Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan jutott el a kereszténys...

Hogyan jutott el a kereszténység Skandináviába?

Figyelt kérdés
Kerestem, de nem találtam róla semmit. Szóval érdekelne hogy mikor és hogyan jutott el a keresztény hit Skandináviába, és mi történt, hogy a vikingek "félredobták" a saját vallásukat, az asatrút?

2014. márc. 15. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Gondolom, hittérítők útján. Azok mentek mindenfelé. VAGY a vikingek kalandozásaik során ismerkedtek meg a keresztény hittel, és ők vitték haza. Ez az én elképzelésem, de pontosat nem tudok.
2014. márc. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de azért jó lenne valami biztos dolog is! :D
2014. márc. 15. 13:53
 3/9 anonim ***** válasza:

Norvégiában Olaf Tryggvason (995-1000) alatt kezdődött a hittérítés, angol misszionáriusokat hívott be. Dániában Kékfogú Harald alatt 980 körül. Szerintem egész egyszerűen csak azért, mert az uralkodók felismerték, hogy közelíteniük kell Európához, ha jót akarnak maguknak. Svédországban Olof Skötkonung (995-1022) volt az első igazán keresztény uralkodó, de a nép csak sokkal később tért meg.

Egyébként Ansgar német misszionáriust is szokták "észak apostolának" nevezni. Ő főleg Svédországban tevékenykedett.

2014. márc. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, sokat segítettél vele!
2014. márc. 18. 17:36
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a Skandináv vidékeken a vallást erőszakkal terjesztették, felégették a vikingek falvait és szinte porig rombolták a hitüket. Sok viking/black metal szám szól erről, hogy a "szeretet istene nevében gyilkolják a vkingeket". Én úgy gondolom, mindkét fél megkapta a magáét. Az északiak kirabolták a keresztényeket, felgyújtották a templomaikat a keresztények később pedig ezt visszaszolgáltatták mihelyst megszaporodtak. Hallgasd meg a Vanir Sons of the north-ot és néhány Himnbjorg számot. Ezek bizonyítják, hogy a vikingek nem "félresdobták" a vallásukat, csak nem volt mit tenniük.
2014. máj. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Úgy is szeretem a black/viking metalt, szóval meg is hallgatom :)
2014. jún. 7. 10:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Na hogy tetszettek a számok?
2014. jún. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A Vanir nem tetszett, de a Himinbjorg annál inkább! :)

A kérdés kiírása óta egyébként jobban beleástam magamat az északi témákba, szinte hihetetlennek tartom, hogy nemrég ilyen kérdést tettem fel :D

2014. júl. 25. 13:11
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy "félredobták" elég erős kifejezés. Vilhelm Moberg: Népem története című könyvében olvastam, hogy a pestisjárvány alatt a svédek visszatértek őseik hitére és emberáldozatokat mutattak be Thornak és Odinnak
2014. aug. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!