Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol olvasható a Bibliában,...

Hol olvasható a Bibliában, hogy a Szent Szellem ajándékai napjainkban nem aktívak?

Figyelt kérdés
Nyelveken szólás, prófétálás,
2014. márc. 4. 17:47
1 2 3
 1/21 sandor76 ***** válasza:

Melyik vallas vagy egyhazra gondolsz?

Mert van amelyik tanitja,es van amelyik nem ugy ahogy masok teszik.

2014. márc. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
19%

Szia


A nyelveken szólás, gyógyítás, stb, egy része Isten ajándékának, és addig volt rá szükség, amíg a teljesség el nem érkezett,


(1Korintusz 13:8–10) 8 A szeretet soha nem vall kudarcot. De legyenek akár prófétálás ajándékai, el lesznek távolítva; legyenek akár nyelvek, meg fognak szűnni; legyen akár ismeret, el lesz távolítva. 9 Mert részleges ismeretünk van, és részlegesen prófétálunk; 10 de amikor megérkezik, ami teljes, el lesz távolítva, ami részleges.


. A bibliai beszámolóból megtudjuk, hogy a szellemnek ezt és más ajándékait mindig olyan személyek kapták, akikre Jézus Krisztus apostolai rátették a kezüket, illetve olyankor, amikor ők jelen voltak (Csel 2:4, 14, 17; 10:44–46; 19:6; lásd még: Cselekedetek 8:14–18). Tehát amikor az apostolok és azok, akik ilyen módon megkapták ezeket az ajándékokat, meghaltak, meg kellett szűnniük a természetfölötti ajándékoknak, melyek Isten szelleme működéséből eredtek. Ez a nézet összhangban van ezen ajándékok céljával, ahogyan az a Héberek 2:2–4-ből kiderül.


Katy Weaver

2014. márc. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

Szia !


Nincs ilyen utalás, ellenben a gyakorlati tapasztalat azt mutatja az Apcsel 2 nem zárult le. A Bibliában van utalás arra, hogy az utolsó időkben lesz a Szellemnek egy nagyobb kiáradása amelynek célja az emberek megmentése.


Üdv.Alex

2014. márc. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%

Katy Weaver !


A nyelveken szólás, gyógyítás, stb, egy része Isten ajándékának, és addig volt rá szükség, amíg a teljesség el nem érkezett.



Az emberek most is szükségben vannak és mivel milliárdok élnek a földön így a szükség is megnövekedett !!!

Véleményem szerint a teljesség még nem érkezett el te látod ? én nem ha igen tájékoztass merre van ?

Ha nem tudod megmutatni csak jövő időben kaptunk rá ígéretet akkor a mai napon is aktuális a gyógyulás,szabadulás a démonoktól, nyelveken-szólás, prófétálás stb stb. Isten a természetfelettit nem a teljesség miatt adja hanem mert az emberek szükségben vannak.

Én Isten olyannak látom aki szeretetéből fakadóan jót tesz az emberekkel különösen a fiakkal, azokkal is például akik nem érdemlik meg.



Mt 9,35-36:

Jézus bejárt minden várost és falut. Tanított a zsinagógákban, hirdette az Isten királyságáról szóló örömhírt. Meggyógyított mindenfajta betegséget és gyengeséget.

36.Amikor végignézett a tömegen, megsajnálta őket, mert fáradtak és elhagyatottak voltak, mint a pásztor nélküli juhok.



2014. márc. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
41%

A Lélek ajándékai természetesen ma is nyitva állnak az emberek előtt. A prófétaság ajándékát Isten nem vonta az emberiségtől, erről Jóel próféta is beszélt (Jóel 2,28-29). Persze mondhatják, hogy ez a prófécia pünkösdkor teljesedett, azonban ebben az esetben a kisprófétai könyvek egyik sajátosságával van dolgunk, miszerint u.n. kettős-próféciák. A 30-31. versek ugyanis félreérthetetlenné teszik, hogy ennek a szakasznak van egy végidei jelentése is. Valószínű Jézus Krisztus is erről beszélt rejtve, amikor azt mondta, hogy vigyázzunk, mert hamis próféták jönnek majd (Mát 24,24). Ugye Jézus nagy eszkatologikus beszéde is kettős-prófécia, tehát ez a mi korunkra is vonatkozik. Ezt azért emelem ki, mert ha a végidőben nem lehetnének igaz próféták, akkor Jézusnak elég lett volna azt mondani, hogy őrizkedjünk mindenkitől, aki prófétának állítja be magát. Így azonban a "hamis próféta", mint megkülönböztető jelző, világossá teszi, hogy az igazi prófétálás sem szűnt meg.


A nyelveken szólással már más a helyzet. Ez az ajándék az evangéliumhirdetésére adtott, mivel a tanítványoknak el kellett terjeszteni a világon az evangéliumot (Mát 28,19). A tanítványok anyanyelve azonban az arám volt, (viszont ismerhették a görögöt is), azt meg nem értette mindenki, viszont a nyelveken szólás ajándéka abban segítette őket, hogy másoknak is tudtak igét hirdetni. Amikor ugyanis a tanítványok megszólaltak, akkor mindenki a saját maga anyanyelvén hallotta azt, amit mondtak (ap.csel. 2,4-8). Sajnos Korintusban azonban megjelent egy másik fajta nyelveken szólás is, amely mások által értelmetlen beszéd, amely a nyelveken szólás eredeti rendeltetésére - az evangélimhirdetésre - alkalmatlan volt. Pál apostol az (1Kor 14,9)-ben ezt mondja: "ha nem érthető nyelven beszéltek: hogyan értik meg, amit mondotok? Csak a levegőbe fogtok beszélni.". Ez a fajta nyelveken szólás nem a Szent Lélek ajándéka.

2014. márc. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Utolsó Válaszadó !


Ezeket az leírásokat hogyan magyarázod amikor is a nyelveken-szólás nem a nyelvi különbségek miatt adatik ?



Ap csel 10,44-46 19,1-6



Üdv: Alex

2014. márc. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
25%

Hát kedves 4-es válaszoló.


Nem akarok vitába szállni, de a Teljesség a Teljes Biblia megírása megtörtént.

Most már ezekre kell figyelmet fordítani,

Igen sokan szenvednek De a csoda gyógyítást Isten Jézuson keresztül ígéri, nem most, hanem az új rendszerbe.

Ott csak "kicsiben" lett bemutatva" hogy Jézus királyságában mit fog tenni az egész lakott földön mindenkivel, nem csak egyes személyekkel, és még a tökéletességre is eljutnak.

Ha megfigyelted volna Jézus betegei, meghaltak, tehát még nem érkezett el az a maradandó gyógyulás amit ígért.


S ezekre azért volt szükség, hogy lássák, hogy ez az az út, és ez az a csoport akiket az igaz Isten támogat, nem más "Istenek" vagy emberek akik ugyan ezt nem tudták megtenni mert nem Ők Isten támogatottjai.


Ha megfigyeled, azt is jól lehet látni, hogy kik azok akik meggyógyulnak, nyelveken szólnak, stb...

Ráadásul nem is élnek keresztény életet, és még vannak akik parázna életet is élnek, meg dohányoznak, részét képezik a világnak stb.

Na őket támogatja ebben Isten, akik meg úgy élnek azok nem kapják meg....

Na ez érdekes...

Sátán is képes feltüntetni magát a világosság angyalának, akiről a szent írás írja, hogy hatalmas jeleket csodákat, és egyéb érdekességet tesz, hogy ha lehet még a választottakat is maguk után vonják.


ezt meg kellene vizsgálni, honnan jön, nem gondolod?

:)

Katy Weaver

2014. márc. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Kedves Alex!


A keresztényeknek alapvetőleg az volt a rendeltetése, hogy hirdessék az evangéliumot. Ezt először 12 ember tette meg, később azonban azok az emberek is, akik csatlakoztak hozzájuk. Az apostolok cselekedetei idején az 50-es években vagyunk, ott még szükség volt a nyelveken szólás ajándékára, tehát megkaphatták az új hívők is, mint egyfajta segédeszközt az evangéliumhirdetésre. A Szentírás nyilván a szóismétlés miatt mellőzi, hogy azok a hívők hogy boldogultak vele, hiszen a 2. fejezetben már nyilvánvalóvá tette, hogy mi is a valódi nyelveken szólás. Amikor azonban az értelmetlen nyelveken szólásról van szó, ott egyértelműen rámutat a Biblia, jelen esetben az első korintusi levélben. Pál apostol a korabeli hellenisztikus gondolkodás alapján írta meg azt a levelet, nagyon tapintatosan, ezért ad okot félreértésre, azonban egyértelműen jelzi, hogy ami korintusban történik, az nem Isten Lelkétől való, mivel a Lelki ajándákok nem önmagunk, hanem a gyülekezet építésére és szolálatra adattak.

2014. márc. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%

Katy Weaver !


Az új rendszerben az 1000 éves királyságban a sátán és a démonok meg lesznek kötözve ezért nem lesz betegség és mindaz a rossz ami most látható a világban ezért nem lesz gyógyulás sem.

A csodákra most a kegyelem idején van szükség, Jézus betegei nem meghaltak hanem elköltöztek ez a szó jobb erre vonatkozólag maradandó gyógyulás lehetséges én már láttam meggyógyult visszaesést és maradandó gyógyulást is.

Ez a keresztény ember életmódjától függ igaz módon él vagy sem?

Az ítélgetős kijelentésedre a válaszom : igen van ilyen de tudod Isten ezeket a keresztényeket is szereti mert ő értük is odaadta a fiát Jézust szerintem Isten másképp látja őket mint te nem gondolod ?

Nem értek egyet azzal ha egy keresztény tévelyeg de tudod én is csináltam ezt de nem Isten büntetését tapasztaltam meg hanem jóindulatát keresztényként elkövettem néhány bűnt de Isten jóindulata megtérésre indított és változtattam az életvitelemen. Talán legyél türelmesebb ezekkel a keresztény társaiddal szemben mert, hogy mi lesz belőlük nem tudhatod.

Isten az ajándékokat (gyógyulást, szabadulást) nem az életviteledért adja hanem az ő jóindulatából kapja az ember nem tudsz olyan életmódot élni amire azt mondaná Isten ez igen ez egy tökéletes ember ezért van szükség kegyelemre az Isten jóindulatára ami korrigálja ezt a helyzetet.

Ezért van az, hogy olyan emberek kapják meg az áldásokat akik nem érdemlik meg gondolj csak a tékozló fiú példázatára (ő megérdemelte?) ha te duzzogsz mig mások jó dolgokat kapnak Istentől akkor te olyan vagy mint a idősebbik testvér, akinek rossz az atyáról alkotott képe és azt gondolja neki teljesíteni kell és akkor majd kap valamit.

De ha megfigyeled az Atya őt is szereti és azt mondja neki fiam mindenem a tiéd és véleményem szerint bármikor kérhetett volna egy ökörsütést vagy bármi mást de nem ezzel volt elfoglalva hanem a munkájával és közben morgott az öcsire és magát fényezte, hogy én milyen tökéletes vagyok, mikor hazajött a testvére kifakadt én nem kapok soha semmit.

Ha Istentől áldásokat akarsz kapni akkor tanulmányozd a Bibliából a következő témákat (törvény,kegyelem,gyógyulás,szabadulás,átkok)hogy legyen tiszta látásod és átvehesd a jó dolgokat én is ezt tettem és meg lett és még meg lesz az eredménye.



Neked is ezt kívánom.Üdv: Alex

2014. márc. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%

Kedves 21.08-as hozzászóló !



A nyelveken szólás sosem értelmetlen és Pál apostol nem tiltotta az egyéni valamint a gyülekezetben a nyelveken-szólást csupán korrigálta.

Azok akik nem szólnak nyelveken ezzel az igehellyel próbálják elfedni azt hogy ők valójában miért ? nem szólnak nyelveken.

Ez egy ismételten előkerült téma ha nem akarod akkor nem lesz ez az ajándék az életedben Isten nem fogja rád erőltetni nem kell benne hinned sem vannak akiknek az életében megvan és vannak akiknek nincs az utóbbi csoport Bibliából megmagyarázza hogy miért nincs.


Üdv: Alex

2014. márc. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!