Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan definiálnád Istent?

Hogyan definiálnád Istent?

Figyelt kérdés
Bármilyen vallású ember véleménye érdekel, azé is aki nem hiszi hogy létezik.
2014. márc. 7. 01:43
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Csak minimumfeltételt tudok mondani:

- intelligens,

- nagyon nagy hatalmú,

- nem halandó (vagyis magától nem hal meg),

- élőlény.


Persze lehet, hogy 1000 év múlva az ember is ilyen lesz.

2014. márc. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
0%

Ja, és ez egy tetszőleges istenre vonatkozik.

A keresztények istene ezen kívül még végtelen is, és innen lehet tudni, hogy nem létezik.

2014. márc. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
72%

Az emberi tudatlanság és az ismeretlentől való félelem manifesztációja. A személyes istenség az egyik legdestruktívabb eszme amit valaha kitaláltak, mert elhiteti az emberekkel hogy mindent tudnak és a feljődés rossz (ezért kínoztak halálra annyi tudóst a középkorban, és a muszlim országokban most is), hogy a vallási háborúkról ne is beszéljünk.

Elnézést a hívőktől, de ha van Isten, akkor az biztos nem egy felhőkön ücsörgő zsidó tündér vagy egy kövér, turbános pedofil, hanem egy érzékelhetetlen, teremtő erő ami mindenhol jelen van.

Nekem ez a nézetem, én így látom a világot, ha te máshogy teszed tedd nyugodtan, a vallás olyan mint a pénisz:

Rendben van, ha van egy.

Rendben van, ha büszke vagy rá.

Csak ne lóbáld nyilvánosan, és ne próbáld leerőltetni más emberek torkán, főleg ne a gyerekekén.

2014. márc. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
52%

Szia.


A Teremtő Isten, egy intelligens kifogyhatatlan energia forrás. Főbb jellemző tulajdonságai, a szeretet mellett, a hatalma bölcsessége, és igazságossága, stb.

Mivel Ő maga a szeretet, ezért arra jutott, hogy életet hoz létre, hogy megossza másokkal is az élet érzését.


Katy Weaver

2014. márc. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 KZitus ***** válasza:
0%

Szervusz


A tökéletes Isten hatalmát, bölcsességét és igazságosságát nehezen tudjuk fölfogni tökéletlen agyunkkal. Minden döntése, cselekedete tökéletes, és mindezek mögött a szeretete van. Mindenre a szeretet motíválja. Bármit tesz, mindenre a szeretete indítja.

Bár tökéletlen vétkező, állandóan bűnt követő emberek vagyunk, mégsem modott le rólunk a Teremtőnk. Az, hogy elküldte Fiát értünk, szintén arra mutat mennyire tud szeretni.

Sokszor gondolkodom Isten tulajdonságain, de nem tudom teljesen felfogni a türelmét, kedvességét, törődését, gondoskodását,....ha figyelembe veszem, mi zajlik a világban, milyen mértékben nem veszi az ember figyelembe Őt.

Csak ámulok, és imádom a Teremtőmet.

2014. márc. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Az abszolút tökéletesség. Az erkölcsi rend eredője, olyasvalami amire illik az isten kifejezés. Nekünk pedig úgymond célul adta eme erkölcs kiterjesztését, úgymint szeretet,tolerancia,elfogadás,türelem,értelem.
2014. márc. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 pelgrim ***** válasza:
Sehogyan, Ez a fogalom oly terjedelmes, hogy nem lehet meghatározni, körülírni.
2014. márc. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
82%

Egyetértek kedves negyedik válaszolòval (Katy). Miben lesz más ez az Isten a végtelen kedves világítò varázsgombátòl?

Abban, hogy nem gomba vagy spagetti, hanem Isten. Isten pedig teremtő és nem kialakult matéria/vegyület.

2014. márc. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
87%
A létezésednek az Oka és Célja. Az enyém is.
2014. márc. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, érdekesek főleg a hármas és a négyes álláspontja. Jöhetnek még válaszok :)

Élőlény Istenben én sem hiszek, és szerintem sok vallás rengeteg dologban megegyezik, csak mások a köré kialakított mítoszok, történetek, és a népszokások.

2014. márc. 7. 14:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!