Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » En buddhista vagyok, a parom...

En buddhista vagyok, a parom muszlim. Lehet komolyabb jovoje a kapcsolatnak?

Figyelt kérdés

Van valaki aki ilyen helyzetben van es mukodik a kapcsolata?


Mi elfogadtuk egymas vallasi nezetet, de attol tartunk hogy komolyabb nem lehet a kapcsolatunk. Mivel nem vagyok muszlim nem lehetek se a felesege se a menyasszonya, amit viszont elvarnak tole.


Nincs megoldas?


Elore is koszonom.



2014. márc. 17. 17:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Hogy Te buddhistaként vagy muszlimként kategorizálsz valakit, az csak az egyik oldala a dolognak. Te ismered jobban a párodat, mennyire veszi komolyan a vallást.
2014. márc. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Az én hiányos idevágó ismereteim szerint biológiai akadálya nem lehet a kapcsolatnak, azaz egészséges utódok származhatnak belőle. Az más kérdés, hogy a vallási-kulturális hitvilág átélésének mélysége mennyire gátolja a mindennapokban (és hosszú évek alatt) az együttélést. Ha a felek elfogadják azt, hogy a hitük megélése kizárólag önmagukra vonatozik és a partnerre ebből az égvilágon semmit nem vetítenek ki és ugyanakkor tiszteletben tartják a partnernek is az ezirányú szuverenitását, akkor még jól is alakulhat a kapcsolat mindaddig, míg a megszületett utód vallási hovatartozásán össze nem vesznek majd.
2014. márc. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

"Nem lehetek sem a felesége, sem a menyasszonya, amit viszont elvárnak tőle"!

Akkor milyen jövőt képzelsz el magatoknak?

2014. márc. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Pontosítsunk! Lehetsz a menyasszonya és a felesége is, de csak polgári. Hivatalosan egyébként is ez számít.

Az a baj, hogy mindketten azt nézitek, hogy mások mit várnak el toletek.

2014. márc. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Hogyne lehetnél a felesége!Vallástól függetlenül lehet polgári esküvőtök és az állam szemében máris házasok vagytok.


Egyébként ha nem teszitek vallás orientálttá a kapcsolatot, akkor nincsen semmi baj.

2014. márc. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Iszonayosan vallasos..


Tervbe van az eljegyzes, de zt mondta hogy ott ala kell irni egy papirt. ( Errol semmit se tudok csak amit o mondot. Probalok utana nezni de nem talaltam semmit. Ha valaki errol tudna informaciot mondani, annak nagyon halas lennek.)


Viszont ha akkor kiderult hogy buddhista vagyok akkor nem tehetjuk meg ezt se meg.


Emiatt kerdeztem hatha valaki volt ilyen helyzetbe es tud tanacsot adni hogy hogy mukodik ez.

2014. márc. 17. 18:33
 7/28 anonim ***** válasza:
Na, akkor volna egy kérdésem: ő beleegyezne egy buddhista eljegyzésbe és esküvőbe?
2014. márc. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne hogy nem
2014. márc. 17. 19:34
 9/28 anonim ***** válasza:

ha a lány a muszlim, akkor kizárt az eslküvő, mert vagy áttér vagy muszlim férjet választ magának, muszlim lány és más vallású férfi nem kelhet egybe. Muszlim férfi elvehet nem muszlimot, de olyat, aki egyistenhívő - ez Buddhizmusnál mennyiben áll fenn? Bocs, egyáltalán nem tudom.

Az hogy elfogadtátok egymást, az csak egy dolog, a rózsaszín felhő elmúlása után csúnya dolgok tudnak lenni - ha csak csoda nem történik in shaa Allah.

Ha a "párod" tényleg nagyon vallásos, akkor eleve nem gondolhatna közös házasságra a fent elmondottak alapján.

Üdv.

2014. márc. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

"Biztos vagyok benne hogy nem"


- Vagyis belenyugodtál, hogy másodrendű vagy a kapcsolatotokban?

2014. márc. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!