Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik olyan Biblia fordítás...

Létezik olyan Biblia fordítás amelyben maga Isten tiltja Jézus imádatát?

Figyelt kérdés
Most nem tudom pontosan,hány magyarnyelvű Bibliafordítás létezik,de van valamelyikben célzás Isten részéről amelyböl az vehető ki,hogy Jézus nem érdemel imádatot? És itt nem Jézus szavaira gondolok mint pl azok amikor a Sátán kísérti.

2014. febr. 27. 10:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
hát nem tudom, Jézus az Isten része, Isten három személyből áll, és Jézus a Fiú
2014. febr. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mi az imádat?
2014. febr. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Első én is úgy gondolom ahogy te leírtad!

Silver..

Mit jelent Istent imádni? :-) szerintem tudod miről beszélek.

De engem most az érdekel amit a kérdésben is leírtam.

Tiltja ezt valahol a Teremtő?

Direkt azért hangsúlyozom,hogy mi érdekel mert nem szeretném ha összekevernenk Jézus szavait az Isten szavaival,vagy akár ihletett szavaival.

Tudjuk mit mond Isten a bálványokról;

"NE IMÁDD AZOKAT!"

Tudjuk mit mond a más istenekről,ugyan azt;

"NE IMÁDD AZOKAT!"

Ez Jézusra is vonatkozik? Vagy van valami hasonló kijelentése Istennek amelyben tudtunkra akarja adni,hogy a Fiút nem szabad imádni?

Ez érdekelne.:)

2014. febr. 27. 12:47
 4/14 yuda ***** válasza:

Rossz a kérdésed, mert nem a biblia fordítások a lényegesek, hanem az eredeti tartalom.


Inkább úgy kellene kérdezned, hogy tud e valaki olyan igehelyet, ahol konkrétan le lenne írva, hogy Jézust tilos imádni, vagy Ő maga ezt helytelenítené.

Erre tudnék úgy válaszolni, hogy nem tudok ilyet, viszont az imádásáról több igehelyet ki tudok ollózni, -és ugyebár két igazság nem lehet. :)

-vagy az egyik igaz, vagy a másik. Kettő együtt nem megy.

Jézus isteni mivoltát sok konkrét igehely alátámasztja.


Olyan bibliafordítások viszont készültek, mint a jehova tanúké, hogy igyekszenek Jézus istenségét mindenféle torzítással elferdíteni, kihagyni, átírni, de aki őket komolyan veszi, úgy hiszem az megéri a pénzét. :)

Persze ők nem is keresztények a szó valós jelentése szerint, hanem egy másik vallás, másik, -bibliához hasonló könyvvel.

2014. febr. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, a Biblia bármely fordítás legyen is a tartalma egy.


Hogy is írjam le neked, például a Rómeó és Júliát, bármely fordító fogja lefordítani magyar nyelvre, sohasem sem lesz belöle Jancsika és Juliska. /Ha csak nem tréfálkozik valaki/


A kérdésedre feleletet kapsz egy kis kutatással.


Tudod hogy a zsidók Jehovát imádták ugye? Jehova parancsba adta, hogy csak egyedül Öt szabad imádani. /ne tévesztjük össze az imádatot a tisztelettel/


Nem engedte meg azt sem, hogy az angyalokat imádják. No most Jézus Krisztus mint zsidó ember született meg, aki betartotta a törvényt.


Egyik helyen azt mondja: "Azt jelentem meg nektek, amit az Atya mondott nekem. "


Jézus Krisztus bizony soha sem mondta, hogy Öt imádani kéne. Tisztelni igen.


Nézd ez a Bibliai vers is feleletül szolgál.


János 16:23: "...bizony bizony mondom néktek, hogy amit csak kérni fogtok az Atyától az én nevemben, megadja nektek.... /Károli forditás/ de ezt gondolatot találod más forditásokban is


Tudod Jézus Krisztus mindig szófogadó volt Atyjával szemben, és soha nem tett az akarata ellen. Ezt Sátán csinálta, ö lett engedetlen. Jézus soha.


Katy

2014. febr. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Nincs. Ellenben olyanok vannak, amelyekben valaki imádta őt, és Jézus ezt elfogadta: János 9:38 és 20:28.


Üdv. Péter

2014. febr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
22%

Kedves Péter, néztem más nyelvü forditást is, az imádat szó tiszteletadás, vagy egy helyen térdreesést formájában van leírva.


Maga Jézus Krisztus megmondta még a megkísértésekor a Sátánnak, hogy eredj el Sátán, mert meg van írva csak az Uradat Istenedet fogod imádani.


A másik vers esetében, hányszor mondjuk mi is egymás elött, még talán a gyermekünk elött is, ha nagyon meg vagyunk lepödve, Istenem, Uram.... de nem gondoljuk hogy az elöttünk álló valaki Isten

2014. febr. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A kérdés, amit a vizsgálathoz fel kell tenni az, hogy mi volt előbb: a tyúk, vagy a leves. Ha ugyanis egy adott csoport azért fordította le a Bibliát, hogy az egyébként tarthatatlan tanításaiknak tényanyagot biztosíthasson, akkor nem az elveik származnak a Bibliából, hanem a Bibliájuk származik az elveikből, ezért az abban az állapotában már csupán hasznavehetetlen Blablia, aminek még a birtoklása is átkot hozhat valakire.


Ha teheti valaki, jól teszi, ha megtanul héberül, arámul és görögül, annak is a korabeli "koiné" dialektusában, és a leghitelesebb szövegeket tanulmányozza. Ha ez nem járható, akkor is vannak jól használható segédkönyvek, programok, amelyeknek a segítségével sok minden kihámozható az eredeti nyelvű szövegből, ami tuti, hogy meg fog lepni minket. A rossz motivációból készített fordítások viszont arra sem érdemesek, hogy a kezünkbe vegyük.

2014. febr. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Ha jézus isten(isten része) akkor,hogy halhatott meg?Az istenek halhatatlanok.
2014. febr. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Utolsó vedd kezedbe a Bibliádat keressd meg benne azt az igét amelyen azt írja,hogy Isten nem képes megvalósítani valamit,vagyis korlátozva van a hatalma. Ha találsz valamit olyant ami azt bizonyítja,hogy Isten hatalma,mindenhatósága véges azt oszd meg velünk is.

Az angyalok testet öltenek és itt vannak közöttünk,de nem születnek és nem halnak meg emberi testben de attól még angyalok maradnak ezt a Biblia is alátámasztja. De Jézus nem csakhogy testet öltött hanem megszületett, és meghalt szörnyű kínok közt de attól még Isten maradt,és ez a megváltás lényege.

2014. febr. 28. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!