Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A márk 15:34-ben kihez kiáltot...

A márk 15:34-ben kihez kiáltott Jézus, és kitől kérdezte azt, hogy "miért hagytál el engem? "

Figyelt kérdés
vajon Jézus saját magához kiáltott, és azt gondolta, hogy elhagyta saját magát? nem áll ez ellentétben a háromsággal?
2009. dec. 14. 13:27
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
Jelzi, hogy Jézus nemcsak Isten fia volt, hanem valóban ember is, aki mindenben hasonló lett hozzánk. Jézus utolsó nagy kísértése az Istentől való elhagyatottság élménye. Jézus teljes mélységében átélte, amit ember átélhet. Még az istentelenek fájdalmát is.
2009. dec. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 A kérdező kommentje:
??? vajon nem hitt Istenben??? hogyan, ha a háromságtan szerint ő maga az isten??? összezavartál.
2009. dec. 14. 14:49
 13/55 anonim ***** válasza:
mivel valóságos ember is volt, ezért nem kerülte el a kétségbeesés, a kísértés sem
2009. dec. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 A kérdező kommentje:
oké. de ha tudta, hogy a háromságtan szerint ő isten, akkor ezt hogy csinálta? meggyözte magát, hogy nem is, és megijedt? ez nem skizofrénia? tudathasadás?
2009. dec. 14. 14:58
 15/55 anonim ***** válasza:
nem, ez a kettős természet
2009. dec. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 A kérdező kommentje:
azis valami pszihiátriai tünet?
2009. dec. 14. 15:01
 17/55 A kérdező kommentje:
honnan szeditek ezeket? hol ír ezekről a biblia? avassatok már be! gyorsan, gyorsan!
2009. dec. 14. 15:02
 18/55 anonim ***** válasza:
pszichiátriai tüneteid inkább neked vannak
2009. dec. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
Miért vonsz tőlem minden vigasztalást, annyira, hogy nemcsak a test gyötrelmeit szenvedem enyhűlés nélkül, hanem lelkemben is annyira el vagyok hagyatva, mintha nem is volnál velem egyesűlve? Krisztus emberi lelke az isteni Igével benső egyesűlésben lévén, fensőbb erejénél fogva szünet nélkül örvendett Atyja szeretetének, hanem önként alávetette magát Atyja akaratának, hogy a szenvedés utolsó perczeiben a vele egyesűlt Istenségnek és Atyja szeretetének minden vigasztalását nélkülözni fogja. Ezen nélkülözésből fakadt az ő emberi természetének e panasz-szózata: Én Istenem! én Istenem! miért hagytál el engem? Igy a sz. atyák. Ez igék a 21. Zsoltárból vétettek, melyben az Úr kínszenvedése megjövendöltetett. Krisztus azokat hazájának akkor divatozó nyelvén mondotta, mely sem tisztán héber, sem tisztán szírus nem volt, hanem a kettőnek vegyítéke.
2009. dec. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
szép volt, honnan van?
2009. dec. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!