Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallási szempontból Jehova...

Vallási szempontból Jehova Tanúi miért tanítják, hogy a disznóhús romlandó (bb) volt, míg a bárány és egyéb nem?

Figyelt kérdés
2014. márc. 16. 22:21
1 2
 11/18 KZitus ***** válasza:

Szervusz


SOHA, de soha nem hallottam és nincsen is ilyen tanítás Jehova Tanúinál, hogy disznóhúst azért nem ehették az izraeliták, mert ROMLANDÓ lett volna. Több évtizede vagyok tanú, de ilyet(tanítást) még soha nem hallottam!

Bocsáss meg, de ez nem Bibliával egyező tanítás, és ilyet csak egy hitehagyott terjeszthet!


Hidd el, egy tanú soha nem fog Bibliával nem egyező, Bibliából nem alátámasztaható dolgot sem állítani, sem tanítani.

2014. márc. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Egyetértek KZitus-sal!


Nincs ilyesmi egyetlen kiadványunkban sem.


Nincs bizonyiték arra, hogy Isten miért tiltotta meg ezeket!


Lehet hogy csak jelképes volt, mint példáúl a sabbat megtartása...

2014. márc. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Kedves Zitus!


Mivel ennyire felháborodtál a kérdésemen és az „állításomon” beidézném egy másik kérdésnél adott válaszát Katynek (utólagos engedelmével), ugyan ezzel a témával kapcsolatban. (gondolom nem titkos)


„Igaz az izraelitáknak meg volt néhány féle húsevés tiltva. pld. a disznóhús a nyúlhús. De ették a bárány, a kecske meg egyébb úgynevezett "tiszta" állatok húsát.


Például a disznóhús fogyasztása nagyon veszélyes volt egy melegebb területen az ókorban, amikor még nem volt hütöszekrény. Isten bölcs törvényt adott a népének.” Katy


Kiemelném a következőt: „a disznóhús fogyasztása nagyon veszélyes volt egy MELEGEBB területen az ókorban”


Mivel nem adott magyarázatot arra, hogy ezek szerint a disznó romlandóbb, mint pl.: a kecske, és ő azt állítja Jehova tanújaként, hogy a veszély az volt, hogy meleg van ezért tettem fel a kérdést!


Mivel a többi nép ugyan azon az éghajlaton evett disznóhúst, ez a felvetés nem állja meg a helyét! Illetve szerintem (és nem csak szerintem) a disznó húsa semmivel nem romlandóbb a melegben, mint mondjuk a birkáé, vagy a kecske húsa.


Judit (Jehova tanújaként) azt állítja, hogy: „galandfereg"-szeru parazita” miatt nem ehettek az izraeliták! Ez sem állja meg a helyét! „A parazita nem disznócentrikus, hanem vadcentrikus. A vadon élő állatok, így a szarvasmarha húsában is éppúgy megtalálható, sőt halak húsában is megtalálható az úgynevezett hal galandféreg amik viszont a törvény értelmében tiszta állatok mind a legtöbb hal, illetve a szarvasmarha is”. Tehát ez az elmélet nem állja meg a helyét.


Majd Katy is válaszolt, vagyis inkább csak írt, de nem válaszolt a kérdésre:

„”Mi már nem vagyunk a Mózesi törvény alatt, ha akarjuk megeszük ha nem nem.


Még egy kiegészítés a kérdésedhez, nem a Tanúk szemponjától volt tiltva egyes állatok evése, hanem a Bibliában van leírva, ahol mindenki elolvashatja, akár Tanú, akár nem.”” Katy


És ha érdekel, akkor kutakodja magam, de nem tudta megmondani, hogy mi az oka, hogy ők nem ehettek disznó húst, mi pedig már ehetünk.


Majd Zitus háborogsz, hogy ilyet tanú nem mondhatott, de a kérdésre nem válaszoltál!!!


DE igen abból, hogy „veszélyes volt mert meleg volt” egyértelműen az következik, hogy romlandóbb mint a tiszta állatok… Vagy te nem ezt következtetnéd ki?


Tehát akkor Zitus, mi a válasz a kérdésre, te tudod?


Kedves utolsó hozzászóló!


Nem a kiadványaitokra vagyok kíváncsi, hanem a Bibliára! :)

„Lehet hogy csak jelképes volt,” És szerintetek mit jelképezhetett? Eddig senki nem jött rá?


Kíváncsian várom és köszönöm a további válaszokat!

2014. márc. 17. 21:41
 14/18 anonim ***** válasza:

...már ne haragudj meg kedves kérdezö, de valamit nem olvastál el egészen figyelmesen valahol a komentárokban, vagy nem olvastad el az egészet, a többit. Tudod miért?


Mert mindenárom vitakérdést csinálsz a diszohúsból.


Egyszerüen komentálva volt, hogy a disznóhús veszélyes.


Hát kérdezz meg egy étel szakértöt, megmondja neked, mennyiben egészségtelenebb, mint a marhahús, a hal, vagy a baromfi húsa.


Ennyi az egész. Sehol senki sem írta, hogy a LEGVESZÉLYESEBB a húsok között.


Ennek a vitának abszolút semmi értelme nincs.


Ha szereted a disznóhúst, az orvosodon kívül senkinek sincs joga letiltalni. Például én szeretem a füstölt szalonnát....de hogy ez sok kcal...az már az én problémám...ha sokat eszed és kövér leszel, az a te problémád, ha magas lesz a koleszterin szinted az is a te bajod.


Olyan választ, amit ki elképzelsz, senki sem fog neked írni....


Katy

2014. márc. 18. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Katy!


Ezt írod: „Sehol senki sem írta, hogy a LEGVESZÉLYESEBB a húsok között.”


Ki mondta, hogy a legveszélyesebb??? Idéznéd? Nem állítottam ilyet!


Ezt írod: „Mert mindenárom vitakérdést csinálsz a diszohúsból.”


Nem a disznóhúsból – látszik, hogy nem érted a kérdést – hanem a tisztátalan állatokhoz fűződő magyarázatodat szeretném, ha megindokolnád!


Te magad írtad ebben a kérdésben:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..


A 12-es válaszba, amit te magad írtál alá ezt írod:

„Például a disznóhús fogyasztása nagyon veszélyes volt egy melegebb területen az ókorban, amikor még nem volt hütöszekrény. Isten bölcs törvényt adott a népének.”


1500 évvel ezelőtt sem volt még hűtőszekrény, a klíma ugyan az volt, mint 3500 éve. 3500 éve nem volt szabad, 1500 evvel ezelőtt már szabad volt.

Te magad írod: „Hát kérdezz meg egy étel szakértöt, megmondja neked, mennyiben egészségtelenebb, mint a marhahús, a hal, vagy a baromfi húsa.”


Tehát ezek között a legrosszabb a disznóhús? Te magad írtad ezzel. De ha ez miatt tiltotta meg Isten, hogy ne együk, és még ma is éppen olyan egészségtelen, akkor ma már miért engedi meg?

Én a magyarázatodra, miszerint azért nem engedte meg, hogy együk, mert egészségtelen, akkor hogyan magyarázod, hogy 2000 év óta lehet. Nem érzed a magyarázatod ellentmondását? Nem érzed, hogy Isten NEM azért tiltotta meg, mert egészségtelen? Hiszen ez semmit nem változott!

2014. márc. 18. 09:06
 16/18 anonim ***** válasza:

Szándékosan nem érti, mert nem tudja kimagyarázni az őrtorony téves állítását és inkább értetlennek teteti magát és terel, miközben támad.

Ne feledd, ezt minden vasárnap tanítják szerencsétleneknek.

2014. márc. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Hát terméketlen, hiábavaló igazán fölösleges vita.


Egyszerüen nem érteni, mit akarsz. Csodálkozok rajta, hogy van eröd folytatni.


Ha olvastad a Bibliát, akkor magad is rájösz, hogy milyen húsok voltak az Izraelitáknak megtiltva.


Ha van idöd, és akaratod, szerezhetsz információkat ahogy írtam, vagy a Net-en, vagy a szakemberektöl, akik a táplálokozással foglalkoznak.


Az a baj ma, hogy egyes emberek már annyira kényelmesek lettek, /udvariasságból nem írom, hogy lusták/ hogy képtelenek maguk beszerezni információkat.


Katy

2014. márc. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Katy!


Öntsünk tiszta vizet a pohárba. Menjünk sorba, hátha elérünk oda, ahová el szeretnék jutni.


Ha jól értelmezem, akkor szerinted Isten egészségügyi okok miatt tiltotta meg a népnek a tisztátalan állatok fogyasztását, igaz?

Egyenlőre csak egy igent vagy egy nemet kérnék!


Köszönöm.

2014. márc. 18. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!