Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnék újra pogány lenni?

Hogyan tudnék újra pogány lenni?

Figyelt kérdés
Szeretnék pogány lenni újra. Katolikus vagyok, de a keresztelőm óta nem voltam templomban, nem voltam első áldozó sem. Nem hiszek ebben az egész Isten maszlagban és szeretném, ha papíron is az lenne amit hiszek, tehát az, hogy pogány vagyok. Hol kell ezt elintézni? Ja és a Karácsonyt sem ünneplem, sem a húsvétot.
2014. febr. 28. 00:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Tudtommal a pogányság is egy vallás. Szerintem Te nem pogány vagy , hogy mi, azt nem részletezem.
2014. febr. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Akkor már pogány vagy
2014. febr. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Én meg tonhal. Szia :P
2014. febr. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Az ateista és a pogány, az két különböző dolog, töki.
2014. febr. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Még létezik a katolikusoknál az egyházból való kiközösítés (exkommunikáció) fogalma, de súlyos vétséget kell elkövetni ahhoz, hogy kiközösítsenek. (A kiközösítés azzal jár, hogy nem vehetsz részt szentmisén, nem szolgáltatnak ki szentségeket, nem lehetsz pap stb.)


Szóval javaslom, keresd fel azt a templomot, ahol megkereszteltek (hivatalosan annak a gyülekezetnek a tagja vagy), belépés előtt vetkőzz meztelenre, hogy látszódjon az előzőleg a seggedre festett fordított pentagram. Ezután feküdj fel az oltárra, kezdj el maszturbálni, közben kiáltozd, hogy "Nincs Isten, áldassék a Sátán neve!"


Ha ezért nem exkommunikálnak, akkor semmiért.

2014. febr. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Andizsuzsi ***** válasza:
92%
Ha az istenmaszlagban nem hiszel, akkor elég nehéz lesz pogánynak lenned. És mit jelent az, hogy újra? sosem voltál még az.
2014. febr. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A vallásszabadság értelmében erre pedig jogilag lehetőséget kéne biztosítani.
2014. febr. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 KZitus ***** válasza:
0%

Szervusz:)


Érdekes a fogalmazásod. A kérdésed és az alatta írottak között fura az összefüggés(vagy nincsen?)


Azt írod, hogy nem taartod a karácsonyt. Tudod mit takar ez az ünnep?


A hagyomány gyökerei: „December 25-e nem a Bibliára vezethető vissza, hanem pogány római ünnepekre, melyeket az év végén tartottak”, körülbelül az északi félteke téli napfordulójának az idején, mondja a The Christmas Encyclopedia. Ilyen ünnep volt például a saturnalia, azaz Saturnusnak, a földművelés istenének a tiszteletére rendezett ünnep, „valamint két napistennek, a római Solnak és a perzsa Mithrasnak a közös ünnepe”. Mindkét születésnapot december 25-én ünnepelték, vagyis a Julianus-naptár szerinti téli napforduló napján.


Ezek a pogány ünnepek 350-ben kezdtek „keresztényiesedni”, amikor I. Gyula pápa kinevezte december 25-ét Krisztus születésnapjának. „Jézus születésének az ünnepe lassanként az összes többi, napfordulóhoz kapcsolódó szertartást magába olvasztotta vagy felváltotta” – olvasható az Encyclopedia of Religionben. „A nappal mint szimbólummal egyre gyakrabban ábrázolták a feltámadt Krisztust (akit Sol Invictusnak, a legyőzhetetlen napistennek is neveztek), a napkorona pedig . . . a keresztény szentek dicsfénye lett.”


Hát most, hogy tudod honnan ered a karácsony, eldöntheted, hogyan leszel pogágy: ha megtartod, vagy ha nem tartod meg.

Hasonló a helyzet a húsvéttal is, meg a templomba járással is. Csak kicsit utána kellene járnod.

Te döntöd el. De mielőtt döntesz, járjál utána, mi mellett döntesz. Mert a jövődet, az életedet jelenti a döntésed.

2014. febr. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Andizsuzsi ***** válasza:

"A vallásszabadság értelmében erre pedig jogilag lehetőséget kéne biztosítani"


Jogilag semmi sem akadályozza a kérdezőt abban, hogy pogány legyen. A pogányságot nem bűnteti a magyar jogrend.

2014. febr. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
47%

Vallástalan vagy.


A keresztelődbe nem volt beleszólásod - ezt mindenki tudja. :) Ne is foglalkozz vele! Örülj hogy téged ezzel nem sikerült elkötelezni a katolikus egyház és világnézet mellett...

A pogány kifejezést is sokáig használták a nem vallásosok megnevezésére, de ma már inkább az ősi természeti világnézet illetve vallás(ok) jelzőjeként használjuk.

Ateista. Vannak nem istenhívő vallások is. Részlet kérdés. :) Simán csak a vallástalan helyett használják...


Kamu vallási okmányok meg ne érdekeljenek! Csak kábé 27.000 napot élsz. Ne foglalkozz az agymosottakkal egyen se. Majd kapsz papírt róla a pokolban. :D

2014. febr. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!