Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek, ha nem merek...

Mit tegyek, ha nem merek hinni magamban?

Figyelt kérdés
Nem merem azt mondani magamnak, hogy sikerülni fog valami, mert ez olyan érzetet kelt, mintha a vonzás törvénye szerint élnék, ami nem egyeztethető össze a kereszténységgel. Nem merem elképzelni a dolgaim sikerességét. Persze hihetném, hogy Istenen keresztül sikerül, de a hangsúly azon van, hogy magamat nem merem sikeresnek gondolni, illetve azzá tenni magam, mert az bűn.
2014. márc. 20. 20:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

*

pl1:

Jézus fellépésének és halálának idejéről

[link]


pl2:

Mik. 5,2 De te, Efratának Bethleheme, bár kicsiny vagy a Júda ezrei között: belőled származik nékem, a ki uralkodó az Izráelen; A KINEK SZÁRMAZÁSA ELEITŐL FOGVA, ÖRÖKTŐL FOGVA van.


stb.

2014. márc. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Egy cipőben járunk, jelenleg én is itt tartok. A hit nem a hiszékenység, hanem az, hogy abban hiszek, hogy az Úr szeret, elfogad és segít, még akkor is, ha sorra követem el a bakikat. Borzalmas dolgokat tudok néha tenni, a döntéseim következménye keserves tud lenni. Magamban már nem bízom, mert nem tudom irányítani sem az időt, sem a sorsom. De nem tudom, hogy hagyhatom e a dolgok folyását úgy, hogy nem teszek semmit? Ez a válasz még nálam is várat magára.
2014. szept. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

„Magamban már nem bízom, mert nem tudom irányítani sem az időt, sem a sorsom.”

Wov, innen már csak egy lépés, hogy eljuss az Istenben való hitre. :)

Létezik gondviselés, aki Istenhez fordul, miután eljutott odáig a felismerésben mint te.

2014. szept. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Istenhez fordulást keresztény értelemben értettem.
2014. szept. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Pendulum92 ***** válasza:

Azért rettegsz, mert nincsen szilárd lelki alapod. Leomlott a homokra épített házad.


Szerintem mindenféle építkezést az alapnál kell kezdeni, ez pedig te magad vagy, a benned lévő Isten. Csak ezt a forrást nyisd fel, és utána kezd összeállni a kép.


Amikor ideges vagy, vegyél egy nagy levegőt lassan, érezd az "erejét", ahogy felfrissülsz tőle, az Élet beáramlását. Csak erre összpontosíts, mindent zárj ki. Ezt csináld annyiszor, amennyiszer szükségét érzed.


Ez a gyakorlat segít abban, hogy ne zavarodj bele az elme labirintusába. Innen elkezdhetsz kifelé is nyitni, de időnként mindenképp térj vissza "magadba", legyen ez egy biztos pont az életedben, a kőszikla alap.

2014. szept. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A kereszténység,ahogyan az egyház közvetíti,nem arról szól,hogy te valóban sikeres legyél,hiszen egy olyan embert aki nyitott,saját maga tapasztalja meg,hogy mire képes,azt nem lehet madzagon rángatni,nem lehet a bűntudatkeltéssel manipulálni.És az az ember aki nem szereti önmagát,az bizony nem lesz túl sikeres és boldog az életben(mellesleg mi van a szeresd önmagad,mint felebarátod mondattal,ilyenkor mégsem olyan fontos?)Már a csíráját is elfojtják annak,hogy nyitott legyél más dolgokra,olyanokra amiket nem ők szabnak meg neked.A vonzás törvénye rossz,a meditáció rossz,a buddhista tanok rosszak,gyorsan a fejedbe vésik,még mielőtt magad bizonyosodnál meg a dolgok igazság tartalmáról.Nem téged óvnak,ebben nyugodt lehetsz.A saját befolyásosságukat óvják.Megmondják,hogy mitől félj,s ha mégsem hallgatnál rájuk,akkor dupla biztosítékként még az Isten is meg fog büntetni ha nem engedelmeskedsz nekik,ekkor már csak nyugton maradsz.Sajnálom,de ez erről szól.
2014. szept. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!