Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten szeretete garantálja...

KZitus kérdése:

Isten szeretete garantálja számukra az örök megmentést. Veled mi a helyzet? Te érzed azt, hogy Isten szeret téged? Szerinted mit tett érted, amivel bizonyítja, hogy szeret?

Figyelt kérdés
Isten, szeretete

2014. márc. 19. 18:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Én nagyon hálás vagyok azért, mert önállónak, erősnek, gondolkodónak teremtett, és mert megadta az akarat szabadságát. Így mindenki a maga sorsának kovácsa lehet, és innentől kezdve a felelősség is ránk hárul, tehát nem igazán lehet hibáztatni. De én nagyon szeretek így élni, ilyen változatos, lehetőségekkel teli világban, szabad döntési lehetőséggel.
2014. márc. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 sandor76 ***** válasza:
57%
Engedi,hogy megertsem az akaratat,ami nekem mindenkepp jo.
2014. márc. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%

Nekem 5-6 éves koromban megjelent Jézus. Én azóta nem tudom elképzelni, hogy nem létezik se ő, se Isten.

És érzem, hogy szeret. Mindig segített rajtam, amikor szükségem volt rá (még ha nem is tudtam hogy szükségem van rá), még akkor is, amikor még nem foglalkoztam ezzel annyira komolyan és akkor is, amikor a saját fejem után mentem, tudva hogy valószínűleg hibát követek el.

Sose fordult el előlem hosszú távon. Mindig érezteti velem, hogy szeret.


20/L

2014. márc. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Láttam a kérdést, és tudtam, hogy te kérdezed.
2014. márc. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%

Mióta megtértem, azóta érzem Isten szeretetét csak igazán! Mindig is hittem, imádkoztam.. de vak voltam, mert sok mindent nem tudtam, ami szükséges ahhoz, hogy bejuthassak az örök életbe.. nem leég csak hinni, úgy kell cselekedni is! Isten akarata szerint kell élni, az ő TÖRVÉNYEI SZERINT! (Biblia- minden benne van, hogyan élj.. pl a paráznák nem jutnak a Mennybe.. sokan kimagyarázzák, pedig ott van.. Isten szava ez, nem az enyém) És sokkal hamarabb eljön Krisztus, mint mi azt gondolnánk.. ezek már az utolsó idők.. bármikor eljöhet.. adj hálát.. mert még van esélyed, hogy megtérj és változtass az életeden! Utána már hiába bánkódsz..

Egyébként az én életemben nagyon sokat segített már.. és folyamatosan segít.. pl. Isten felszólított arra, hogy kérjek valakitől bocsánatot.. egy olyan embertől, aki nagyon sokat bántott engem lelkileg és a családomat is szidta.. Isten nemrég szólt, hogy menjek el és kérjek tőle bocsánatot.. emberileg persze az ember zt kérdezné.. én? miért én? hisz ő volt az, aki kezdte, aki szidott... neki kell bocsánatot kérni.. haha.. ez nem így működik.. mit számít az, hogy ki a hibás? Az a lényeg, hogy megbocsássunk mindenkinek, az ellenségünknek is, hisz mindenki magáért felel... hát elmentem.. és ezáltal ennek a személynek a kapcsán valaki segített nekem, akire álmomban sem gondoltam volna.. a részletekbe most nem szeretnék belemenni.. de milyen csodás ez.. én bíztam Istenben, tudtam hogy nem véletlenül akarta ezt.. és tudtam hogy Ő csakis jót akar nekem.. akkor én mit féljek bocsánatot kérni.. ha Isten velem, ki lehet ellenem??? Ráadásul még Isten úgy rendeztem hogy pont jó kedvében volt az a személy és nagyon jól sült el minden.. Istenben bíztam és benne megéri bízni! Na Ő aztán SOHA nem szúrna téged hátba! Csak annyi a dolgot, hogy őt kövesd és az ő akarata szerint élj.. aztán volt olyan is, hogy nem egy családtagom halálos betegségben szenvedett.. Isten meggyógyította őket.. de az igazat soha nem kell bizonyítani.. aki Isten felé fordul és vágyik rá, az érezni fogja az Ő jelenlétét és látni fogja a segítségeit.. hinni kell, hűségesnek kell maradni..

2014. szept. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%
Ja még annyi, hogy sok mindenki aggódik a jövője miatt... miért is? Ha Isten akaratát követed, akkor csak annyi a dolgod, hogy bízz benne... ő úgyis csak jót akar neked, hisz annyira szeret téged! Csakis jó lehet a vége a dolognak! Csak légy türelemes és hűséges..
2014. szept. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Idióta Szent Lélek.
2019. júl. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 jdfGabrella ***** válasza:
Semmi olyat nem tedd ami azt bizonytana hogy szeret.
2019. júl. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

jdfGabrella


Nem hiszel Isten létezésében, mit vársz akkor Tőle?

Attól, aki számodra nincsen?

2019. júl. 24. 14:15
 10/16 anonim ***** válasza:

Érzem, ha oda figyelek.

Létezik. Minden minden miven bizonyíték ő rá, ami maga a tökéletesség.

Isten semmit sem tesz, ő minden.

2019. aug. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!