Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kerül a Sátán az édenkert...

Hogy kerül a Sátán az édenkertbe? Hogy lehet ott bármi is ami nem tökéletes és Istent szolgálja?

Figyelt kérdés

Fellázadt, majd letaszíttatott.

Isten megteremtette a földet, a paradicsomot meg az első emberpárt.(pontosan miért is?a saját örömére? vagy, hogy uralkodjanak a kertben?a földön?)

Nem tudta kizárni a gonosz kísértőt onnan?

Miért engedte,hogy egyáltalán , hogy akármilyen formában bejuthasson?

Vagy szándékosan hagyta, hogy megkísértse őket?

Akkor nem is tökéletesnek teremtette Ádámot és Évát?Hiszen megkísérthetőek voltak és bűnbe estek.

Pedig a saját képére formálta őket.Hozzá hasonlatosnak.

Akkor Ő is megkísérthető?

Tulajdonképpen Jézus volt az első tökéletes teremtése.

Még a föld megteremtése előtt.Igaz?



2014. márc. 14. 00:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%

Szia.


Sátánnak, ahogy Ádámnak és Évának is szabad akarata volt eldönteni, hogy Isten vezetése alatt élnek vagy sem.

Ő akkor így döntött, s ha Isten megakadályozta volna, akkor honnan tudta volna meg Isten, hogy valóban így döntenek? Bízott abban, hogy nem így lesz. Ha nem bízott volna, és befolyásolta volna az ügy kimenetelét, akkor az már nem szabad akarat.


Sátánt az égből pedig 1914-ben vetették ki, Tehát addig sajnos még bejáratos volt oda. S számtalan angyalt is eltérített, akiket démonoknak nevezünk.


Katy Weaver

2014. márc. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

1914?

:D

2014. márc. 14. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Isten bízott abban, hogy nem esznek a gyümölcsből? Ez nem all szemben azzal, hogy Isten mindent tudott?

Amúgy lehet ezzel hülyeséget mondok, nem vagyok keresztény, de ezt én mindig is egy szimbolikus történetnek fogtam fel. Adott egy fa (középen), meg egy gyümölcs, amit megízleltek (és nem alma!). Közepesen mély bibliai ismereteim alapján arra következtettem, hogy elég abszurd lenne pár falat miatt örök haragot fogadni, meg annak nem ellenállni... A fa a bibliában az élet szimbóluma, a gyümölcs pedig a következményeké. Nos... a démonok le lettek vetve és itt keltek-jártak a földön (Noé). Akkor mi van ha a%a "fa" a kert közepén egy életet, jobban mondva életmódot jelentett, ami nem az Isten szerinti élet volt. Talán ott éltek a démonok... A jónak és rossznak tudói (mert bár nem szeretjük őket, tagadhatatlan, hogy van tudásuk). Kívánatos volt a gyümölcse, ami ugye azt jelenti, hogy az a hedonista cselekménysorozat (következmény), amit ők az Istentől való eltávolodás miatt tettek. Éva ebbe belekostolt a kígyó (Sátán - démonok fejedelme - a csoport vezetője) unszolására, és meggyőzte Ádámot, hogy tartson vele... Akár ez lehetett valami okkult dolog is, amitől tudást/hatalmat remélt Éva.

Az is furi, hogy észrevették mesztelenségüket. A házastársa előtt nem szégyenlősködik senki. Itt sem a szó szerinti ruházatról van szó, mert annak se lenne sok értelme. Talán rájöttek, hogy védtelenek, hogy gyarló emberek, hogy hibásak. Ruha - elfed, betakar, megvéd. A meztelenség ugye, amikor nincs ilyen. A ruhát említi máshol is képletesen, mikor azt írja, majd tiszta fehér ruhát kapunk. Biztos nem arra célzott a Biblia, hogy Tomi-val lesz mosva... hibátlan személyiség, tiszta "lélek". Ez esetben a ruha hiánya azt jelenthette, hogy ráeszméltek, hogy oda az a személy, akik az előtt voltak, oda a tiszta "lét", kell valami ami betakarja/megvédi őket.

Mint mondtam nem értek nagyon hozzá, és nem is foglalkoztam sokat ezzel, ezért nem is értem pontosan még én sem, de valami ilyesmit tudok elképzelni...

2014. márc. 14. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ja még annyit, hogy az embert a saját hasonlatosságára formálta, és itt a kulcs. Hasonló, de nem pont ugyan olyan, ergo megkisérthető, nem "hibátlan". Elvileg azért teremtette az embert, mert Isten egyik lényegi tulajdonsága, hogy teremtő/etet adó. Azért hogy "gyönyörködhessen benne", hogy legyen olyan "lény" aki hasonlít rá, akinek van szabad akarata, tudata, és egy ilyen lénynek életet, boldogságot, örömöt teremtsen (itt én sem értem az örök poklot, már ha van ilyen...).

És igen, pont azért engedte, hogy az ember meg legyen kísértve. Ha nincs megkísértve, automatikusan azt cselekszi amit Isten mondott, nincs döntése, nincs szabad akarata. Látta Istent, beszélt vele, látta mit tett, de hogy dönteni tudjon, kellett látnia a másik oldalt is. Ha azt mondom szabad akaratot adok neked abban, hogy eldöntjeted mit akarsz enni, de csak a spagettit ismertetem meg veled, mit érsz a szabad akarattal? Látnod kell, hogy van rántott hús is, mert csak akkor fogsz tudni dönteni.

(3-as voltam)

2014. márc. 14. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Katy,akkor Isten mégsem mindent tudó?
2014. márc. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
49%

A kérdéseddel vissza tértünk az első kérdésed elejére. :)


Egyébként úgy fogalmaznám inkább, hogy nem használja minden esetben ezt a képességét, hiszen bizalmat szavazott a teremtményeinek.

De ha "tudta" volna is, a szabad akaratban nem akadályoz senkit.

Különben az már nem a saját egyéni döntésed lenne.


A döntések pedig felelősséggel járnak. Ádám mindent tudott, a teremtő a szájába rágott mindent, és mindene meg volt semmiben nem szenvedett hiányt.

Az erkölcsi értékek meghozatalában nem kapott szabad kezet, minden másban igen.

Ő ebben is maga akart dönteni, vagy is teljesen független akart Istentől lenni,

Isten nem adott teljes függetlenséget az embernek.

Bizonyos mértékben függünk tőle, de ezzel nem vagyunk a jótól megfosztva.


Katy Weaver

2014. márc. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
49%

Talán még annyit, hogy vannak emberi törvények amik gátolnak minket a rossz megtételében.

Ha nem élünk az szerint akkor büntetést kapunk. S ezeket tudjuk, mert le vannak írva, el van mondva.


Ha ennek ellenére megteszed, akkor mész a böribe (börtönbe)

:)

Tehát tudsz arról, így a büntetésed jogos.


Katy Weaver

2014. márc. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"Hogy lehet ott bármi is ami nem tökéletes és Istent szolgálja?"


Isten megengedte a sátánnak hogy megszállja a kígyót és rajta keresztül beszéljen Ádámhoz és Évához. Egyébként akkoriban valószínűleg a többi állat is tudott beszélni mert Éva egyáltalán nem lepődött meg amikor a kígyó megszólalt.


A történet egészét kell nézni. Igen, Ádám és Éva ettek a fáról és ezzel az egész világra minden emberre nagyon nagy bajt hoztak.

(Ha ezt nem teszik akkor most mi még mindig a mennyben élhetnénk.)

Isten ezt az elrontott helyzetet úgy hozta helyre hogy elküldte Jézust aki meghozta azt az áldozatot amellyel kiérdemelte azt hogy beléphessen a mennybe. Bár neki erre nem volt szüksége mégis megszerezte ezt az érdemet és aztán átadta mindenkinek aki hajlandó ezt elfogadni.

Ezt egyébként rögtön a bűnbeesés után megígérte Ádámnak és Évának hogy elküldi majd a megváltót aki helyrehozza a dolgokat.


"Pedig a saját képére formálta őket.Hozzá hasonlatosnak.

Akkor Ő is megkísérthető?"


Annyi


Isten megteremtette a földet, a paradicsomot meg az első emberpárt.(pontosan miért is?a saját örömére? vagy, hogy uralkodjanak a kertben?a földön?)


"Akkor nem is tökéletesnek teremtette Ádámot és Évát?Hiszen megkísérthetőek voltak és bűnbe estek."


Igen az emberek nem tökéletesek. A szabad akaratról már írtak mások úgyhogy én azt most kihagyom.


"Miért engedte, hogy egyáltalán, hogy akármilyen formában bejuthasson?"


Ha Ádám és Éva ellenállt volna a kísértésnek akkor nagyon nagy lett volna az érdemük. Az összes ember hősként tisztelte volna őket mivel nekik köszönhették volna akkor a boldogságukat. Isten is valószínűleg nagyon megjutalmazta volna őket. Tehát ez egy jó dolog lett volna és ez volt Isten terve ami nem valósult meg.

2014. márc. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"Egyébként úgy fogalmaznám inkább, hogy nem használja minden esetben ezt a képességét, hiszen bizalmat szavazott a teremtményeinek."


De Katy,ez az egész egy képtelen paradoxon,nyugodtan beláthatod végre,ettől nem lesz világvége,akkor sem,ha te már várod:) Ha ő teremtette az embert ismernie kellett tetőtől talpig,tehát tudta,hogy az ember bukásra hajlamos lesz.Ez pedig nem az "előrelátási képességének nem használásáról" szól,egyáltalán nem...Ha csak sejtése is van róla,hogy elbukhat,nem fogja kitenni ennek a kockázatnak,mivel szereti.


"De ha "tudta" volna is, a szabad akaratban nem akadályoz senkit.

Különben az már nem a saját egyéni döntésed lenne."


Elolvastad már valaha is a Bibliát?

2014. márc. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Az ember azért lett megteremtve, hogy találkozzon a Sátánnal és legyőzze őt azáltal, hogy Istent választja. Sajnos azonban, bár az ember mindenre fel lett készítve, az a tény, hogy Éván keresztül jött a Kísértő teljesen letaglózta, és megadta magát a sorsának. Mivel az ember elbukott, magának Istennek kellett emberként legyőznie a Sátánt, hogy az ember megmenthető legyen. Éppen ezért vetkőzte le magáról az Istenségét a Krisztus, és lett semmivé, azaz emberré a Názáreti Jézusban (Fil 2,5-11). Amikor rászállt a Szent Szellem, kivezette Jézust a sivatagba, ahol negyven napig böjtölt, amikor jött a Kísértő, hogy Őt is legyőzze. Jézus azonban győzött, és egész élete során a talpa alatt tudta tartani a Sátánt. Engesztelő halála által pedig végleges vereséget mért a Gonoszra, még pedig emberként mérte rá a vereséget, feltámadt, felment a Mennybe, és visszavette magára az istenségét, amit korábban szögre akasztott.
2014. márc. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!