Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A világon kb mennyi keresztény...

A világon kb mennyi keresztény, muszlim, buddhista stb. él? Ezek a vallások mit gondolnak egymásról?

Figyelt kérdés
...és ha ezeket a számokat szembe állítjuk egymással akkor kié az igaz vallás, mert az köztudott hogy europa nagy részben keresztény, de ott vannak az arab,ázsiai országok ahol csak kis része. Kíváncsi lennék hogyan közelítitek meg ezt a kérdést.
2010. márc. 24. 08:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Számok alapján szerintem nem dől el, kié az igaz vallás.


Én egyébként azon a véleményen vagyok, valahol mindegyik ugyanazt a dolgot próbálja meg megközelíteni. Szóval egyetlen végső igazság van, de annak különböző oldalát látják a különböző vallások.


itt van egy táblázat:ű

[link]

2010. márc. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

mindenkinek az az igaz, amit hisz.

A muzulmánról azt hallottam, hogy minden 5. ember a híve.

Ebbe beletartoznak a nem hívők is (?)

2010. márc. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
34%
Elvileg Keresztény több van, de a többség csak a Keresztény hitre vannak megkeresztelve, de nem hívő. Muszlim kevesebb van, de az mind hívő. Úgyhogy ezt nehéz eldönteni.
2010. márc. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A muszlimok sem mind hívők. Nem az számít muszlimnak, aki hisz, és Allah az istene, hanem az muszlim, akinek az apja is muszlim, vagy betért.
2010. márc. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
8%

Azért annyira ostoba nem vagyok, hogy olyasmiben higgyek, amit magam sem tartok igaznak. Mivel én a Bibliát tartom Isten egyetlen hiteles kijelentésének, ezért minden más vallást gyakorlóról azt tartom, hogy téved. Az ateistákat és az evolúciót vallókat is beleértem. Sőt jehova tanuit is, pedig ők is a Bibliára esküsznek, de a tanaikkal semmilyen közösséget nem vagyok hajlandó vállalni. Ahogy semelyik egyház dogmáival sem, még a Reformátussal sem, pedig ennek a közösségnek vagyok a tagja. De csak és kizárólag a Biblia!



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. márc. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
6%
2010. márc. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%
Jó, de nem Rhode Islanden vagyunk.
2010. márc. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

Aha, AZ a Biblia, amit minden zsinaton megnyirbáltak egy kicsit,az akkori elöljárók hangulatától, politikai és vagyoni helyzetétől függően? Amiből kizárták a női prófétákat? Vagy te másmilyet olvasol? :)

Kicsit utána kéne olvasnod a Biblia történelmének, lehet, hogy ennyire nem függnél tőle. Szerintem a ti Istenetek nem olyan kicsinyes, hogy holmi könyv meg templombajárás alapján ítélje meg a híveket. Inkább az alapján, hogy ki mennyit lopott, csalt, hazudott, lógott, került, nem vállalt vagy károsított életében, attól függetlenül, hogy kiderült-e. Akkor viszont elég üres lesz a mennyország..

Emiatt pedig inkább szomorú vagyok mint kárörvendő.

Sajnos az a tapasztalatom, hogy a keresztényeknek nem kevés elittudata van. Egyszer azt mondta egy nő, hogy nem baj, hogy elment a gyerekem, mert az Úr úgyis inkább a házasságokat áldja meg.. soha semmi nem fájt még úgy. Aztán megpróbált rám sózni valami Jézusos könyvet, amit kis híján hozzá vágtam. És nem Jehova volt, hanem valami Jézus Szíve közösséghez vagy mihez tartozott. Persze tudom én, hogy mindenhol vannak hülyék..

Egyébként szerintem buddhistából van a legtöbb, utána jönnek a muszlimok, számban. De ez csak tipp.

Ami a buddhistákat illeti, az iszlámot nagy fenyegetésnak tartják a terjeszkedés meg a nők megalázása miatt. Legalábbis Láma Ole.

:)

2010. ápr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
10:27 Így is van. A Biblia írja is, hogy elég üres lesz a mennyország. Ez nem titok.
2010. ápr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet igy megmondani és a kérdés sem pontos. Mindenki, minden egyes ember születik egy vallásba, itt az a kérdés inkább, hogy kik az igazán hivők, akik gyakorolják is a vallasukat. Rengeteg keresztény van, de ebből mennyien tartják a vallásukat? eleve a magyar nép egy pogány nép. buddhistákról nem tudok véleményt alkotni, nem vagyok jártas ebben. nos, a muszlim népre szitén az vonatkozik, hogy nem mindenki tartja a vallást. vannak, akik még a kötelező szabályokat sem tartják be pl.: napi 5 ima, alkohol, disznóhús, de vannak olyanok is, akik imádkoznak 5-ször, nem fogyasztanak alkoholt és nem eszenk disznóhúst és ennyi. ezen kivül nem látogatják a mecsetet és nem csinálnak semmit sem. amúgy most OFF lesz. de soha nem értettem meg, hogy a muszlim nők miért vannak elnyomva?!
2010. máj. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!