Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Én "kárhoztathatok"-e bárkit,...

Én "kárhoztathatok"-e bárkit, "fejére" olvashatom-e a bűnét bárkinek, ha Krisztus senkit nem kárhoztatott?

Figyelt kérdés

Bánthatunk-e másokat, mert más bűnöket követ el mint mi?

Ezáltal pl.:kirekesztünk másokat.


2014. márc. 22. 21:52
1 2
 1/17 Ozmium42 ***** válasza:
Szerintem Jézus egy csomó mindenkit kárhoztatott. XY nem mehet be az Isten országába, mert ezt-meg azt csinálja/nem csinálja, ilyen vagy olyan. "A Sátán az atyátok" kezdetű mondóka. A kufárok kiűzése.
2014. márc. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

NEM.

Figyelmeztetni szabad az illetőt, hogy nem a helyes úton jár, illetve jogodban áll nem pajtáskodni vele, ha nem tetszik a viselkedése. De kárhoztatni nem kárhoztathatod.

2014. márc. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%
Ne ítélj el másokat ha ők sem ítélnek el téged.
2014. márc. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a második válaszolóhoz.


a szeretet arra indíthat, hogy hasznos Bibliai tanácsot adhatsz olyannak akit látsz eltévelyedni


(Példabeszédek 15:10) 10 Rossz annak a fegyelmezés, aki elhagyja az ösvényt; aki gyűlöli a feddést, meghal.


(Példabeszédek 15:32) 32 Aki kitér a fegyelmezés elől, saját lelkét veti el, aki viszont hallgat a feddésre, szívet szerez.

(Példabeszédek 13:18) 18 Aki figyelmen kívül hagyja a fegyelmezést, arra szegénység és gyalázat jön, de aki megfogadja a feddést, azt dicsőítik.


(Példabeszédek 1:7) . . .A bölcsességet és a fegyelmezést megvetik a bolondok.


Katy Weaver

2014. márc. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

(1Korintusz 5:11) 11 Most azonban azt írom nektek, hogy ne keveredjetek többé egy társaságba senkivel, akit testvérnek neveznek, de parázna vagy kapzsi vagy bálványimádó vagy szidalmazó vagy részeges vagy zsaroló. Az ilyennel még csak együtt se egyetek.


Katy Weaver

2014. márc. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Természetesen nem.

Lk 6,37

Ne ítéljetek és nem ítéltettek; ne kárhoztassatok és nem kárhoztattok; megbocsássatok, néktek is megbocsáttatik;

Rm 2,1

Annakokáért menthetetlen vagy óh ember, bárki légy, a ki ítélsz: mert a miben mást megítélsz, önmagadat kárhoztatod; mivel ugyanazokat míveled te, a ki ítélsz.

Rm 14,4

Te kicsoda vagy, hogy kárhoztatod a más szolgáját? Az ő tulajdon urának áll vagy esik. De meg fog állani, mert az Úr által képes, hogy megálljon.

Rm 14,10

Te pedig miért kárhoztatod a te atyádfiát? avagy te is miért veted meg a te atyádfiát? Hiszen mindnyájan oda állunk majd a Krisztus ítélőszéke elé.

Jak 4,11-12

Ne szóljátok meg egymást atyámfiai. A ki megszólja atyjafiát, és a ki kárhoztatja atyjafiát, az a törvény ellen szól, és a törvényt kárhoztatja. Ha pedig a törvényt kárhoztatod, nem megtartója, hanem bírája vagy a törvénynek. Egy a törvényhozó, a ki hatalmas megtartani és elveszíteni: kicsoda vagy te, hogy kárhoztatod a másikat?


Pál apostol egyenesen így ír:

Teljesítsétek be az én örömömet, hogy egyenlő indulattal legyetek, ugyanazon szeretettel viseltetvén, egy érzésben, egyugyanazon indulattal lévén; semmit nem cselekedvén versengésből, sem hiábavaló dicsőségből, hanem alázatosan egymást különbeknek tartván ti magatoknál. (Fil. 2,2-3)


Üdv. Péter

2014. márc. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Csak egy rövid választ szeretnék írni, ha sikerül. :-)


Ha a Biblia tanácsa szerint jártak vagy járnának el a nagy ismert egyházak, mit kellett volna hogy tegyenek a gyemekbántó papokkal?


Valóban az Isten akarata az, ha valaki tudatosan, akarattal teszi a roszat, hogy "ki legyen közösítve"...amíg meg nem változtatja rosz útját.


Ha a Biblia bölcs tanítása alapján kirekesztették volna a pedofileket, a gonosszá vált eröszakosakat, akkor sok ártatlan ember életét nem tették volna tönkre.


Én a Bibliában még sehol sem olvastam azt, hogy a gonoszokat, akik NEM AKARNAK megtérni rosz útjukról, hogy Jézus megirgalmazna. Akkor miért mondta a farizeusoknak, hogy JAJ nektek?


Miért küldi el a "kecskéket" az örök pusztulásba?


Katy

2014. márc. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Péter 6-os és Katy 5-ös válasza hogy is fér meg egymás mellett? A kettő ellentmond egymásnak. Mindkettő a Bibliából van?
2014. márc. 23. 07:26
 9/17 A kérdező kommentje:
Még annyit, úgy tűnik, nem értettétek a kérdés lényegét. Te vagy én, mint bűnös ember mi módon kárhoztathatnánk egy másik bűnös embert? Mert esetleg más bűnöket követ el mint én vagy te? Krisztus is azt mondta, hogy az vesse rá az első követ (bűnösre), aki bűntelen. És nem az volt a kérdés lényege, hogy aki több igét fel tud hozni, az nyer.
2014. márc. 23. 10:10
 10/17 anonim ***** válasza:
Krisztus ostorral csapott szét az árusok között a templomban.Balgának,bolondnak nevezett másokat.Akkor most mi van? Én annyit tudok neked mondani,hogy ne tegyél olyat mással,amit magadnak nem kívánsz.Bár Krisztus erről is beszélt.
2014. márc. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!