Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnék újra pogány lenni?

Hogyan tudnék újra pogány lenni?

Figyelt kérdés
Szeretnék pogány lenni újra. Katolikus vagyok, de a keresztelőm óta nem voltam templomban, nem voltam első áldozó sem. Nem hiszek ebben az egész Isten maszlagban és szeretném, ha papíron is az lenne amit hiszek, tehát az, hogy pogány vagyok. Hol kell ezt elintézni? Ja és a Karácsonyt sem ünneplem, sem a húsvétot.
2014. febr. 28. 00:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A kiközösítéssel is csak max. annyit érne el, hogy nem szolgáltatnak ki neki szentségeket, amíg fel nem oldják a kiközösítés terhét. A keresztség viszont eltörölhetetlen jegy.

Papíron úgy lehetsz pogány, hogy elmész egy ilyen közösségbe, ami ad róla egy papírt neked, ha ez annyira fontos. Viszont, ha nem hiszel az istenmaszlagban, akkor pogány se vagy. Kicsit nézz utána a fogalmaknak..

2014. febr. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#7-es vagyok. Egy érdekesség:

[link]

Nagyon régi törvén. Az 5.paragrafust érdemes megnézni.

Amúgy ,az hogy ki akarok lépni,nem jelenti azt,hogy be is akarok lépni másik vallásba. Mivel az ateizmus nem vallás,ezért biztosítani kéne a vallásmentességet.

2014. febr. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!