nem is a külső megjelenéséről ismerték fel Jézust, hanem valamely szaváról vagy tettéről (János 20:14–16; 21:6, 7; Lukács 24:30, 31).


Feltámadása után 40 napon át Jézus többször is hústestben jelent meg tanítványainak (Cselekedetek 1:3). Aztán felment az égbe. Egyesek azt kérdezhetik: „Nem megmondta-e akkor a két angyal az apostoloknak, hogy Krisztus ’ugyanazon módon jön majd el, ahogy őt az égbe menni láttátok’?” (Cselekedetek 1:11). De igen, az angyalok megmondták. De pontosan mit is mondtak: „ugyanazon módon”, nem ugyanabban a testben. Milyen módon ment el Jézus? Csendben, nem lármás látványossággal. Csupán az apostolai tudtak róla. A világ észre sem vette.


Vizsgáld meg, hogyan írja le a Biblia, milyen módon hagyta el Jézus az apostolait égbemenetelekor: „Szemük láttára felemeltetett és felhő takarta el őt a szemük elől” (Cselekedetek 1:9, Ökumenikus fordítás). Amikor tehát Jézus emelkedni kezdett az ég felé, felhő takarta el őt az apostolok betű szerinti szemei elől. Az eltávozó Jézus így láthatatlanná vált előttük. Azután szellemi testében ment fel az égbe (1Péter 3:18). Ennek megfelelően a visszajövetele is láthatatlan, szellemi testben kell hogy történjék.


AHOGYAN MINDEN SZEM MEGLÁTJA


Hogyan kell értenünk akkor a Jelenések 1:7. szavait? Itt azt írja az apostol: „Íme, eljön a felhőkkel és minden szem meglátja őt, azok is, akik átszegezték; és a föld összes törzse mellét veri miatta bánatában.” Itt a Biblia nem fizikai szemmel való „látásról”, hanem értelmi érzékelésről vagy felismerésről beszél. Amikor például valaki megért vagy felfog valami lényegest, azt szokta mondani: ’most már látom’. A Biblia valóban beszél ilyen értelemben a látásról: „Világosítsa meg értelmetek szemeit” (Efézus 1:18, Károli). Az a kifejezés tehát, hogy „minden szem meglátja”, azt jelenti, hogy mindenki megérti, vagy felismeri, hogy Krisztus jelen van.


Azok, akik Jézust valóban „átszegezték”, már régen nem élnek. Tehát olyan személyeket szemléltetnek, akik Krisztus mai követőinek okoznak szenvedést és ezzel utánozzák azoknak az első századi embereknek eljárását (Máté 25:40, 45). Nemsokára eljön az idő, amikor Krisztus végrehajtja az ítéletet ezeken a gonoszokon. És erre már előre figyelmeztetést kapnak. Ha tehát kivégzésük végbemegy, „látni” fogják, azaz felismerik, hogy mi történik velük. És szenvedésük valóban nagy lesz!


A FÖLDRE JÖN-E VISSZA JÉZUS?


A "visszatérés" nem mindig betű szerinti helyre való visszatérést jelent. A betegről is elmondható, hogy "visszatért az egészsége vagy az öntudata". Egy régebbi uralkodóval is megtörténhet, hogy visszatér az uralomra, vagy az előadó visszatér a tárgyra. Hasonló értelemben mondta Isten Ábrahámnak: "Egy esztendő múlva visszatérek hozzád és fia lesz Sárának" (1Mózes 18:14; 21:1). Jehova visszatérése nem betű szerinti visszatérést jelentett, hanem annyit, hogy figyelme Sárára irányult és teljesítette ígéretét.


Krisztus visszatérése hasonlóképpen nem jelent betű szerinti visszajövetelt a földre. Sokkal inkább azt jelenti, hogy elkezdi gyakorolni királyi hatalmát a föld felett és erre irányítja figyelmét. Ehhez nem szükséges elhagynia égi trónját és valóságosan lejönnie a földre. 1914-ben hangzott fel a kiáltás az égben: "Most érkezett el a megmentés és az erő és a mi Istenünk királysága és az Ő Krisztusának hatalma" (Jelenések 12:10).


Mivel Krisztus visszatérése láthatatlan, felvetődik a kérdés: Van-e mód meggyőződni arról, hogy ez valóban megtörtént? Igen van. Maga Krisztus adott egy látható "jelt", vagyis jelsorozatot, amelyből felismerhetjük, hogy Ő láthatatlanul jelen van és a világrendszer vége közel.

De miért vesződött volna egy hosszú és alaposan körülírt jelsorozattal, ha egyszerűen csak láthatóan újra visszajönne?

2014. febr. 25. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Vidiripi


„Kedves Vidiripi! Jehova Tanúi nem avatkoznak ilyen társadalmi "igazságosztó" módon a világ dolgaiba.”

Nem is arról volt szó hogy tömegesen avatkoznak bele ezekbe a dolgokba. Hanem arról hogy vannak olyan tanúk akik nem csak olvassák hanem még kommentelnek is ezeken az oldalakon. Te kollektívában gondolkodsz de én egyénekről beszélek.

„Jehova Tanúi történelme az állhatatos és őszinte igazságkeresésre épül, akkor is, ha ennek természetes velejárója a hibázás és a tévedés. Mindig nagyon visszatetsző, mikor olyanok bírálnak minket, akik még MA IS Írásellenes tanokat vallanak igaznak!”

Igen. S akkor mi a baj abban ha a kívül állók is felhoznak ilyen hibákat? Esetleg őszintén meg kellene ezeket vizsgálni hogy mennyi alapja van a dolognak. Természetesen azoknak akik erre „alkalmasak”.

„Melyet a bibliai igazságokból osztanak szét! És a központosított (avagy EGYSÉGES és ELLENTMONDÁSMENTES) vezetésről: vajon a zsidó és az első sz.-i keresztény korszakban elvárás volt-e az ilyen ellentmondásmentes egységesség a Biblia szerint? Erre pedig a válasz a leghatározottabb IGEN!”

Miért a többi egyház vezetése nem erre törekszik? Azért ne állítsuk már be úgy a dolgokat hogy egy vallási közösség vezetése nem az egységre törekszik. Az hogy az egyházak egymás között nem tudnak megegyezni az egy másik kérdés.


„Szalai lejárató könyve neked tekintély? Ennyire nem ismerted meg a Biblia igazságait? Attól, hogy kulturáltabban teszi, attól még hasonló jelzőkkel illethető, ha a bibliai igazság ellenében osztja az észt.”


Ha egy picit is értelmezted volna a szöveget amit írtam akkor megértetted volna hogy nem a tekintélye miatt írtam. (már amennyiben van neki) Tehát kit érdekel hogy tekintély avagy sem. Te hoztad fel így neked lehet hogy jelent valamit a tekintélye. De én nem ez miatt hoztam fel. Az hogy Szalai megismerte e a Biblia igazságait azt ítéld meg az alapján amit ír. De ahhoz el kell olvasnod a könyvét. (megjegyzem ÉN nem értek vele mindenben egyet) Az hogy én mennyire ismerem a Biblia igazságait azt nem a te feladatod eldönteni.

Hogyan illetheted őt a „hitehagyott „ jelzővel? Soha nem volt tanú akkor nem is mondhatod rá hogy hitehagyott. Lehet az ellenséged vagy a felebarátod.

Máté 5:44 Én pedig azt mondom nektek: Szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket, 45 hogy legyetek mennyei Atyátoknak fiai, aki felhozza napját gonoszokra és jókra, és esőt ad igazaknak és hamisaknak.



„Ez aztán a bibliai érv!”


Az óraszámokra mi a bibliai érv? Szövegelni meg én is tudok ezt már láthattad!


„Ugye érzed, hogy mekkora bakot lősz az ilyen "érvekkel".”


Oké majd írok egy listát. Amiket te alátámasztasz bibliai érvekkel.


„Olvasd már el, hogy mikkel vádolták az első századiakat csoportként és személyükben is...”


Te meg idézd hogy azok közül én melyiket hozom fel!


„Ha a "harasztra" hivatkoztak volna, minden első sz.-i hűséges "gazemberré" lett volna minősítve, a világ szemében persze az is volt. „


Miért most nem ugyan ez van? De itt most az a lényeg hogy mi igaz és mi nem. De legfőbb kép mi van eltitkolva és miről nem beszélnek. Persze hogy mondanak olyan dolgokat ami nem igaz. De ez a világiak között is megtalálható egymásra is mondanak olyanokat ami nem igaz ilyen az emberi természet nincs ebben semmi különös. De mint már korábban írtam ,ÉN miket is hoztam fel?


„Jehova Tanúinak semmiféle titkolnivaló "viselt dolgai" nincsenek!”


Ezt hiszed te. De még sincs semmiféle hivatalos álláspont a weboldalon az ENSZ kapcsolatról. Azért ezzel jövök mert ez nagyon ismert és nincs róla egy árva szó sem. Pedig mindig úgy van beállítva hogy semmi törvénytelen nem történ és ez állandóan téma. Azt meg kizárt dolog hogy nem tudnak róla a testületben.


„Egyetlen más egyház sem tárja fel ilyen őszintén a hivatalos irodalmaiban a korábbi tévedéseit és hibáit. Ez a szövegelésed kiváló módszer a figyelemelterelésre, addig sem kell a Biblia igaz tanításáról beszélni, amiben ti nem vagytok egységesek.”

Mondtam már hogy csinálj egy oldalt de ha még sem akkor most mondom. Csinálj egy ilyen oldalt. Mi tart vissza? De hogy megnyugodjon a lelkivilágod parancsolj!

„II. János Pál pápa nyilvánosan bocsánatot kért a világtól az egyház bűnei miatt.2000.március:

"A Nagy Jubileum egyik legkiemelkedőbb eseményére a Szent Péter Bazilikában került sor, ahol Krisztus helytartója az egyház nevében bocsánatot kért Istentől és az érintett emberektől a katolikusok múltban elkövetett vétkeiért és mulasztásaiért.

A keresztény egyház kétezer éves történetének összes bűnéért kért most bocsánatot II. János Pál.

Az egyház azokat a bűnöket vallja meg, amelyeket az "igazság szolgálatában" követtek el, vagyis a türelmetlenséget és az erőszakot a másként gondolkodókkal szemben, a keresztes hadjáratok során elkövetett borzalmas cselekedeteket, az inkvizíció módszereit, valamint a keresztények közötti széthúzást eredményező vétkeket, a kiátkozásokat, üldözéseket.


Az egyház bocsánatot kért a zsidók ellen elkövetett vétkekért, a korábbi időszakokban tanúsított megvetésért, az ellenségeskedésért, a hallgatásért.


Nem hiányoznak a "bűnbánat listájáról" az evangelizáció során elkövetett bűnök sem, amelyek a béke és a népek jogai ellen hatottak, sértettek más kultúrákat és vallásokat, semmibe vették az emberi méltóságot, a nők, a más fajok és népcsoportok jogait. Az egyház bocsánatot kér azokért a tettekért is, amelyeket a társadalmi igazságosság, a gyengék, a még meg nem születettek ellen követtek el."

Egy dolog biztos Jehova tanúi Vezető testülete nem kért bocsánatot a téves világvége időpontokért csak elismerte hogy voltak ilyenek. Meg van még néhány dolog de had ne soroljam.

Szóval hagyjuk már ezt az elitista felsőbbrendű dumát hogy csak mi és senki más. Ugyan is ez nem igaz. Csak ugye ezt az Őrtorony nem írja meg. Persze ez nem teszi semmisé azt amit elkövettek és nem is törli el a Biblia ellenes hagyományokat. De a bocsánat kérés ténye az vitathatatlan. Míg a tanúk ilyesmit nem tettek a tévedéseiket illetően. Tudod én is tévedtem már és bizony bocsánatot kértem.


"Akkor tisztázzuk: ugye a te személyes értékítéleted sem tökéletes, és ugye nem általánosítasz a személyekkel kapcsolatban?"


Eddig hogy tapasztaltad? Általánosítok? Az pedig vitathatalan hogy az értékítéletem nem tökéletes.


"A tanításunkat pedig láthatóan nagyon sekélyes ismerted meg, ez is tagadhatatlan. Ehhez nagyon nem elég, hogy birtokolsz könyveket."


Igen hát persze mi mást is írhatnál. Ha azt írnád hogy igazam van még a végén megilyednék hogy tényleg. :))))))))))


"A vezetők pedig a Bibliai igazságok fényében járnak el, tehát Isten akaratát követik!"


Hát persze hogy abban. Meg soha nem tévednek. Igen.


"Milyen szomorú egyáltalán emlegetni is a személyeskedést, holott az ami döntő az adott közösségen belül, az hogy a Bibliát vagy emberi igazságokat tanítanak. Nem emberekre nézünk!"


Ezt mond annak aki még a testvére elé sem mert állni hogy közölje vele a gondját inkább megüzente neki. S így belett vonva egy harmadik fél is egy olyan ügybe amibe talán nem is kellet volna. Aztán persze kiderült hogy még egy csomó más személynek is csepegtette a "mérgét". S képtelenek voltak leállítani csak a KÖF-nek sikerült ha jól tudom. Mert akkor már nem jártam az összejövetelekre. Csak elérted hogy írjak kicsit többet is erről.


"Csak ezt szeretetből és önkéntesen végezzük, nem fizetésért."


Van olyan aki nem.


"Már leírtam a nyilvánvaló és Jehova földi szervezetében nélkülözhetetlen okokat."


Ne azt írd le hanem a bibliai okokat. Mert te is azt kéred tőlem hát akkor te is cselekdj úgy. Tedd azt amit szeretnéd hogy veled is megtegyék. Ha meg nem akkor ismerd el hogy nem így van és lépjünk túl a dolgon. Csak ismerd el.


"(Minőség, hatékonyság, teljesítmény - ezek isteni elvárások a szolgálatban és ehhez bizony figyelembe kell venni az időtényezőt is)"


Hol ír erről az ige?

2014. febr. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!