Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha ma (böjti napon) húst...

Ha ma (böjti napon) húst ettem, az mennyire nagy bűn?

Figyelt kérdés

És nem azért mert elfeledkeztem róla, hogy ma böjt van, hanem direkt ettem. Nagyon megkívántam a töltött káposztát.


18/L


2014. márc. 7. 17:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
hát ez a saját vallásosságodtól, lelkiismeretedtől függ. hogy mennyire veszed komolyan.
2014. márc. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Valoban attol fugg hogy Te ezt mennyire veszed komolyan, a sajat lelkiismereteddel kell elszamolnod, nem maseval.


Egyebkent ami a toltott kaposztaban van azt en nem hivom husnak.

2014. márc. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nézd, ha katolikus vagy és gyakorlod a vallásod, akkor tudnod kell, hogy bűn, még ha nem is súlyos, de az.

Ha meg csak szokásból tartod a böjtöt, úgy sem ér semmit. Egyébként a Bibliában nincs írva arról, hogy pénteken böjtölni kell és nem szabad húst enni. Ez egy hagyomány, és a böjtnek rengeteg formája van.

2014. márc. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%
Semennyire nem bűn - a böjt megtartása nem kötelező. Legalábbis nem hiszem, hogy Isten azzal foglalkozna, ki mikor mit eszik.
2014. márc. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Jó étvágyat hozzá! Váljék egészségedre. Ha Jézust kérdezted volna annak idején, biztosan valami hasonlót mondott volna neked.

De hogy pontosan mit mondott a témáról, beírom neked: "Nem vagytok tisztában vele, hogy minden, ami bemegy a szájba, a belekbe jut, és az emésztőgödörbe ürül? Amik azonban kijönnek a szájból, a szívből jönnek elő, és azok szennyezik be az embert. A szívből jönnek elő például a gonosz okoskodások,..."Máté 15:17-19


Azoknak, akik ezért "megfednek" téged, Jézusnak szintén van egy üzenete: "„Miért van az, hogy a tanítványaid áthágják a régiek hagyományát? ....”

Így felelt nekik: „Hát az miért van, hogy ti is áthágjátok az Isten parancsolatát a hagyományotok miatt?" Máté 15:2,3

2014. márc. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A régebbi felfogás szerint halálos bűnt követtél el. Az újabb felfogás szerint nem halálos, de bűn. Imádkozzál, az segít helyrehozni.
2014. márc. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

De cuki vagy, egészségedre :D

Én ma melegszendvicset és csirkeburgert ettem. (azt nem mondom, hogy szándékosan, de tudatosan).

Nem vagy bűnös. Isten nem a zabalástól függ.

2014. márc. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves #2, ezt hogyan érted?:)

Én láttam már otthon töltött káposztát készülni és az igaz disznóhúst a szemem előtt darálták le és fűszerezték.

Annyira van benne hús, mint a kolbászban.

2014. márc. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy, mert engem nem kínáltál meg!
2014. márc. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
minden étkezés előtt imádkozz, kérd az Urat, hogy áldja meg az ételt, és akkor bármit megehetsz - valami hasonlót írt Pál is, ha megtalálom a igehelyet belinkelem
2014. márc. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!