Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért teszik ezt a szüleim?...

Miért teszik ezt a szüleim? Mi értelme van ennek?

Figyelt kérdés
Még csak most jöttem rá, hogy bakker, miért vagyok megkereszteltetve, ha nem is gyakorol(tat)ják velem a vallásomat? Miért kereszteltettek meg ELKÉPESZTŐEN álszent módon, amikor nap mint nap szidalmazzák/rágalmazzák az Úr nevét (ld. *sarki közmunkás* Isten *gyereket csinál*sza már meg az eget)? Én még lehet, hogy lettem volna katolikus ember, de így..

2014. febr. 15. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

A hagyomány miatt.

szia.


Sajnos Jézus rá világított hogy sok mindent tesznek az emberek Jézus nevében amit nem is kért, s ezért elfogadhatatlan, bár Ők ezt nem tudják, mert nincsenek erre megtanítva.

Ezért nagyobb a Bűne azoknak akik ezt a hagyományt taníttatják az emberekkel.

S ha Te szeretnél Istennek tetsző életet élni, akkor tedd azt, nem a szüleid bűne miatt fogsz szenvedni hanem a saját rossz tetteid miatt.

Az Ő rossz magatartásuk nem kell hogy hátráltató erő legyen Isten szolgálatára, vagy imádatára, az életedben.

2014. febr. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Az előző nagyon jól leírta.

Attól, hogy a szüleid nem élőhitűek, attól te még lehetsz az.

Akár katolikusként, akár buddhistaként, vagy más felekezetben találod is meg a saját utad Istenhez.


Amúgy elképzelhető, hogy a nagyszülők nyomására kereszteltek meg annak idején.

2014. febr. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok híve én sem a csecsemőkeresztségnek mert minden embernek joga van saját magának eldöntenie,hogy mit akar ha már elég érett lesz a döntés hozáshoz.

Nem értettem én sem, hogy miért keresztelnek csecsemőket és utána jártam a dolognak. Most már értem,hogy mi a magyarázata,mi az oka. Régen amikor meg az orvostudomány sehol sem volt,rengeteg kisbaba meghalt és az egyház emiatt vezette be a csecsemőkeresztséget. Ezzel csak azt szeretném mondani,hogy nem egészen hagyományról van szó és valahol megértem az akkori szülők döntéseit.

2014. febr. 16. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nézd ! A csecsemőkori keresztséget a Biblia tiltja , a mise , ostya , oltári szentség , gyónás , elsőáldozás , szavak egyáltalán nem szerepelnek a héber , görög , de még a magyar fordítású Bibliában sem . Ezért a Kat. egyház súlyos tévedésekben él , amely köszönő viszonyban sincs a kereszténységgel. Magyarországon kereszténység nincsen , csak katolicizmus ,keresztény csoportok már vannak , persze elnyomásban élnek. Úgy tudom a leginkább a Hit Gyülekezete hasonlit a Bibliai Istenkereséshez , menj oda.
2014. márc. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!