Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kerülnek transzba a...

Hogy kerülnek transzba a keresztény gyülekezetek, szekták tagjai és kezdenek vitustáncba / más furcsa dolgokba?

2014. márc. 12. 20:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A harmadik már a címéből ítélve sem valós.
2014. márc. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Tudományos értelemben ezt megváltozott tudatállapotnak nevezzük ezt a jelenséget.


Bár nem mindenki éli át azt valójában, van aki csak rájátszik. Talán van is fent a neten egy ex-karizmatikus keresztényről, talán előadó volt, aki bevallotta, hogy csak szimulált és rájátszott erre az egészre.


Azonban azt is tudjuk, hogy mivel lehet előidézni ezt a jelenséget. A következők kellenek hozzá:


-érzelmet kiváltó beszéd

-ütemes zene

-tömeg (legyenek köztük nők is, mert ők emocionálisabbak)

-meleg hőmérségkelt (egy bezsúfolt teremben ez megvan)


Itt egyszerűen arról van szó, hogy felszabadulnak az érzelmek, majd ezután egy megkönnyebbülés vesz erőt az illetőkön. Azoknak akik részt vesznek ilyenekben, talán ez különleges élmény, azonban tudjuk, hogy más helyeken is el lehet érni hasonló eredményt (pl a futballhuligánok is hasonlót élnek át).

2014. márc. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%
Ketteske, magyarázod, amiről csak hallottál, de nem tapasztaltad. Amit mondasz, kamu. Nem kell hozzá semmilyen beszéd, se ütemes zene, magas hőmérséklet vagy tömeg. Arra van szükség, hogy Isten ereje eltaláljon. Ha egyszer téged is eltalálna, te sem viselkednél nyárspolgárként. Velem nem sokszor fordult elő, de párszor igen. Először az történt, hogy kézrátétellel imádkoztak értem, hogy Jézus Vére tisztítson meg, és járjon át. Ezután, amikor behunytam a szememet és dicsértem az Urat, elkezdtem hátrafelé menni jó pár métert, mint aki szeretné visszanyerni az egyensúlyát, és a földön kötöttem ki - ahogyan Jézus elfogatásakor a pribékek, amikor ezt mondta Jézus: Én Vagyok!-, és ez annyiszor ismétlődött meg, ahányszor becsuktam a szememet. Ha jól emlékszem, minden alkalommal nevetésben törtem ki, amikor a földre kerültem. Két másik alkalommal szállt rám a Szent Szellem úgy, hogy felpattantam a helyemről, és körbeszaladtam a fél termet, közben a kezeimet lengettem és furcsa, artikulálatlan hangon visítoztam. Egy másik istentiszteleten majdnem egészen végig ugráltam és szökdécseltem a helyemen. Mindezek közben végig öntudatomnál voltam, és úgy figyeltem önmagamra, mint egy kívülálló. Nem vagyok az a lelkesedő alkat, sem idegbeteb, soha nem tettem olyat, amivel szándékosan magamra vonnám mások figyelmét. Nem játszottam rá, és nem is én csináltam, azaz nem tudatos döntés következménye volt, amit akkor tettem, sem az, hogy folytattam. Mégsem volt a dolog erőszakos, én adtam engedélyt rá Isten Szellemének, és amikor abba akartam hagyni, akkor abba is tudtam hagyni egyből. A Szent Szellem ugyanis nem kényszerít. Ebben az időszakban otthon is, amikor csak leültem a feleségemmel imádkozni, rendszeresen betöltött Isten Szelleme és nagyon sokat nevettünk. Ennek már kb. tizennyolc éve. Biztosan volt, aki rájátszott a dologra, de állítom, hogy abban az időszakban nem ez volt a jellemző. Aki nem hiszi, járjon utána!
2014. márc. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A harmadik videóban szereplő Todd Bentley erősen ellentmondásos személyiség, számomra teljesen hiteltelen, és kerülendő:

"Az egykor kábítószerfüggő Todd Bentley, akit tizenöt éves korában egy hétéves kisfiú molesztálásáért ítéltek el, széles körben ismert brutális módszereiről. Egy alkalommal úgy próbált meggyógyítani egy vastagbélrákban szenvedő alanyt, hogy a térdével gyomorszájon rúgta. Ezek után a férfi fájdalmak közepette rogyott a földre. Egy másik alkalommal úgy szájbavágott valakit, hogy a szerencsétlen gyógyulni vágyónak kirepült az egyik foga. " ( [link]


Ezeket a módszereket nem gyakorolják sem a Hit Gyülekezetében, sem más normális gyülekezetben, ahogyan a negyedik videón szereplő Benny Hinn istentiszteletein sem, aki arról híres, hogy sok gyógyulni vágyó ember már a dicséret ideje alatt meggyógyul, és a prédikáció előtt kimennek az emelvényre elmondani, hogy hogyan gyógyultak meg az előző percekben. Úgyhogy semmiképpen sem sorolnám a harmadik videót a másik hárommal egy kategóriába. Todd Bentley egy olyanfajta szélsőséget képvisel, ami inkább lejáratja a kenetet.

2014. márc. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

@Asperrimus


Ennek a dolognak semmi köze Isten erejéhez, mert a Szentlélek az értelmen keresztül munkálkodik, nem pedig az érzelmeken keresztül. A karizmazikus vallás érzelmeken alapul, nem pedig értelmen, ez pedig ellentmondd a Bibliának. Amúgy igen, teljesen igazad van, nem szükséges hozzá zene, stb, hiszen ugyanazt a megváltozott tudatállapotot átélik mások is, anélkül, hogy ez megtörténne. Én csak arról beszéltem, hogy mesterségesen is bármikor elő lehet állítani, ha megvannak hozzá a megfelelő eszközök.

2014. márc. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%

Ha vakok a térlátásról, vagy a színekről értekeznek, vagy két kamasz fiú arról, hogy indokolt-e a No-spa szedése menstruációs görcsök esetén, az is van annyira hiteles, mint amit leírtál. Arany János aranyköpése jut eszembe: Gondolta a fene! Volt nekem is ilyen sasszemű és agyafúrt kollégám. Amikor egyik kollégánkat a részlegünkből, átvezényelték egy másik részlegbe, melyek jellegük szerint olyan messze voltak egymástól, mint a kútásás a jégszobrászattól, ez a jól értesült kolléga csípőből elmagyarázta neki, hogy hogyan is kell abban a másik részlegben hatékonyan dolgozni, ugyanis a dohányzóban már átbeszélte ezt az ottaniakkal. Ez a kolléga másfél éve dolgozott a cégnél, finoman szólva nem a legprofesszionálisabb szinten, akit kioktatott már hét éve, és egészen jól átlátta a cég dolgait. Mindenki más látta ennek a helyzetnek az abszurditását, csak Okoska nem.


Remek, hogy van véleményed, de hány olyan embernek a véleményét hallgattad meg ezekről a dolgokról, akik átélték, mielőtt kialakítottad volna a sajátodat? Ezen felül a Biblia is sok olyan esetről számol be, ahol a te interpretációd szerint módosult tudatállapot jött létre. Például Jézusról lejegyzi a Biblia, hogy ugrált örömében(Lk 10,21 - agalliaó), az Őt hallgatók pedig számos alkalommal kerültek extatikus állapotba (Mt 12,23; Mk 2,12;5,42;6,51;Lk 2,47;8,56 exisztémi, azaz magán kívül van). Jézust nem akarod bevádolni érzelmi manipulációval? Azt mondod, hogy a Szent Szellem az ember pszichéjéhez tartozó értelmén keresztül dolgozik? Akkor miért mondja Salamon a Példabeszédek könyvében, hogy "Bizodalmad legyen az Úrban teljes szívedből, a magad értelmére pedig ne támaszkodjál!" (Péld 3,5)?


Pál apostol sem támasztja alá az elméletedet, miszerint a Szent Szellem az értelmen keresztül munkálkodik

"Ezeket prédikáljuk is, nem oly beszédekkel, melyekre emberi bölcseség tanít, hanem amelyekre a Szent Lélek (Pneuma, azaz Szellem) tanít; lelkiekhez(pneumatikosz, azaz szellemi) lelkieket(pneumatikosz, azaz szellemi) szabván. Érzéki(pszükhikosz, azaz lelki, pszichikai, vagyis értelmi, érzelmi, akarati) ember pedig nem foghatja meg az Isten Lelkének(Pneuma, azaz Szellem) dolgait: mert bolondságok néki; meg sem értheti, mivelhogy lelkiképpen(pneumatikósz, azaz szellemileg) ítéltetnek meg. A lelki(pneumatikosz, azaz szellemi) ember azonban mindent megítél, de ő senkitől sem ítéltetik meg." (1Kor 2,13-15)


Isten ereje szellemi, ezért a hatásai is szellemiek. Az ember azonban komplett egész újjászületés után is, és itt a földi életben nem választható alkotórészeire. A Szent Szellem betölti az ember szellemét, ami kihat azonnal a lélekre, és testi reakciókban manifesztálódik. Amikor nincs manifesztáció, akkor kívülről nem mondható meg, hogy ténylegesen történik-e valami az adott ember szellemében és lelkében. Persze, ettől még történhet, ahogy történik is, de nehogy már az legyen a hiteles, amikor csak duma van, a jelek és csodák pedig hiteltelenek! Ez a Biblia világától teljesen idegen gondolkodás lenne.

2014. márc. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Asperrimus, biztos vagy hogy a Szent Szellem szállt meg téged?


Minek kéne, hogy a Szent Szellem így tréfálkozzon veled?


A múltkoriban bejött hozzánk a Királyságtermünkbe egy ember. Valamikor Tanú volt, de már nem az. Eddig ez még nem is baj. De egyszer csak elkezdett ordítani, bömbölni, és hátrafelé szaladni. /Ez azért jutott most az eszembe, hogy írtad, hogy te is hátrafelé szaladtál/


Nagyon kellemetlen látvány volt. A Szent Szellem amikor megszállta a tanitványokat az elsö században, nem vagdosta öket a földhöz. Értelmes dolgokra tanította meg öket. Nyelveken is tudtak beszélni, de normális emberi nyelvekre. Cselekedetek 2:2


A két férfi akit Isten kiválasztott, hogy csinálják meg a szövetségsátort, azok is az Isten Szellemét kapták meg. Értelmes, szép dolgot hoztak létre.


Katy

2014. márc. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagyok abban, hogy a Szent Szellem senkit sem száll meg. Megszállni az ellenséges katonák szokták a prédának kiszemelt területet, kiterelik a lakosságot, sorba állítják, kényszermunkára viszik őket és kegyetlenkednek velük. Így csinálnak a démonok is. Isten Szelleme azonban tökéletes "Gentleman", Aki soha nem jön közelebb annál, mint amilyen közel engedem. Éppen ezért fordul elő gyakran, hogy két ember egymás mellett ül, az egyik majdnem elszáll Isten jelenlétében, a másik pedig rideg, mint a kő, és nem érti, hogy a másik embernek mi baja van. Nincs semmi baja. Mr.Fridzsinek vannak problémái, amelyek akadályozzák az Élő Istennel való találkozásban. Isten Szelleme intelligens személy, Aki megkülönbözteti az istentiszteleten résztvevő embereket, és azonnal felismeri, ha valakinek hit van a szívében, amire reagál is. De azt is azonnal felismeri, ha valakinek kételyek és okoskodások vannak a szívében. Annak az embernek is igyekszik segíteni, ha nyitott rá, de soha nem töltene be valakit az akarata és engedélye nélkül. Azt nem írtam, hogy a Hit gyülekezetében 1994 nyarán kezdődtek a Szent Szellem kenetének a korábbiakhoz képest szokatlan megnyilvánulásai, én pedig 1996 tavaszán éltem át először személyesen, noha sokszáz alkalommal voltam szemtanúja már majdnem két éve rendszeresen. Ezután sem történt meg velem abban az időszakban mindig, amikor még gyakoribbak voltak a Szent Szellem megnyilvánulásai. Azóta még ritkábbak a személyes életemben, és általában visszafogottabb módon történik, amikor megtörténik. De nem a megnyilvánulás a lényeg. Én sokkal többre értékelem Isten jelenlétének az érzékelését, persze, a megnyilvánulásoknak is örülök. Amikor azonban semmit sem érzek, akkor is ugyanúgy jelen van Isten, és nincs jobban jelen, amikor meg is nyilvánul. Jézus Nevében jövünk össze. Ha ezt tesszük, már két-három ember jelenléte is elég ahhoz, hogy Jézus is közénk jöjjön.


Kérdésedre pedig azt tudom mondani, hogy Jézus azt mondta, hogy amikor az Atyától Szent Szellemet kérünk, akkor nem ad nekünk helyette kígyót és skorpiót, azaz démont. Lefordítva, Jézus adott egy garanciát arra, hogy amennyiben betartjuk az Istenhez való közeledés szabályát, azaz újjászületünk, megkeresztelkedünk, és Jézus Nevében Szent Szellemet kérünk, akkor amit kapunk, az a Szent Szellem eljövetelét igazolja. Ehhez jön hozzá még az is, hogy gyümölcseiről lehet felismerni a fát. Ha kérek Szent Szellemet, és annak az lesz a következménye, hogy többet olvasom a Bibliát, többet imádkozom, jobban szeretem a testvéreket, mint azelőtt, kikerül a bűn az életemből, meggyógyulok, bátrabb leszek, stb. az azt igazolja, hogy jó gyümölcsei vannak a dolognak. Nincs az a démon, aki a gyümölcsöket hatékonyan tudná utánozni. Ha azonban egy ember szellemi megtapasztalásának a következménye az, hogy elkerüli a gyülekezetet, nem olvassa a Bibliát, nem imádkozik, beszivárog a bűn az életébe, megbetegszik vagy elbátortalanodik, akkor rosszak a gyümölcsök, azaz nem Istentől van a dolog. Én például egészen addig az időszakig nem tudtam megszabadulni a dohányzástól. De akkor igen. Ez pedig egy jó gyümölcs.

2014. márc. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát nálunk a Tanúknál ez természetes dolog, hogy akik azelött dohányoztak, abbahagyták. Kisebb-nagyobb nehézséggel, de gyöztek felette.

Valóban sok jót tesznek vele maguknak és a környezetüknek és nem utolsósorban a pénztárcájuknak :-)


Katy

2014. márc. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Igen, csak tagadjátok az Atya és a Fiú egyedülálló kapcsolatát. Ez viszont sokkal rosszabb gyümölcs, mintha bagóznátok. Arra gondolok, hogy a Fiú nem teremtett lény, hanem az Atya szülötte. Ez az, amit tagadtok. Ahogyan már mondtam, az, hogy Jézus minden teremtmény előtt született, nem a teremtmények közé sorolja Őt, hanem azok elé. Ráadásul, az Atya megadta Neki, hogy Önmagában legyen az élete. Minden egyes teremtett lény élete az Istennel való kapcsolatától függ. Krisztus élete nem függ az Atyától, mert Önmagában van az élete. Ezeket a dolgokat János apostol szerint az antikrisztus szelleme tagadja. Lehet, hogy nálatok laza csuklómozdulattal el tudják dobni az emberek a cigarettát, de ugyanilyen laza csuklómozdulattal vetik el maguktól Jézus Krisztus bizonyságtételét. Inkább maradna egy kicsivel tovább meg a cigaretta, ha így a Jézus Krisztus bizonyságtételét befogadhatnátok. Utána a cigi is menne.
2014. márc. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!