Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kell hívni Istent?

Hogy kell hívni Istent?

Figyelt kérdés

A Bibliában ez áll:

"1. Péter 1:17 Amikor imádkoztok, édesapának hívjátok Istent. Tudjátok, hogy ő kivételezés nélkül és igazságosan fog megítélni minden embert. Ezért Isten iránti tisztelettel és istenfélelemmel éljetek, mint akik csak átutazóban vannak a földön."


Nem írja, hogy tetragrammát kéne kiejtenem földi, teljes mértékben ellenőrizhetetlen és ismeretlen emberek által kitalált módon.


2014. márc. 11. 11:01
 1/9 anonim válasza:
Summoning...
2014. márc. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
De mindet csak az ember találta ki, Istent is...
2014. márc. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%
06-12-777-666
2014. márc. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Betegácsiban vannak a trollok, hogy itt lógnak egész nap?
2014. márc. 11. 12:36
 5/9 anonim ***** válasza:

"Amikor imádkoztok, édesapának hívjátok Istent."

Ez tuképpen azonos az atya, mennyei atya kifejezéssel.

2014. márc. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 KZitus ***** válasza:
23%

Szia


Nem tudhatod, hogy én nő, vagy férfi, fiatal, vagy öreg, apa, vagy nagyapa, esetleg anya, vagy nagymama, stb vagyok, mert nem tájákoztattalak erről.

Ezzel szemben, Isten MINDENT elmond magáról, amire szüksége van az embernek, hogy nagyon jól megismerje Őt és szoros baráti kapcsolatba kerülhessen az ember a Teremtőjével. Miért titkolta volna el a nevét? Miért fáj az(egyeseknek), hogy Isten bemutatkozott a teremtményeinek, a nevén?

Személy szerint saját magadnak tedd föl ezt a kérdést! (Köszönöm, nekem nem szökséges a választ megírni) Saját magaddal tisztázd.


De miután bemutatkozom, hogy Ipszi a nevem, vajon mindig csak a nevemen fogsz szólítani, ha szólsz hozzám? Egyáltalán nem. Ha a tanárod vagyok, talán tanárúrnak. Ha az ordosod vagyok, talán dr.úrnak, stb.


Akkor miről is szól tulajdonképpen a kérdésed?

Egyébként te tudod pontosan "Krisztust" hogyan ejtették ki az első században? Tudod hogyan hangzott a neve görögül?, héberül? Attól függetlenül, te ma hogyan nevezed őt? és miért így?

2014. márc. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindennek neve van, az embereknek,angyaloknak,állatoknak.Ezek szerint Istennek is kell,hogy legyen egy személyes neve. A Bibliában megtalálhatjuk ezt a nevet.


Üdv!

2014. márc. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek van neve, ahogy Istennek is, ami nem egy tetragamma, hanem amikor emberként köztünk volt, akkor kapta azt a nevet, amire minden térdnek meg kéne hajolnia és ez pedig Jézus. Imádkozás közben viszont Atyának KELL hívni.
2014. márc. 11. 21:50
 9/9 anonim ***** válasza:

A kérdés: Hogy kell hívni Istent?

Szerintem Istennek nem az a fontos, hogyan nevezed Őt csak tisztelettel legyen, de a Mennyei Atyám meg Isten, Uram, ezek a leggyakoribb na meg persze a legfontosabb: Jézus Krisztus

2014. márc. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!