Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztszülőt választani...

Keresztszülőt választani bérmaszülőnek is? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Nem sokára lesz a bérmálásom és nem tudom,hogy kit kérjek meg bérma keresztszülőmnek. A keresztanyukámra gondoltam,de nem vagyok benne biztos,mert nagyon keveset beszélünk,viszont mikor igen,akkor nagyon komolyan tudok vele beszélni,és érzem,hogy jót lenne őt választani,de nem vagyok benne biztos,mert ő már a keresztszülőm,és tényleg évente egyszer találkozunk,de akkor olyan 2 hétre,plusz még pár alkalom. Ráadásul van még egy ismerősünk,akit esetleg szívesen megkérnék erre. Viszont az is baj,hogy a családon belül már szerintem elterjedt,hogy lehet hogy a keresztanyukámat kérem meg,és nagymamám is azt akarja,hogy ő legyen ezért félek, hogy csalódás lesz nekik ha mégsem. Nem akarok senkit megbántani,de nem is szeretnék csak azért választani valakit,mert ez az elvárás. Lényegében már fogalmam sincs,hogy mit csináljak. Remélem, tudtok valamilyen tanácsot adni,mert ez fontos számomra. Előre is köszönöm. 17/l

2014. márc. 17. 20:23
 1/2 Béla7 ***** válasza:

Általában a keresztszülőt szokták ajánlani bérmaszülőnek is, bár a II. Vatikáni Zsinat előtt ez nem lehetett ugyanaz. Végül is a feladata segíteni a bérmáltat a hite megélésében, lelki életében, stb...

Válaszd azt, akit a legalkalmasabbnak tartasz ezekre a feladatokra. :)

2014. márc. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Én most katolizálok felnőttként.

Nekem ugyanaz a személy lesz a kereszt- és bérmaszülőm is.


Szerintem az nagyon fontos, hogy minél komolyabban tudj beszélgetni és többet tudj az adott személlyel személyesen kapcsolatot tartani.

Ez a hit- és lelki életben nagyon-nagyon fontos tényező.

2014. márc. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!