Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi egyet értetek...

Jehova tanúi egyet értetek ezekkel a jól összegyűjtött és rendezett igeszakaszokkal?

Figyelt kérdés

Nincs semmi magyarázat, csak igeszakaszok:

[link]



2014. febr. 19. 19:51
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Jézus "visszatérésével" kapcsolatban még a fordítás is pontatlan, amit idézel hiszen "jelenlétéről" van szó. Jézus már rég jelen van királyságában. Fizikai szemmel, mindenki számára láthatóan NEM fog "eljönni" többet. Nagyot kell majd csalódnod."


Mit gondolsz megváltozhat ez a tanítás? Arra hogy még is láthatóan jön el?

Akkor majd te fogsz csalódni vagy el lesz intézve annyival hogy hát tévedtem és kész.

S ez tényleg elméleti kérdés tegyük fel így lesz.

Elismered a tévedésedet nekem és tudnád azt mondani hogy: - Igazdvan és én tévedtem?

Ez csak elméleti kérdés.


"Egyesek, akik tisztában vannak a Jézus próféciái alapján beteljesedő tényekkel, nehezen tudják elfogadni az ezekből levonható következtetést."


Aha! Jó ezt tudni.


"Az első században is az történt, hogy a zsidók olyasmit vártak, ami nem vált valóra. Azt remélték, hogy a Messiás majd oly nagy hatalommal jön el, hogy azonnal megszabadulnak a rómaiak igájától."


Igen nagyon is logikus. ...........................


"De vajon világméretű megértéshez és megtéréshez vezet majd ez? Ellenkezőleg, a Biblia azt mondja, hogy olyan pusztulás fog bekövetkezni, amilyenhez fogható még nem volt a történelemben. Bár az emberek fizikai szemükkel sohasem fogják meglátni a megdicsőített Jézus Krisztust, mégis mindazok, akik nem készek elismerni Krisztus királyi jelenlétére utaló tényeket, kényszerítve lesznek "meglátni", hogy ő az, aki a jövendölések szerint, elhozza a pusztulást rájuk (Jelenések 1:7; Máté 24:30; vö. 1Timótheus 6:15, 16; János 14:19)."


Az igék amelyek jelőlve lettek.

Jelenések 1:7 Íme, eljön a felhőkkel, és minden szem meglátja őt, még azok is, akik átszegezték, és siratja őt a föld minden nemzetsége. Úgy van. Ámen.


Fizikai szemeikkel nem látják meg az emberek. De azt is írja hogy siratja őt a föld minden nemzetsége.

Miben nyilvánul meg a siratás és miért is sírnak?


Máté 24:30 És akkor feltűnik az Emberfiának jele az égen, és sír a föld minden nemzetsége, amikor meglátják az Emberfiát eljönni az ég felhőiben nagy hatalommal és dicsőséggel.


Hm...nem értem én ezt. Már fel tünt az emberfiának a jele az égen és én nem látom? Hiszen fel kellet tünie mert Krisztus már uralkodik és ezt én nem is vitatom.

De akkor miért nem sírnak a nemzetségek?

Meg azt sem értem hogy minek írja le hogy az égfelhőiben jön el nagy hatalommal és dicsőséggel.

Bocsánat a kérdésért de: - Minek?

Ugysem látja senki a hatalmát és dicsőségét a fizikai szemeivel. S még is elfogják hinni az emberek. Még a megrögzött ateisták is?

De tudod mit várom hogy velem s megtörténjen ez mert akkor én még biztosan nem hiszek. Amennyiben ezt jól értem.


"AMIÉRT NEM TÉRHET VISSZA EMBERKÉNT"


Dehát én nem is írtam olyat hogy emberként fog visszetérni.

"

Ennek ellenére sokan azt hiszik, hogy Krisztus ugyanabban az emberi testben fog visszajönni, amelyben halálra adták,..."

De én nem.

"A Biblia viszont azt mondja, hogy Krisztus dicsőségében tér vissza összes angyalaival és „odaül dicsősége trónjára” (Máté 25:31, Ökumenikus)."

Itt vajon miért egy ökumenikus fordításból idéztek?

Megjegyzem Jézus képes úgy megjelenni hogy az emberi szemek is meglássák őt.

János 21:14 Ezzel már harmadszor jelent meg Jézus a tanítványainak, miután feltámadt a halottak közül.

Ez is egy elgondolkodtatórészlet. Elváltozunk!

1Kor 15:50 Azt pedig állítom, testvéreim, hogy test és vér nem örökölheti Isten országát, sem a romlandóság nem örökli a romolhatatlanságot. 51 Íme, titkot mondok nektek. Mindnyájan ugyan nem alszunk el, de mindnyájan elváltozunk. 52 Nagy hirtelen, egy szempillantásban, az utolsó trombitaszóra, mert trombita fog szólni, és a halottak feltámadnak romolhatatlanságban, és mi elváltozunk. 53 Mert szükség, hogy ez a romlandó test romolhatatlanságot öltsön magára, és ez a halandó test halhatatlanságot öltsön magára. 54 Amikor pedig ez a romlandó test romolhatatlanságba öltözik, és a halandó halhatatlanságba öltözik, akkor beteljesül az az ige, amely meg van írva: A diadal elnyelte a halált. 55 Halál, hol a te diadalmad? Halál, hol a te fullánkod? 56 A halál fullánkja pedig a bűn, a bűn ereje pedig a törvény. 57 De hála Istennek, aki a diadalmat adja nekünk a mi Urunk Jézus Krisztus által!



"Éppen ezért láthatatlan éppen úgy, mint ők (Filippi 2:8–11)."


Filippi 2:8 És amikor emberi formában volt, megalázta magát, engedelmes volt halálig, mégpedig a kereszthaláláig. 9 Ezért Isten is felmagasztalta őt, és olyan nevet ajándékozott neki, amely minden név fölött való, 10 hogy Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és a föld alattiaké, 11 és minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.


Hát szerintem itt nem erről van szó.


"A FÖLDRE JÖN-E VISSZA JÉZUS?"


"De miért vesződött volna egy hosszú és alaposan körülírt jelsorozattal, ha egyszerűen csak láthatóan újra visszajönne?"


ApCsel 1:6 Amikor így együtt voltak, megkérdezték tőle: Uram, nemde ebben az időben állítod helyre a királyságot Izráelnek? 7 Mire ő azt válaszolta: Nem a ti dolgotok tudni az időket vagy alkalmakat, amelyeket az Atya a maga hatalmába helyezett. 8 De erőt kaptok, amikor a Szentlélek eljön rátok, és tanúim lesztek Jeruzsálemben, egész Júdeában és Samáriában és a föld legvégső határáig. 9 Amikor ezeket mondta, szemük láttára felemeltetett, és felhő takarta el őt szemük elől. 10 Amint távozásakor merően az eget nézték, két férfi állt meg mellettük fehér ruhában, 11 akik így szóltak hozzájuk: Galileai férfiak, miért álltok itt az eget nézve? Ez a Jézus, aki felvitetett tőletek a mennybe, ugyanígy fog visszajönni, ahogyan felmenni láttátok őt a mennybe.

2014. febr. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!