Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent ez a kijelentés? :...

Mit jelent ez a kijelentés? : "Bízzatok, mert én legyőztem ezt a világot! "

Figyelt kérdés

"Bízzatok ..., mert én legyőztem ezt a világot!"


-Mit jelent itt a "világ" nevű szó?


-Igaz-e ez a kijelentés?


-Vonatkozik-e rád ez a kijelentés?


-Ha vonatkozik, akkor hogyan vonatkozik rád ez a kijelentés?



2014. márc. 19. 12:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

János evangéliuma, Jézus teljesítette a feladatot, amit rábíztak.

A világ itt nem a mindenséget jelenti, hanem esetleg a Földet, teremtet világot, az emberiség szűkebb környezetét.

Értelmezhető úgy, hogy vannak másik világok. Aki a kijelentést tette máshonnan jött. 'Level completed' :-)))

2014. márc. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Úgy is értelmezhető, hogy a világ ebben a kontextusban az emberi ego vágyait, félelmeit fejezi ki, valahol analóg vele. Azaz a szóban forgó személy küldetése érdekében képes volt felülemelkedni ezen, egyenesen szembemenni vele - példát mutatva arra, hogy ez lehetséges.


Igaz-e? A kijelentést Jézusnak tulajdonítom (ha állítólagosan nem tőle származna, javítsatok ki), a valóságtartamában nem tudok állást foglalni, nem voltam ott akkor, nem hallottam.


Rám részben vonatkozik a kijelentés. Vannak olyan jellemvonások, amelyeken igyekszem felülemelkedni, vannak olyanok, amelyek nem is kísértenek, és olyanok is, amelyeket aligha "győzök le" ebben az életben - már ha ez egyáltalán feladat vagy feltétel. Nem tartom annak.

2014. márc. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia

E világnak van Istene.

Így nem csak a gonosz emberek között állt ki sikeresen, hanem annak uralkodója ellen is.

Isten Fia soha nem engedett a világ befolyásának, hanem legyőzte azt azáltal, hogy semmilyen szempontból nem vált olyanná, mint a világ.

Jézus Krisztus győztesként bemutatott teljes értékű példája, és hibátlan életpályájának kimenetele megadhatja egy személynek a szükséges bátorságot, hogy utánozza őt a világtól való elkülönültség és az attól való szeplőtelenség megőrzése tekintetében (János 17:16).

Jézus bemutatta — egészen a haláláig —, hogy a gonosz legyőzhető.

Jézus azáltal győzte le a világot, hogy hűséggel teljesítette Isten akaratát mindannak ellenére, amit Sátán és a világa megpróbált elkövetni, hogy megtörje Jézus feddhetetlenségét.


(János 16:33) 33 Ezeket azért mondtam nektek, hogy békétek legyen általam. A világban nyomorúságotok van, de bátorság! Én legyőztem a világot.”


Jézus, tökéletes ember lévén, mindenkinél kiválóbb módon szolgálta Jehovát feddhetetlenségben és gyötrelmes megpróbáltatások között. Tökéletes választ adott Sátán kihívására (Példabeszédek 27:11). Így hát joggal mondhatta az áldozati halála előtti éjszakán: „Én legyőztem a világot” (János 16:33)


Mit akart mondani ezzel a határozott kijelentéssel? Részben ezt: A világban lévő gonosz sem megbántani nem tudott, sem arra késztetni, hogy álljak rajta bosszút. Nem engedtem, hogy a világ a saját öntőformájába préseljen. Ez a ti esetetekre is igaz lehet


Katy Weaver

2014. márc. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A gonosz amely az embereket fogságba ejti.Jézus legyőzte a gonoszt és a bizalom iránta nagyon fontos.Csak vele valósulhat meg az örök élet ,a gonosznak nem szabad hogy higgyünk....
2014. márc. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 KZitus ***** válasza:

Szervusz


AZ a nap, amelyen Jézus meghalt — a zsidó niszán hónap 14. napja — időszámításunk szerint 33. március 31-én, csütörtökön naplementekor kezdődött. Ezen az estén Jézus és az apostolai egy jeruzsálemi ház felső szobájában gyűltek össze a pászka megünneplésére. Miközben Jézus arra készült, „hogy elmenjen ebből a világból az Atyához”, kimutatta, hogy mindvégig szereti az apostolait (János 13:1). Hogyan tette ezt? Úgy, hogy nagyszerű tanulságokra vezette rá, s ezzel felkészítette őket az előttük álló eseményekre.


Az est előrehaladtával Jézus ezt mondta a tanítványainak: „bátorság! Én legyőztem a világot” (János 16:33). Mit akart mondani ezzel a határozott kijelentéssel? Részben ezt: A világban lévő gonosz sem megbántani nem tudott, sem arra késztetni, hogy álljak rajta bosszút. Nem engedtem, hogy a világ a saját öntőformájába préseljen. Ez a ti esetetekre is igaz lehet. Amit Jézus a földi életének ezekben az utolsó óráiban tanított a hűséges apostolainak, nekik is segíteni fog, később, legyőzni a világot.

2014. márc. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 sandor76 ***** válasza:

Rad pedig ugy vonatkozhat,illetve minden emberre,ha kovetjuk Jezus tanitasat ,megprobaljuk elsajatitani a gondolkodasat azokrol a dolgokrol amit tanitott.

Kulonben nem fogjuk tudni legyozni ezt a vilagot ,amit satan iranyit,es mivel tudja rovid az ideje,egyre elszantabb a felrevezetesben es gonoszsagban.

Ezert mondta Jezus azt is ,szorosan kell kovetni a labnyomait,hogy el ne vesszunk.

2014. márc. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%

Gyülisek szép egységes választ hoztak össze.

Kreatívabbra vágyok. Írj a témával kapcsolatban valamit Súr.

2014. márc. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek igaza van - ezt tudom mondani.


Nem megölnünk kell egymást, hanem megérteni.


Mindig kapaszkodunk, mindig fogunk valamit, pedig nem létezik nálunk csodálatosabb lény a Földön.


Mi magunk vagyunk a kezdet és az eredet, szentírásaink valójában rólunk magunkról szólnak.


Ez az elrejtezett titok és ez az igazság.


Ez a világ a mi művünk, ezt a világot mi teremtettük / teremtjük. A felelősség a miénk. (!!!) Nem kenjük el a felelősséget, hanem vállaljuk a felelősséget.


Tudjuk azt is, hogy nem a világot kell megmentenünk, hanem magunkat kell megmentenünk.


Az én fajtám jelenleg be van zárva egy „világtojás“ nevű keltetőbe.


Át fogjuk törni ennek a „világtojásnak“ a falát (falait) és felrepülünk. Tereket teremtünk és univerzumokat hozunk létre. Valódi (és nem ellen-) világokat hozunk létre, olyan világokat, amelyek nem matematikai alapúak... tehát nem mechanikus elvűek.

(Kezdetben ez a világ sem matematikai elvű volt; csupa művészet volt és csupa öröm.)


....

Itt van ez a világ.

-Milyen világ ez?

-A nyers erő világa. A káosszal kevert rend(ezettség) világa. =A Keveredés Világa.


Ez a keveredés az eredeti bűn.


-Mit lehet birtokolni ebben a világban?

-A káoszt. =a rendezetlenséget ... Valójában ezt lehet birtokolni a világban.

Abban a pillanatban, amikor elkezdtél (valamit) birtokolni, megjelent számodra az idő.


(„az emberfiának ebben a világban semmije sincsen... nincs benne számára helye a fejét lehajtani“)


-Mi a legfőbb birtokod, amiben hiszel?

-Az ebből a világból származó tested.


Mi nem hiszünk ebben a testben - mivel ez nem egyéb, mint a saját energiáddal áthevített 3-dimenziós kép.


-Mi az utad?

-Mindazt, amit te hoztál létre, neked is kell (tudnod) kezelni. Ha nem tudod kezelni, akkor téged kezel.

Régóta ebben vagy.

2014. márc. 20. 22:38
 9/11 A kérdező kommentje:

Kreativitás kettős aktusa: teremtés és vele szemben egy ellenteremtés.

Nem lehet másképp. (!!!)


Sajnos ez van... bárki bármit akar, az ellentétét is akarja... még ha nem is tud erről.


Az univerzum és benne a lét: töltések (= erőfeszítések - ellenerőfeszítések ) halmaza.

(Állítás-tagadásköteg.)

Az omnipotencia BÁRMIT megnyilvánít...semmilyen etikája nincsen.

2014. ápr. 11. 01:56
 10/11 A kérdező kommentje:
Etikánk nekünk lehet, halálra szántaknak, akik rendet szeretnénk az egyre fokozódó káoszban.
2014. ápr. 11. 01:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!