Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus minden bűnös embereknek...

Jézus minden bűnös embereknek megbocsát ha megbánja?

Figyelt kérdés
Sok bűnt követtem el és félek, hogy pokolra jutok.
2014. febr. 28. 15:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Igen,ha tiszta szívvel megbánod.De azt tudnod kell,ha egyszer megbánod neki,és Ő befogad akkor ÖRÖKRE nála kell maradnod!Mert aki az eke szarvát megfogja,az többet nem nézhet hátra! És ez a nehéz!!
2014. febr. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%
Jézus mindenkinek megbocsát, aki megbánja a bűnét és kész arra, hogy elfogadja Őt Megváltójának és Urának. "Hiszek abban, hogy Jézus Krisztus személyesen az én bűneimért halt meg, és az én megigazulásomért támasztotta fel Őt az Atya." Jézus mindig igaz, és szent volt, soha nem cselekedett bűnt, ezért neki nem volt szüksége soha bűnbocsánatra és megigazulásra. Ezért "mondom, hogy személyesen az én bűneimért halt meg, és személyesen az én megigazulásomért támadt fel", de minden egyes emberért is megtette ugyanezt. A Biblia azt mondja, hogy szívvel hiszünk az igazságra, és szájjal teszünk megvallást az üdvösségre. Ez azt jelenti, hogy hangosan kimondjuk, amit hiszünk, hogy Jézus Krisztus meghalt a bűneinkért és feltámadt a halálból a megigazulásunkért, és kérjük Őt, hogy bocsássa meg a bűneinket, és ígéretének megfelelően költözzön a szívünkbe. Miután ezt az imát elmondtuk, még feltehetőleg semmit sem érzünk, de mivel szájjal teszünk megvallást az üdvösségre, halható hangon megvalljuk, hogy "mivel elfogadtuk Jézus Krisztust Megváltónknak és Urunknak, ezért betöltöttük az evangélium követelményét, tehát akármit is érzünk, üdvösségünk van". Így lehet megtérni Istenhez, és így lehet bűnbocsánatból részesülni. Az érzések sok esetben nem támasztják alá, amit mondtunk, de a hit alapja a Biblia, nem pedig az érzések. Ha a hitünket a Biblia által megalapozzuk, akkor előbb-utóbb az érzéseink is igazolni fogják a hitünk megvallását. Ahhoz azonban, hogy a bűnbocsánatot hosszú távon megőrizhessük, fel kell vennünk a kapcsolatot más megtért emberekkel is, de bölcsen tesszük, ha Istentől kérünk útmutatást, hogy kikkel is vegyük fel a kapcsolatot és nem a magunk elképzelései szerint választunk, mert nagy esélyünk van rá, hogy eltévesztjük. A válasz a szívünkbe fog érkezni Istentől, de lehet, hogy nem azonnal. A kapkodás azonban rossz eredményekre vezethet bennünket.
2014. febr. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Igen. Jézus a Te bűneidért is meghalt.:) De persze ez nem azt jelenti,hogy lopok/hauzudok és majd megvallom, mert Jézus úgyis megbocsájt.Mindenki követ el bűnöket, nincs tökéletes ember. A bibliában is írják, hogy Jézus a prostiáltnak is megbocsájtott. Egy bűnt nem lehet megbocsájtani az pedig a Szent Szellem káromlás.
2014. febr. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%

Szia.


Isten a szavában leíratta, hogy a megbánás egy lépés Isten felé, De itt nem lehet megállni, hanem a megbánás mellett igyekeznie kell soha többé el nem követni.

Azt nem lehet, hogy elkövetek egy bűnt, megbánom, aztán megint elkövetem és megint megbánom....Stb.


Tettekkel kell bizonyítani, hogy valóban sajnálom ami történt, és igyekszem összhangba hozni az életemet Isten alapelveivel, és a továbbiakban nem elkövetni.


Egyébként pedig aki meghal, az mindenki "pokolra" jut,

Legfeljebb nem lesz feltámadása, hanem a nemlétezés állapotában marad.

Isten nem kegyetlen szadista, a halált, adta bűntetésül, nem az örökké tartó sütögetést....


Katy Weaver

2014. febr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

Talán még azt szeretném itt megemlíteni, hogy nem a haláltól kellene félni, hanem attól a dologtól ami abba az állapotba sodorhat minket, hogy soha nem is fogunk élni.


Ezért félni inkább a bűntől kell, hogy ne kövessük el,

s akkor nem lesznek következmények. :)


Katy Weaver

2014. febr. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Olvasd a Bibliát és menj el egy keresztény gyülekezetbe kedves kérdező :)
2014. febr. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
32%

"Sok bűnt követtem el és félek, hogy pokolra jutok."


A lehető legrosszabb út az,ha félsz,és erős bűntudatból indulsz ki.Bocsáss meg magadnak,ahogyan Jézus is megbocsájt neked,és tedd félre a játékaidat,ha már megértetted,hogy nincs rájuk szükséged a boldogságodhoz.Ezt jelenti a bűnbánat.A felébredést.A megértést.Ami ugyan fájdalmas lehet,de bizony mondom,az,hogy félsz a pokoltól,az nem Istenhez fog elvezetni.

Akkor is megbocsájt,ha nem bánod meg.Ezt jelenti a feltétel nélküli szeretet.De ha te nem bocsájtasz meg magadnak,és nem kezded el a változást,akkor....


"Ó,hitetlen nemzedék,hát meddig kell még veletek lennem?"

Na,érted...

2014. febr. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
59%

Kedves kérdező!


Igen, ha megbánod a bűneidet akkor Isten és Jézus megbocsájtja a bűneidet! Ha ötször bánod meg, akkor ötször, ha százszor akkor százszor!


Katy!


"Azt nem lehet, hogy elkövetek egy bűnt, megbánom, aztán megint elkövetem és megint megbánom....Stb."


Igen, törekedni kell minden erőnkkel arra, hogy ne kövessünk el bűnöket, de te sem és én sem vagyunk tökéletesek, sőt egyikünk sem, egyedül Krisztus volt bűntelen!!!


Ráadásul Krisztus is ezt tanította:

21. "Ekkor hozzámenvén Péter, monda: Uram, hányszor lehet az én atyámfiának ellenem vétkezni, és néki megbocsátanom? még hétszer is?

22. Monda néki Jézus: Nem mondom néked, hogy még hétszer is, hanem még hetvenhétszer is."

Máté Evangyélioma 18. rész


Krisztus az egész világ bűneit vette el, nem csak azokét akik megbánják!

Krisztus és Isten is úgy néz rád és minden emberre, hogy csodálatos ember vagy. Mindenki drága véren vétetett meg! Krisztus drága vérén, akkor mennyire vagyunk fontosak Istennek? Az egyszülött fiát adta értünk, hogy el ne vesszünk!

2014. febr. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Nincs olyan bűnös ember, akinek Jézus ne bocsátana meg. Még azoknak is megbocsátott, akik keresztre feszítették...gondolom te nem voltál köztük! :-)


Lk 23,34

Jézus pedig monda: Atyám! bocsásd meg nékik; mert nem tudják mit cselekesznek.


Te már az első lépést megtetted: felismerted, hogy bűnös vagy. Ez a boldogság felé vezető út első lépése. Ha nem utasítod vissza Istennek a türelmes munkáját, amit benned elkezdett, akkor ez a megvilágosodásod előrehalad addig, míg tisztán szembesülsz az igazsággal és a megváltó kegyelem ajánlatával. Ekkor a tied a döntés, hogy szövetségre lépsz-e Istennel szabadításod megvalósításának érdekében, vagy sem.


Ez a választás sorsdöntő. Részedről azon múlik, hogy mit szeretsz jobban: önmagadat vagy az igazságot. Számomra szinte hihetetlen, hogy emberek visszautasítsák a bűn és halál fogságából való szabadítás lehetőségét. Mégis sokan teszik ezt. Olyan én- és kényelemszeretők, hogy inkább megmaradnak a rabszolgaságban, nem törődve azzal, mi lesz a vége. Semmi változást, önmagukkal való szembefordulást, küzdelmet nem vállalnak szabadulásukért.


Aki viszont elfogadja a szabadítás ajánlatát, abban Isten további megvilágosodást és tisztulást tud teremteni. Hatalmasan megerősíti akaratát, annyira, hogy határozottan a Megváltó követőjévé kíván lenni, és mindenáron el akarja nyerni a szabadulást. Így jut az ember „megbékélésre”, újbóli összhangra Istennel és törvényével. Értelmével és lelkiismeretével tisztán látja annak igazságát, és már egész életszemlélete, ízlése az igazság mértékéhez igazodik. Ezzel az átalakulással együtt jár a szabadulás nagy és csodálatos öröme, amely ekkor teljesen áthatja az embert.


Ezt kívánom Neked, és ha bármiben segíteni tudok, írj bátran!


Üdv. Péter

2014. febr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy olyan sok bűnöd lenne.
2014. febr. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!