Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnék beszélni az...

Hogyan tudnék beszélni az embereknek Istenről? Miképp ismertessem meg őket a hit erejéről és Jézus szeretetéről?

Figyelt kérdés
2014. febr. 28. 11:02
1 2
 1/19 KZitus ***** válasza:
18%

Szervusz


Fogadd meg Isten tanácsit.

Az egyik a Példabeszédek 2:1-5

A másik a Máté 28:19-20.

Ha megtanultad megtartani mindazt, amit paraancsol neked Jézus, te is tanítóvá válsz.

De ameddig nem tudod mit kell tanítanod, hogyan végezheted azt a munkát, amelyel megbízta Jézus a tanítványait?

Ahhez minden segítséget megkaphatsz:)


Üdvözöllek.

2014. febr. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Máté 28-at ismerem, a másik is hasznomra fog válni! :)

2014. febr. 28. 11:15
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

kedves kérdező!


sehogyse, a hitet megélni kell, nem lehet terjeszteni, mert a hit leírhatatlan és elmondhatatlan, a hit minden ember saját ügye és saját útja


élj a hited szerint, és ha valaki kérdezi a titkod, annak mutasd meg, de ne erőszakold ezt másra, nem működik, nem lesz belőle hit


mindig a tanító mondja ki a mesterét, sose fordítva


a hit erőltetett terjesztése csak szimpla neofitizmus

2014. febr. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Kicsit sem szeretném erőltetni, csak néha vannak bizonyos szituációk, amikor jól jönne, ha meg tudnám formálni a szavakat, Isten igéjét, amivel segítségére lehetek másoknak.
2014. febr. 28. 11:40
 5/19 anonim ***** válasza:
51%

Lhetőleg sehogy.

Az, hogy szerinted valakinek szüksége van Istenre csak egy dolog, még közel sem lehet úgy. Ha valaki úgy érzi, hogy vallásos akar lenni, akkor mindenféle térítgetés nélkül az lesz.

Ha engem próbálnál megtéríteni, pár alkalom után biztos lehetnél abban, hogy utoljára beszéltem veled.

2014. febr. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Bocs, de Te miért írsz válaszokat vallás témában, ha ez a dolog hidegen hagy? Ez olyan, mintha én autók, motorok témában leszólnám az összes autót és motort, csak mert engem ez a dolog nem érdekel.

Ennyire unatkozol, hogy olyan topikot nézegetsz, ami számodra érdektelen?

2014. febr. 28. 16:14
 7/19 anonim ***** válasza:

A kereszteny ember legfokeppen a sajat eletvitelevel, hitenek felvallalasaval ismertetheti meg a tobbiekkel Istent.


Nem pedig azzal, hogy keretlenul predikalva egyik felekezetbol a masikba probalja rangatni oket.


Itt bovebben leirtam a velemenyemet (5-os valasz):

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..

2014. febr. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük ott, hogy csak annak segíts, aki kéri, vagy aki kérdez. A kéretlen "segítség" vallás tekintetében igencsak visszataszító. Ha meg kérdeznek, akkor egyszerűen beszélj a szívedből, a saját szavaiddal és a saját tapasztalatodból. Senki sem várja el tőled, hogy úgy prédikálj, mint Jézus.
2014. febr. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta, hogy nem érdekel ? Én aztán nem mondtam ilyet. Attól még, hogy nem vagyok kíváncsi a térítgetésre, attól még én is itt élek ebben a világban, veletek együtt, amihez a vallásosság is hozzátartozik. Jogom van olyan topikot nézegetni, amihez csak kedvem szottyan, nem mellesleg, én szeretem több nézőpontból vizsgálni dolgot.

És mivel én valószínűleg olyan ember vagyok, akit te meg akarnál ismertetni Istennel, ha találkoznánk, gondoltam leírom a másik oldalról a véleményemet.

Aki nem hisz, nem véletlenül nem hisz. Nincs szükség térítésre, missziókra, rendezvényekre, metrón hitről halandzsálásra. Akit Isten maga mellett akar tudni, úgyis "magához hívja ", nem ?

Ahogy egy orvos is lehet beteg, egy fogorvosnak is lehet lyukas foga meg egy autószerelőnek is romolhat el kocsija, úgy mint nem vallásos én is válaszolhatok vallásos kérdésekre. És akármennyire hihetetlen, ismerem teista oldalt is.

2014. febr. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

"Bocs, de Te miért írsz válaszokat vallás témában, ha ez a dolog hidegen hagy?"


Bocs, de ha egyszer azt kérdezed, hogyan propagáld a vallásod, nem gondolod, hogy azokra is tartozik, akik potenciálisan áldozatául eshetnek az egyik "Jézus szeret" monológodnak.

2014. febr. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!