Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan definiálnád Istent?

Hogyan definiálnád Istent?

Figyelt kérdés
Bármilyen vallású ember véleménye érdekel, azé is aki nem hiszi hogy létezik.
2014. márc. 7. 01:43
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Tehát ezek szerint, aki nem hitt Jézus keresztáldozatában, és úgy halt meg, automatikusan a pokolba kerül? Még akkor is, ha esélye sem volt, mert mondjuk a nemrég még teljesen zárt keleten lakott, vagy egy afrikai törzsben? Ok, hogy nem kell mindenkinek kegyelmet osztania, ezért is kegyelem a neve ahogy írtad, de ez viszont az igazságosságát kérdőjelezné meg. Én erre csak azt tudom momdani, hogy "a tudatlanság idejét elnézi az Úr". Tehát aki önhibáján kívűl nem lett keresztény, azok esetében "Isten a szívek vizsgálója".
2014. márc. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 eric_one ***** válasza:

21-esnek


igazságosság=jogosság... Ezt fejtettem ki előző válaszomba.Tudjuk a Bibliából, hogy az üdvözülés emberi erőből, emberi képességből nem lehetséges. Ezért jelent meg Isten üdvözítő kegyelme az Ő Fiában, a názáreti Jézus Krisztusban. Tehát szükségeltetik minden embernek, hogy a názáreti Jézus Krisztussal rendezze a számláját, és fogadja be az életébe, szívébe Megváltónak és Szabadítónak, hogy már a földi életben a jövővel kapcsolatosan helyes iránykövetést vegyen fel. Jézus Krisztus által lehet a keskeny útra rátalálni, és azt mondja Jézus, hogy ez a keskeny út vezet az örök életre.


"Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert a ki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik "


"A ki hiszen ő benne, el nem kárhozik; a ki pedig nem hisz, immár elkárhozott, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében"


"Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."


Ez a három idézet pedig válasz a gondolatodra. Ami egy humanista világnézetre vall, ami nyilván nehezen fogadja el, hogy ha valaki a másik emberrel jó, de nem hallott Istenről, akkor Isten szemében miért rossz? A helyzet az hogy Isten szemében minden ember eredendően rossz, és méltó a halálra bűneinek jutalmaként. De szereti a bűnös embert akit teremtett, és elküldte a Fiát aki megváltotta minden ember bűneit tulajdon vére által. A Fiú által így az embernek tulajdonított igazsága van, de az Atya mégis úgy bánik az emberrel mintha soha nem követett volna el semmi bűnt. Mert a megbocsájtásnak az ára ki lett fizetve, és ez így lett igazságos. Isten pedig szerető Isten, de igazságos bíró is. Egyik tulajdonságát sem lehet a másik rovására túlhangsúlyozni. Gondolj bele csak az özönvízbe, amikor Isten Noé családján kívül minden embert elvesztett. De mi már egy új és jobb szövetségnek a korszakában élünk, amit a kegyelem korszakának is nevezhetünk.

2014. márc. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
A benned élő Isten kép, ahogy te mondod "igazság" szerintem nagyon rossznak állítja be Istent, mint akitől félni kell és nem szeretni. Mert szeretni nem lehet egy olyan Istent aki a jókat a pokolra küldi mert nem hisznek a fiában, a rosszakat meg a menyországba, csak mert hittek a fiában. Tehát akik a kereszténység nevében ártatlanokat ölnek azok simán alkalmasak az ő Országához, de aki mmondjuk életeket ment, adományoz, nem bánt senkit, az nem, csak ha úgy gondolja Jézus Isten fia volt... Én egy olyan Isten országába nem is akarok kerülni.
2014. márc. 13. 09:54
 24/29 anonim ***** válasza:
Ha lehetne a kérdezőt is mínősíteni, most menne a zöld kéz! Teljesen egyet értek veled! Jézus azt mondja, hogy Isten jobban szereti az embereket, mint egy apa az ő saját fiát. Melyik apa küldené örök szenvedésbe a fiát, főleg ha az jó ember? Emellet azt is mondja, hogy Istennek akkora a kegyelme, hogy mi azt el sem tudjuk képzelni. Az imént felvázoltak nem épp a mérhetetlen kegyelmet mutatják be! Szerintem Isten jó és szerető, és odafönt fogja a fejét, hogy a sok ember, hogy kiforgatta a vallást és az Ő személyiségét, és ezáltal ócsárolja az egyik bűnös a másikat...
2014. márc. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 eric_one ***** válasza:

A benned élő Isten kép, ahogy te mondod "igazság" szerintem nagyon rossznak állítja be Istent, mint akitől félni kell és nem szeretni. Mert szeretni nem lehet egy olyan Istent aki a jókat a pokolra küldi mert nem hisznek a fiában, a rosszakat meg a menyországba, csak mert hittek a fiában. Tehát akik a kereszténység nevében ártatlanokat ölnek azok simán alkalmasak az ő Országához, de aki mmondjuk életeket ment, adományoz, nem bánt senkit, az nem, csak ha úgy gondolja Jézus Isten fia volt... Én egy olyan Isten országába nem is akarok kerülni.


# 23/24 Időpont tegnap 09:54 Privát üzenet

Ha lehetne a kérdezőt is mínősíteni, most menne a zöld kéz! Teljesen egyet értek veled! Jézus azt mondja, hogy Isten jobban szereti az embereket, mint egy apa az ő saját fiát. Melyik apa küldené örök szenvedésbe a fiát, főleg ha az jó ember? Emellet azt is mondja, hogy Istennek akkora a kegyelme, hogy mi azt el sem tudjuk képzelni. Az imént felvázoltak nem épp a mérhetetlen kegyelmet mutatják be! Szerintem Isten jó és szerető, és odafönt fogja a fejét, hogy a sok ember, hogy kiforgatta a vallást és az Ő személyiségét, és ezáltal ócsárolja az egyik bűnös a másikat...



Kedves Kérdező és 24-es!


Én értem hogy Ti ketten itt és most miért így vélekedtek, mert valamikor én magam is így gondolkodtam. Az ember világnézete meghatározza a gondolkodásmódját is. Abban a (humanista) világnézetben amit képviseltek,és amelynek nyilván van sok jó eleme, mégsem lehet rá azt mondani hogy teljességében igaz lenne. Az ember világnézete nem más mint egy ember gondolkodásmódjának olyan legalapvetőbb kerete, beállítottsága, amely meghatározza egész gondolatvilágát.


A világnézet nem tudatos, hanem olyan gondolatokból, előítéletekből áll össze, amelyekre az illető nem kérdez rá, hogy vajon valóban igazak-e. Ezért az emberek a világnézetüket igaznak, abszolútnak, megkérdőjelezhetetlennek élik meg, és minden tényt, információt annak alapján értékelnek, helyeznek el a gondolatrendszerükben. Tehát egyfajta szűrőként is működik.


A világnézetet a család, a neveltetés, az oktatás (iskolák), a környezet, a tapasztalatok, a társadalom, a média és a kultúránk alakítja ki az emberben. Na már most, ha a világnézetünk rossz akkor ez azt jelenti hogy a szűrő kidob mindent ami jó, így a gondolkodásunk sem helyes, és ha helytelen akkor rossz döntéseket hozunk, és rossz lesz az egész életvezetésünk ezáltal. Ahhoz, hogy valaki a hamis világnézetek börtönéből kiszabaduljon, az első lépés, hogy képes legyen feltételezni, hogy azok esetleg nem igazak.Röviden ez az oka amiért nem tudjátok befogadni a Bibliai alapon álló világnézetet, illetve annak igazságait. Az Istenhez való szívbéli megtérés, az gondolkodásmód változtatással jár.


Azt mondod ha valaki "mmondjuk életeket ment, adományoz, nem bánt senkit," akkor az jó ember. De milyen mérce alapján állítod ezt? A saját mércéd alapján? Vagy egy társadalmi elvárás mércéje alapján? Mert ahogy fentebb írtam Isten mércéje alapján minden ember eredendően bűnös, a bűn megrontotta az ember természetét, és ezért még további bűnökkel terheljük számlánkat. Miközben a Szentírásból tudni lehet hogy az Isten a bűnnel semmilyen közösséget nem vállal.


Értsétek meg kérlek, hogy Isten a Szentírásban nyilatkoztatta ki üdvtervét az egész emberiségre. Adott útmutatást az Istennel való megbékélésre, Isten keresésre, és a Vele való személyes és élő kapcsolatra. Ez az útmutatás, és mérce az igaz, és helyes.


Sokan úgy képzelik el Istent hogy mint egy öreg szakállas apóka aki csupa szeretet, ott ül fent a felhőkön a menny kapujában, és lesütött szemmel integetve terelget be mindenkit, még azokat is akik az Ő beszédét a hátuk mögé vetik. Ha így lenne akkor ez lenne megírva. De aki így gondolkodik az biztosan soha nem olvasta a Bibliát, és ezt a saját kútfőjéből merítette.


24-estől idéznék

"Jézus azt mondja, hogy Isten jobban szereti az embereket, mint egy apa az ő saját fiát. Melyik apa küldené örök szenvedésbe a fiát, főleg ha az jó ember? Emellet azt is mondja, hogy Istennek akkora a kegyelme, hogy mi azt el sem tudjuk képzelni."


Csak egy igét mutatok ami mindent megválaszol: János evangéliuma 3 fejezet 16.-


"16 Mert Isten úgy szereti az embereket, hogy az egyszülött Fiát adta oda cserébe értük, hogy aki hisz a Fiában, az ne pusztuljon el, hanem örök életet kapjon. 17 Isten nem azért küldte a Fiát az emberek közé, hogy elítélje őket, hanem azért, hogy a Fiú közreműködésével megmenekülhessenek. 18 Aki hisz a Fiúban, azt nem fogják elítélni. De aki nem hisz benne, az máris elmarasztaló ítélet alatt van, mert nem hitt Isten egyszülött Fiában."

2014. márc. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

"Értsétek meg kérlek, hogy Isten a Szentírásban nyilatkoztatta ki üdvtervét az egész emberiségre. Adott útmutatást az Istennel való megbékélésre, Isten keresésre, és a Vele való személyes és élő kapcsolatra. Ez az útmutatás, és mérce az igaz, és helyes. "


A te gondolatvilágodnak például az az alapja hogy a Biblia Isten szava, és az is elképzelhetetlen hogy félre értheted meg az is hogy nem Isten szava a Biblia. Te az egész gondolat menetedet fenti idézetből vezeted le, pedig lehet hogy az nem igaz.

Az amit előtte írtál az igaz, mindenki a saját gondolatvilágán keresztül nézi a dolgokat, mint ahogy Te is.

2014. márc. 14. 22:01
 27/29 KZitus ***** válasza:

Szervusz ismét


"Élőlény Istenben én sem hiszek" - hogy érted ezt?

A Biblia leírja, hogy Istennek vannak érzései, tud haragudni, meg lehet vidámitani, szomoritani... ha nem élő "lény", akkor hogy érted?

"Ha van fizikai test, van szellemi is." 1Korintusz 15:44 írja Pál apostol

Istennek szellemi teste van, nekünk fizikai. A saját képmására teremtett, vagyis tökéletesen visszatükrözte a tökéletes Ádám, Istennek a tulajdonságait az igazságosságot, hatalmat, bölcsességet és szeretetet.

2014. márc. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy a Bibliában vázolt ember tulajdonságú szakállas öregember Isten képben nem hiszek.
2014. márc. 16. 15:21
 29/29 anonim ***** válasza:
Az én értelmezésem szerint isten a tudat legtisztább formája, azaz minden felett ő dönt(az egyén) nem ösztönből, mindenki elérheti az isteni szintet.
2021. márc. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!