Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem hiszem hogy van isten,...

Nem hiszem hogy van isten, valaki el tudná magyaráznai miért lenne jó, ha mégis létezne?

Figyelt kérdés

2014. márc. 8. 14:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Semmi különösebben jó nem származik Isten létezésének felismerésből, nem is kötelező senki számára. Istennek is tökéletesen mindegy, hogy hisznek-e benne vagy nem, ő ettől teljesen függetlenül létezik. Nem kell megmagyarázni a létezését, körbenézel a világban, elgondolkodsz és rájössz.
2014. márc. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
akkor semmi értelme nincs?nem irányit, nem befolyásol csak úgy van ott valahol magának? akkor miért van? sem jutalom falatt nincs sem bünti semmiért? ezek a vallási tiltások csak a papok találták ki a gyengébb emberek irányítására?
2014. márc. 8. 14:41
 3/16 anonim ***** válasza:
Dehogy. Isten mindenható. Csak nem törődik a kis egyéni nyavalyákkal, nem gyógyítgat mangaszemű őzgidákat, nem ül a templomban a kupolában és nem vigyorog, ha dicsérgetik. De ő teremtette a világot, amely látszólag önműködővé vált, de a nagy folyamatokat bármikor kézben tartja ma is, hiszen ezért van. De nem állít a sarokba ha káromkodsz vagy megdugod a szomszédasszonyt, ilyen kis idétlenségekkel nem törődik.
2014. márc. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
honnan tudod hogy mindenható? ha ő teremtette a világot akkor őt ki teremtette? vannak neki szülei?
2014. márc. 8. 15:19
 5/16 anonim ***** válasza:
Igen, van aki el tudná magyarázni. De előbb kapcsolj inputra.
2014. márc. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 pelgrim ***** válasza:
35%

Isten nem egy valaki, nem egy személy. Közelebb állunk a valósághoz ha úgy képzeljük el mintha egy ihlet lenne, az Eredeti önfejlesztő Ihlet, melyből minden kifejlődött. Vagy mint egy Mindenható természeti törvény, a Vezérlő Alapelv mindenben, amely minden más törvényt felülír. Vagy mint egy Hatalom Bölcsesség és Szeretet kimeríthetetlen forrása bennünk és körülöttünk mindenütt, melynek kiáradásához az Eredeti Ihlet minden fejleménye szükségleteihez és képességeihez mérten hozzáférhetőséggel rendelkezik.


Isten nem teremtett semmit, Isten mindenné fejlődött, jelen van mindenben, bennünk is, mi Isten fejleményei vagyunk, nem teremtményei.

2014. márc. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
szóval én egy isten vagyok?
2014. márc. 8. 18:54
 8/16 pelgrim ***** válasza:
62%

Igen, hasonlóképpen mint egy fa levele, de nem az egész fa, annak csak egy parányi része, vagy mint az óceán vízéből egy csepp, hatalmas mint az óceán, addig míg nincs elkülönítve az óceánból, elkülönítve jelentéktelen.


Az ember nagy tévedése az, hogy Istentől elkülönítve látja magát.

2014. márc. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
jó, de akkor a biblia egy mesekönyv? semmi tudományos alapja nincs? a vallások is csak egy jól felépített terv részei? minden vallásban megvan a saját istenük akit imádni kell és az akarata szerint élni,másképp irány a pokol. akkor ez hogy van?
2014. márc. 8. 19:45
 10/16 pelgrim ***** válasza:

A biblia, főleg az ószövetség könyvei sok tanmesét, hitregét tartalmaz, melyek jelképesen szilárd tényeket ábrázolnak. Egy ilyen hitrege az első emberpár, Ádám és Éva bűnbeesése. Ez nem valós történet, az éden kertje a tiltott fával soha nem létezett, se az első emberpár mint Ádám és Éva.


Ez az elbeszélés az ember (ön-)tudathoz jutását ábrázolja jelképesen. A fejlődésnek azt a szakaszát, mikor az ember az „én és a többiek”, az „én és a másik”, az „én és a te” fogalmakat kezdte megismerni. Mikor látni kezdte az összefüggést tettei és azok következményei között. Bizonyos cselekedetek következményei jótékonyan hatottak rá, a jó cselekedetek, míg másféle tettek kellemetlen, fájdalmas, hátrányos következményekkel jártak, azok lettek a rossz cselekedetek, a bűnök. Az ember „evett” a jó és a rossz gyümölcséből.


Ezeknek a tanmeséknek van tudományos alapja, de a vallások sokkal régebbiek mint a tudomány, az őskorban nem volt tudomány mivel ezeket úgy meglehetett volna magyarázni hogy az akkori ember megérthesse. A biblia szerzői tanmesékhez folyamodtak.


A pokol és a mennyország nem földrajzi helyek, hanem a tudat állapota, nem úgy van tehát, hogy ha Isten akarata szerint élsz akkor a mennybe kerülsz, de ha nem, akkor a pokolba. De az ember elérheti a tudatnak azt az állapotát amit a vallások mennyországnak neveznek, vagy a lehető legszánalmasabbat a poklot. E dolgokat, mivel ezek a tudat állapotai, az ember már a jelen élete folyamán elérheti, kóstolót kapunk belőle jócskán.

2014. márc. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!