Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem járok gyülekezetbe,...

Ha nem járok gyülekezetbe, hogyan fizethetném a tizedet?

Figyelt kérdés

Olyanok véleménye érdekelne, akik úgy gondolják, jó dolog tizedet fizetni, mert biblikus.

Köszönöm előre is a hasznos válaszokat!



2014. márc. 8. 21:30
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
60%
Ha mindenáron fizetni szeretnél, megadhatom a számlaszámom.
2014. márc. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
28%
Átutalod.
2014. márc. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Kinek, hova utaljam át? Csak úgy oda, ahova nem járok?
2014. márc. 8. 21:42
 4/32 anonim ***** válasza:
41%

A történelmi egyházaknál nem kell tizedet fizetni.Csak ajánlott az egyházi adó. De azt annyit adsz, amennyit akarsz, de ez sem kötelező.

Tizedet a Hitgyülisek és a Jehovisták szednek.

2014. márc. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Engem nem érdekel, kik szednek,kik nem szednek tizedet. Én úgy gondolom, jó, ha fizetek tizedet, önként, örömből. Mivel nem járok gyülekezetbe sehova, ezért nem tudom hova fizetni, viszont úgy érzem, az lenne a biblikus, ha fizetném. Nem emberi törvényeket akarok én betölteni, hanem én magam gondolom így, az én hitem szerint. Tudom, akik agymosottnak tartják a keresztényeket mind, azoknak ez felfoghatatlan.
2014. márc. 8. 21:47
 6/32 anonim ***** válasza:
59%
Vélhetőleg az lenne a biblikus, ha gyülekezetbe járnál ÉS úgy fizetnél tizedet. És engedelmeskednél a feljebbvalóid olyan utasításainak, amelyek nem egyeznek a Biblia szellemével, és ha lennének olyan utasításai, amelyek ellenkeznek, akkor keresnél egy másik gyülekezetet, és oda járnál. :)
2014. márc. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
63%
-nem
2014. márc. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
6.! És ha tegyük fel éppen az az állapot van, amikor gyülekezetet keresek, de még nem találtam?
2014. márc. 8. 21:52
 9/32 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező, te azért teszel fel ilyen agyament, provokatív kérdéseket, mert provokálni akarsz, meg lepontozni mindenkit!
2014. márc. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 kefa 2000 ***** válasza:
58%
T.Kérdező! Ha saját környezetedben körül nézel fogod látni a szükséget.Akkor ha őszintén teszel az ellen a saját lehetőséged szerint már megteszed amit a "tized"misztikuma kíván.Abban egyet értek veled jó dolog adni,de nem jó a sátán eszköze ként öt táplálni.Nem árt néha józanul mérlegelni!!Üdv.
2014. márc. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!