Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten mindenkinek az imáját...

Isten mindenkinek az imáját kész meghalgatni?

Figyelt kérdés

2014. márc. 4. 20:27
1 2
 1/11 Shai-Hulud ***** válasza:
Igen. De ő is két 'l'-lel hallgat.
2014. márc. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem, csak azokét akiknek kék szeme van.
2014. márc. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 sandor76 ***** válasza:

Nem.Csak azoket akik az akarataval osszhangban kernek tole valamit,es koszonnek meg mindent amit ad nap mint nap.

Lotto otos,kartya nyeres,haboruk megnyerese,csajozas,nem tartozik koze.

2014. márc. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 yuda ***** válasza:
100%

Kedvenc idevágó igém, igen töményen fogalmaz:

János 9:31 Pedig tudjuk, hogy az Isten nem hallgatja meg a bűnösöket; hanem ha valaki istenfélő, és az ő akaratát cselekszi, azt hallgatja meg.

2014. márc. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

És mit jelent félni az Úrt?

Mit jelent imádkozni? Ki imádkozik?

Mi történik, ha meghallgatja az imánkat?

Ha nem, miért nem hallgatja meg?


Nekem meg ez a kedvencem:


A Máté írása szerint való Szent Evangéliom » 25. fejezet

13

Vigyázzatok azért, mert sem a napot, sem az órát nem tudjátok, amelyen az embernek Fia eljő.

14

Mert épen úgy van ez, mint az az ember, aki útra akarván kelni, eléhívatá az ő szolgáit, és amije volt, átadá nékik.

15

És ada az egyiknek öt tálentomot, a másiknak kettőt, a harmadiknak pedig egyet, kinek-kinek az ő erejéhez képest; és azonnal útra kele.

16

Elmenvén pedig aki az öt tálentomot kapta vala, kereskedék azokkal, és szerze más öt tálentomot.

17

Azonképpen akié a kettő vala, az is más kettőt nyere.

18

Aki pedig az egyet kapta vala, elmenvén, elásá azt a földbe, és elrejté az ő urának pénzét.

19

Sok idő múlva pedig megjöve ama szolgáknak ura, és számot vete velök.

20

És előjövén aki az öt tálentomot kapta vala, hoza más öt tálentomot, mondván: Uram, öt tálentomot adtál vala nékem; ímé más öt tálentomot nyertem azokon.

21

Az ő ura pedig monda néki: Jól vagyon jó és hű szolgám, kevesen voltál hű, sokra bízlak ezután; menj be a te uradnak örömébe.

22

Előjövén pedig az is, aki a két tálentomot kapta vala, monda: Uram, két tálentomot adtál volt nékem; ímé más két tálentomot nyertem azokon.

23

Monda néki az ő ura: Jól vagyon jó és hű szolgám, kevesen voltál hű, sokra bízlak ezután; menj be a te uradnak örömébe.

24

Előjövén pedig az is, aki az egy tálentomot kapta vala, monda: Uram, tudtam, hogy te kegyetlen ember vagy, aki ott is aratsz, ahol nem vetettél, és ott is takarsz, ahol nem vetettél;

25

Azért félvén, elmentem és elástam a te tálentomodat a földbe; ímé megvan ami a tied.

26

Az ő ura pedig felelvén, monda néki: Gonosz és rest szolga, tudtad, hogy ott is aratok, ahol nem vetettem, és ott is takarok, ahol nem vetettem;

27

El kellett volna tehát helyezned az én pénzemet a pénzváltóknál; és én, megjövén, nyereséggel kaptam volna meg a magamét.

28

Vegyétek el azért tőle a tálentomot, és adjátok annak, akinek tíz tálentoma van.

29

Mert mindenkinek, akinek van, adatik, és megszaporíttatik; akinek pedig nincsen, attól az is elvétetik, amije van.

30

És a haszontalan szolgát vessétek a külső sötétségre; ott lészen sírás és fogcsikorgatás.

31

Mikor pedig eljő az embernek Fia az ő dicsőségében, és ő vele mind a szent angyalok, akkor beül majd az ő dicsőségének királyiszékébe.

2014. márc. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Szeressük egymást ***** válasza:

Szia!

Ha még nem kaptad meg a mennyei ajándékot (János 3:16), akkor először Isten csak azt hallgatja meg Tőled, hogy elismered hogy bűnös vagy, és kéred, hogy Jézus legyen a megváltód és Urad. Ha hittel a szívedben teszed ezt, akkor Isten megbocsátja a bűneidet.

2014. márc. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Nem, nem minden imát hallgat meg:

Ézsaiás 1:15 "Amikor kiterjesztitek kezeteket, elrejtem a szemem előletek. Ha sokat imádkoztok is, én meg nem hallgatom;"

2014. márc. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 KZitus ***** válasza:

lemaradt: de ha változtatunk a viselkedésünkön, örömmel hallgatja meg imáinkat:

Ézsaiás 65:24 "És úgy lesz, hogy még mielőtt kiáltanának, én már válaszolok, még beszélnek, és én már meghallgattam." :)

2014. márc. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mekkora baromság ez az Isten meghallgat dolog! Józan paraszti ésszel gondoljátok már végig! Hány keresztény van a Földön? Ha mindenki imáját kellene hallgatnia, akkor egy kész zsibvásár lenne az élete.
2014. márc. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 KZitus ***** válasza:
Kedves fölöttem író. Isten nem paraszti ésszel gondolkodik, és a gondolkodása sem hasonlítható a miénkhez....
2014. márc. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!