Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Írnátok bibliai idézeteket a...

Írnátok bibliai idézeteket a segítségről?

Figyelt kérdés
2014. márc. 21. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ézsaiás próféta könyve » 1. fejezet

16

Mosódjatok, tisztuljatok meg, távoztassátok el szemeim elől cselekedeteitek gonoszságát, szünjetek meg gonoszt cselekedni;

17

Tanuljatok jót tenni; törekedjetek igazságra, vezessétek jóra az erőszakoskodót, pártoljátok az árvák és özvegyek ügyét.



Jakab Apostolnak közönséges levele » 2. fejezet

4

Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit?

15

Ha pedig az atyafiak, férfiak vagy nők, mezítelenek, és szűkölködnek mindennapi eledel nélkül,

16

És azt mondja nékik valaki ti közületek: Menjetek el békességgel, melegedjetek meg és lakjatok jól; de nem adjátok meg nékik, amikre szüksége van a testnek; mi annak a haszna?

17

Azonképpen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.

18

De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.

19

Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek.

20

Akarod-é pedig tudni, te hiábavaló ember, hogy a hit cselekedetek nélkül megholt?


A Lukács írása szerint való Szent Evangéliom » 14. fejezet

12

Monda pedig annak is, aki őt meghívta: Mikor ebédet vagy vacsorát készítesz, ne hívd barátaidat, se testvéreidet, se rokonaidat, se gazdag szomszédaidat; nehogy viszont ők is meghívjanak téged, és visszafizessék néked.

13

Hanem mikor lakomát készítesz, hívd a szegényeket, csonkabonkákat, sántákat, vakokat:

14

És boldog leszel; mivelhogy nem fizethetik vissza néked; mert majd visszafizettetik néked az igazak feltámadásakor.

2014. márc. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


"Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, akik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, akik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, akik háborgatnak és kergetnek titeket." (Mt. 5:44)


"Aki azért tudna jót cselekedni, és nem cselekeszik, bűne az annak." (Jak. 4:17)


Üdv. Péter

2014. márc. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 sandor76 ***** válasza:
Szeresd felebaratodat,mint onmagadat.
2014. márc. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Pál megemlít öt keresztényt, akik mellette álltak: Tikikuszt, az Ázsia tartományból való személyes követét, aki ’rabszolgatársa volt az Úrban’; Onézimuszt, a ’hű és szeretett testvért’ Kolosszéból; Arisztárkuszt, a Tesszalonikába való makedón férfit, aki egy időben Pál ’fogolytársa’ volt; Márkot, aki Pál misszionáriustársának, Barnabásnak az unokatestvére és a nevét viselő evangélium írója volt; valamint Jusztuszt, az apostol egyik munkatársát, aki „Isten királyságáért” fáradozott. Pál így beszél erről az öt személyről: „ők erősítő segítséggé lettek nekem” (Kolosszé 4:7–11).

Pál érzékletesen fejezte ki, milyen segítséget kapott lojális barátaitól. Az általa használt görög szót (pa·re·go·ri′a) az ’erősítő segítség’ kifejezéssel adták vissza, és ez a szó csak ebben a versben fordul elő a Bibliában. Több jelentése van, és főként orvosi szövegekben használták. Visszaadható a ’vigasz, csillapítás, enyhítés’ szavakkal. Pálnak ilyen erősítésre volt szüksége, és ez az öt férfi gondoskodott erről.


Zsidók 10:24, 25 És figyeljünk egymásra a szeretetre és jó cselekedetekre való ösztönzés végett, 25 nem hagyva fel egybegyűlésünkkel, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítva egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.


Cselekedetek 20:35 Mindenben bemutattam nektek, hogy ily módon fáradozva, segítsétek a gyengéket, és tartsátok elmétekben az Úr Jézus szavait, aki maga mondta: »Nagyobb boldogság adni, mint kapni.«”


1Tesszalonika 5:14 Másrészt buzdítunk titeket, testvérek, hogy intsétek a rendetleneket, beszéljetek vigasztalóan a lehangolt lelkekhez, támogassátok a gyöngéket, legyetek hosszútűrők mindenki iránt.

2014. márc. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!