Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római Katolikus keresztények...

Római Katolikus keresztények hogyan állnak a politikához?

Figyelt kérdés
Esetleg van olyan politikai párt amiről valamilyen szinten elmondható, hogy a legtöbb katolikus rájuk fog szavazni?

2014. márc. 22. 10:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A vallás és a politikai nézet közt semmi összefeüggés sincs.
2014. márc. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 sandor76 ***** válasza:
19%

Illetve nem kene hogy legyen ,de nem igy van.

Orban is es minden politikai vezeto,melyen ott van a papaban.

2014. márc. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Azért van összefüggés. Egy katolikus valószínűleg nem fog olyan pártra szavazni, amely támogatja például a droghasználatot, a melegházasságot stb. Mert akkor valószínűleg nem katolikus. Más kérdés, hogy a politikában nehéz olyan embert találni, aki a keresztény hitbéli előírásoknak megfelelően él, hiszen a politikusok általában mind hazudnak, lopnak, csalnak, hazát árulnak stb.

Amúgy Magyarországon, valamint a legtöbb egykori szovjet tagállamban (Csehországtól eltekintve) az az általános tendencia, hogy a katolikusok a jobboldali pártok valamelyikére szavaznak, mert azoknak vannak olyan jelszavaik, amelyek a legjobban megfelelnek az egyházi előírásoknak. Más kérdés, hogy tetteikben ez miként nyilvánul meg.

Szerintem Magyarországon a katolikus hívőket egyértelműen a Fidesz viszi. Nem tudom, én is hívő vagyok, és jobboldali szavazó, de nem fideszes, viszont a hívő ismerőseim fideszesek, az ateisták meg LMP, Bajnai, Gyurcsány, Masterhouse stb.

2014. márc. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
9%

...vajon mit jelent Jézus Krisztus szava a tanítványaihoz?


"Nem lesztek a világ része, ahogyan én sem vagyok a világ része.....


Katy

2014. márc. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Ozmium42 ***** válasza:
80%
2014. márc. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Katy:

A világban, de nem a világból.

A kérdezőnek:

Mivel a közvéleménykutatók nem kérdeznek rá a vallásra, ezért nem készültek erről kimutatások. Azonban én a konzervatívabb, a keresztény szellemhez közelebb álló pártokra gondolok. Miért szavazzon olyanra, aki felbontaná a vatikáni szerződést?

2014. márc. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Melyik párt az aki felbontaná ezt a szerződést? A Fidesz-KDNP áll a legközelebb a Bibliai tanításokhoz és a Katolikus egyházhoz?
2014. márc. 23. 09:59
 8/12 anonim ***** válasza:

A Katolikus Egyház azt vallja, hogy helyt kell állni a társadalomban is az isteni igazságosság szerint. Tehát a politika fontos. De mentesnek kell lenni a hatalmi csatározásoktól. Ezért katolikus pap a II. Vatikàni Zsinat óta nem lehet tagja politikai pàrtnak.

Az is kérdés volt, hogy a Fidesz-KDNP mennyire felel meg egy katolikus szàmàra. Véleményem szerint semennyire, vagy csak nagyon kis mértékben. Õk propagandàból hasznàljàk fel a kereszténységet. Ettől függetlenül még mindig jobb egy fokkal, mint a nyíltan egyhàzellenes bal-lib csürhe..

2014. márc. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Elvileg nincs összefüggés a kettő között, de megfigyeléseim szerint sokan közülük fideszesek (inkább KDNP-sek) vagy jobbikosok. Bár jobbikos talán kevesebb van köztük.
2014. márc. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Számításba jöhet a munka, a család, a szabadság, a békeszeretet, és más hasonló gondolatok. Ezek alapján nem egyszerű a választás. Aki pedig nem szavaz, az a győztesre szavaz, akárki is lesz az.
2014. márc. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!