Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minden embert szeretni kell a...

Minden embert szeretni kell a keresztyéneknek? Van rá bibliai rész?

Figyelt kérdés
2014. márc. 12. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lukács írása szerint való Szent Evangéliom » 10. fejezet:

25 És ímé egy törvénytudó felkele, kísértvén őt, és mondván: Mester, mit cselekedjem, hogy az örök életet vehessem?

26 Ő pedig monda annak: A törvényben mi van megírva? mint olvasod?

27 Az pedig felelvén, monda: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből és teljes lelkedből és minden erődből és teljes elmédből; és a te felebarátodat, mint magadat.

28 Monda pedig annak: Jól felelél; ezt cselekedd, és élsz.

29 Az pedig igazolni akarván magát, monda Jézusnak: De ki az én felebarátom?

30 Jézus pedig felelvén, monda: Egy ember megy vala alá Jeruzsálemből Jerikóba, és rablók kezébe esék, akik azt kifosztván és megsebesítvén, elmenének, és ott hagyák félholtan.

31 Történet szerint pedig megy vala alá azon az úton egy pap, aki azt látván, elkerülé.

32 Hasonlóképpen egy Lévita is, mikor arra a helyre ment, és azt látta, elkerülé.

33 Egy samaritánus pedig az úton menvén, odaért, ahol az vala: és mikor azt látta, könyörületességre indula.

34 És hozzájárulván, bekötözé annak sebeit, olajat és bort töltvén azokba; és azt felhelyezvén az ő tulajdon barmára, vivé a vendégfogadó házhoz, és gondját viselé néki.

35 Másnap pedig elmenőben két pénzt kivévén, adá a gazdának, és monda néki: Viselj gondot reá, és valamit ezen fölül reáköltesz, én mikor visszatérek, megadom néked.

36 E három közül azért kit gondolsz, hogy felebarátja volt annak, aki a rablók kezébe esett?

37 Az pedig monda: Az, aki könyörült rajta. Monda azért néki Jézus: Eredj el, és te is akképpen cselekedjél.

2014. márc. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én azért minden embert nem tudok szeretni.
2014. márc. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Én azért minden embert nem tudok szeretni."


Mi akadályoz meg benne? Tudom semmi közöm hozzá, de mégha nem is én, akkor legalább te tedd fel magadnak ezt a kérdést.


Nem tudom, hogy keresztény vagy-e de ha az vagy, akkor szerintem mindenféle képen ezt meg kellene vizsgálnod az életedben, mert az ilyen kijelentésekből azt lehet levonni, hogy valakinek nincs rendben a hite.

2014. márc. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Senkinek semmivel ne tartozzatok, hanem csak azzal, hogy egymást szeressétek; mert aki szereti a felebarátját, a törvényt betöltötte."

Róma levél 13:8

2014. márc. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

T. Kerdezo!

Igen, a keresztenyeknek minden embertarsukat szeretniuk kell. A Biblia is azt irja: "Szeresd felebaratodat, mint onmagadat."

Termeszetesen az, hogy szeretunk valakit, nem jelenti azt, hogy az esetleges bunos magatartasaval egyetertunk.

Mi nem iteljuk el az egyent. Ez kimondottan Istenre tartozik. Viszont szamtalan figyelmeztetes van a Bibliaban, hogy az olyan egyenektol, "akik makacsul kitartanak a buneikben, megbanas nelkul", forduljunk el.

De ez az elfordulas is csak azt jelenti, hogy a magatartasukkal nem ertunk egyet.

Az egesz vilagon hirdetjuk Isten Kiralysaganak az eljovetelet. Minden egyennek, kivetel nelkul. Mert Isten mindenkinek megadja a valasztas lehetoseget most az utolso idokben.

Ha nem szeretnenk embertarsainkat, hogyan tudnank ezt a munkat elvegezni? Hiszen ez akkora munka, hogy "emberi szemszogbol" szinte lehetetlennek tunik. Megis, mar az egesz vilagon, a legeldugottabb reszeken is hirdetve van a jo hir.

Tehat "szeretnunk kell mindenkit, meg az ellensegeinket is", es mindenkinek beszelni kell a megmentes lehetosegerol. Remelem tudtam neked kielegito valaszt adni? Udv: Judit!

2014. márc. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Üdv Judit!

tudom ,hogy az evangéliumot hírdetni kell,Jézus Királyságát,és minden embernek,de lehet haragudni ,nem szeretni valakit? a biblia fényében?

2014. márc. 12. 18:56
 7/11 anonim ***** válasza:

3-as

Azt állítani, hogy mindenkit szeretsz, mert a másik felé szóló bántó és célozgató hozzászólásod lényege ez volt, hazugság, mivel ezzel a stílussal önmagad cáfoltad.

Ráadásul nincs ember, aki valóban mindenkit szeretne. Maximum messziről, kellő távolságban, és ne akard, hogy Isten megmutassa a tévedésed, mert az nem túl kellemes.

2014. márc. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akárhogy próbálom szeretni pl. Hitlert, nem megy. Meg sok mást sem.
2014. márc. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A Biblia szerint igen, minden embert szeretni kell a keresztényeknek..., az embereknek, és azon belül, h a keresztényeknek mi megy etéren és mi nem az már más kérdés...nem olyan egyszerű ez a feladat se, de szerintem többek közt erre is vonatkoztathatjuk Pálnak azt a tanítását, hogy azért mindenek előtt törekedjünk a jóra.
2014. márc. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

4esnek: akit beidéztél az a felebarátról szól, nem minden emberről.

[link]

2014. márc. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!