Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha jézus isten (isten része)...

Ha jézus isten (isten része) akkor, hogy halhatott meg? Az istenek halhatatlanok.

Figyelt kérdés

2014. febr. 28. 00:36
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
34%
A fizikai teste halt meg, mint ahogy ez előbb-utóbb mindenkivel megtörténik.
2014. febr. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Magyarul a fizikai része nudli, halandó (mint nekünk). Hiszen meghalt, szenvedett, emberi volt. Tehát ha Isten, akkor teljesen felesleges megkülönböztetni tőle. (mert szellemben ugyanazok). Nem egy testet kell imádni (fityma vagy fityma nélkül). Nem is egy nevet vagy hangot. Nem a teste és vére volt a fontos, hanem a szellemi tanítása, viselkedése.

Jézus attól Jézus, hogy emberi volt. De ami volt, elmúlt. Elrohadt a teste, mint mindegyikünknek fog.

Persze lehet bonyolítani, hogy neki nem rohadt volna el a teste, csak nem volt halhatatlan.

Azt is lehet mondani, hogy Isten nem engedte volna elrohadni a kukacok között.

De akkor előbb utóbb oda fogunk kilyukadni, hogy Jézusnak vagy nem fizikai teste volt vagy pedig a tudományok nagy része szemét és a mi testünket is halhatatlanná lehet buherálni.

1 db Isten létezik (teremtő), többre nincs szükség.

Mit jelent Istennek lenni?

Mivel csak egy Isten létezik, ebből adódan Jézus csak a háromságként kapcsolható Istenhez. Azzal az indokkal, hogy Isten volt emberi formában (mert úgy érthetőbb lesz Isten, kézzelfoghatóbb, kimutatja a szeretetét, megmutatja hogy az ember képes jó lenni stb...)

Egy ember pedig nem lehet Isten. Viszont ha Isten szelleme van benne, Istenhez kapcsolható.

De mindenképpen a szellem/lélek fontos. Vagy az anyagot is imádni kell? A test is lényeges? Fontos?

Azt tudjuk, hogy Isten magát nem hívja a fiának és nem imádkozik magához és nem mondja, hogy nagyobb magánál.

Egy őszinte szívhez, imádathoz, gondolathoz, cselekedethez nem a külsőségek a legfontosabbak.

2014. febr. 28. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

Jézus egy másik személyiség, egyéniség, Istentől teljesen különböző valaki?

Akkor miben hasonlítanak és miben különböznek?

Mondom a fő kérdés, mitől lesz valaki Isten?

És mi lenne ha egyik mást akar?

2014. febr. 28. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
58%

Jó kérdés kérdezö és nagyon logikus. /De a Jézus nevét nagy betüvel írjuk :-)/


Látod fején találtad a szöget.


Tényleg Jézus Krisztus, amikor a földön volt, ember volt, és nem isten.


Isten Fia, aki egy idöre megkapta a TÖKÉLETES emberi testet, hogy letehesse a váltságáldozatot az =Adám bünéért.


Még ahhoz, hogy az istenek halhatatlanok. A Biblia leírja, hogy sok isten és sok úr van. Ezek közé van sorolva Sátán is és a Mindenható Isten Jehova, tudod Ö a Legfelségesebb Isten, szóval kimondta a Sátán felett a halálítéketet. A Jelenések 12 része leírja, hogy a Sátán nagy haraggal teljes, mert tudja, hogy kevés ideje van


Katy

2014. febr. 28. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
47%
Ha úgy lenne, ahogy első mondja, semmiben sem különböznénk istentől, hiszen a lelkünk nekünk is halhatatlan - állítólag. Gubancos az egész tanítás, tele logikai hibával!
2014. febr. 28. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
28%

Kérdező! :)

Ha Jézus nem Isten akkor nincs megváltás,akkor mindenki a levesbe kerül.

A Megváltó nem lehet más csak Isten és ezt Ó szövetség is igazolja.

Sem angyal sem ember sem más teremtmény nem tud megváltani! :)

Ne hallgas az eretnek tanítanitásokra.

Senki nem tud megváltani vagy elítélni csak egyedül a Teremtő!

Ezt jó lenne mindenkinek felfognia aki Jézus ellen szól.

2014. febr. 28. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 Szeressük egymást ***** válasza:
31%

Zsolt 2:7 Törvényül hirdetem: Az Úr mondá nekem: Én fiam vagy te; én ma nemzettelek téged.


A Messiás Isten egyszülött fia, Isten nemzette, és örökkévalóságtól fogva létezik:


Mik 5:2 De te, Efratának Bethleheme, bár kicsiny vagy a Júda ezrei között: belőled származik nekem, aki uralkodó az Izraelen; akinek származása eleitől[kezdettől] fogva, öröktől[örökkévalóságtól] fogva van.

2014. febr. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 munyamunya ***** válasza:

Az előző két igehely pont jól szemlélteti, miért nem kezdetnélküli a Krisztus:


Zsolt 2:7 Törvényül hirdetem: Az Úr mondá nekem: Én fiam vagy te; én ma nemzettelek téged.


A "ma" egy idői fogalom, egy bizonyos időpillanat megjelölésére szolgál. Tehát az Isten Fiának nemzése az időn belül történt. Viszont az Örökkévaló Isten kívül van az időn, Neki nincs kezdete, nem köti ennek a teremtésnek egyik dimenziója sem.


Mik 5:2 De te, Efratának Bethleheme, bár kicsiny vagy a Júda ezrei között: belőled származik nekem, aki uralkodó az Izraelen; akinek származása eleitől[kezdettől] fogva, öröktől[örökkévalóságtól] fogva van.


Itten pedig azt olvassuk, hogy a Felkent SZÁRMAZÁSA van öröktől fogva, vagyis az ő eredete, forrása az, ami örök, ez maga az Isten. (amúgy sem 'eleitől', sem 'kezdettől' értelmű szó nincs a héberben itt, hanem a 'régi, ősi' jelentésű _qedem_ található ezen a helyen, ami szintén időbeli fogalmat jelöl).

2014. febr. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
5%

Kérdező te,hogy képzeled el a MINDENHATÓ ISTENT? :)

Jól figyelj,aki azt mondja,hogy Isten NEM TUD ezt vagy azt,az már korlátokat emel az Mindenható köré,megkérdőjelezi mindenhatóságát.

Egészen más kérdés az,hogy a mi véges emberi elménk ezt nem tudja felfogni. De ez senkit nem jogosít fel arra,hogy megkérdőjelezze Isten hatalmát. :)

Érted mire célzok?

2014. febr. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Jó a kérdésed, ezen kívül: Jézus, Isten.

Figyeld meg, ahány válasz, annyi vélemény. De a kérdés az, Istennek mi a véleménye a kérdésedről? Vajon veszi a fáradságot majd valaki, és kiírja neked a Bibliából?

2014. febr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!