Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Azzal egyet...

Jehova Tanúi! Azzal egyet értek, hogy Jézus nem Isten. De miért pont Mihály?

Figyelt kérdés

Hogyan jutottatok erre a következtetésre?

Miért pont Őt küldte Isten erre a feladatra?

Miért nem tartotta meg a "régi nevét" (Jézus-Mihály)?

Mielött Jézus eljött, mi volt Mihály feladata, pontosan ki volt Ő?

Mi vár rá még (mi lesz vele a jövőben)?

Tudnátok a válaszaitokhoz igét is mutatni, hogy miért gondoljátok azt, amit?

A válaszaitokat előre is köszönöm!


(Trollkodók kíméljenek! Az sem érdekel ki mit gondol a Tanúkról)



2014. márc. 14. 02:52
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
59%
És miért értesz azzal egyet, h Jézus nem Isten...ráadásul a Szent Biblia írásai alapjára hivatkozva? Arra tudsz olyan Igét mutatni? Vagy a Tanúk arra még is milyen Igéket mutattak neked meg? Nem vagyok troll...komolyan érdekelne a válaszod.
2014. márc. 14. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

Jézus végig úgy beszélt magáról, Mint aki az Atya alatt állt. Amikor azt mondta, hogy egy vele (Ján. 17.) akkor ott azt is mondta, hogy a hívők is egyek vele és az Atyával (már pedig a keresztények sem istenek). Ha egylényegű lenne az Atyával (tehát egyek lennének), nem lenne hierarchia. Ha az egyik a másik fölött ál (Atya-fiú), akkor már nem lehetnek egyek. Jézus azt sem mondta, hogy hozzá kéne imádkozni, csak hogy az Ő nevében kérjünk. De az imát is úgy tanította, hogy az Atya a címzett. Jézus többször kért Istentől. Ha egy vele, ez szükségtelen. De a legegyértelműbb válasz a Márk:10:17-18-ban van: "Miért mondasz

engem jónak? Senki sem jó, csak egy, az Isten." Itt egyértelműen kijelenti, hogy ő nem egy Istennel.

2014. márc. 14. 04:25
 3/40 anonim ***** válasza:
78%

Aham, így már átlátom...figyu, szerintem nézd meg ezt is, mielőtt egyet értesz dolgokkal: [link] ;

És tartsd szem előtt, ha válaszokat is kapsz Tanúktól, h bárki bárhogy kiforgathatja a Szent Írást a maga hasznára! Sajnos! Ha tényleg válaszokat akarsz kapni arra, amit valóban keresel, akkor csak a Bibliára támaszkodj...szerintem, és több forrást használj!

Tudom ez már trollkodásnak számíthat, de nem Tanúk ellenzője vagyok, csak szerintem te igazából mást keresel...és szeretnél tudni. Bocs a téma eltérítés miatt...még egyszer!

2014. márc. 14. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

Aki nem bántóan szól hozzá, azt nem szoktam "trollkodásnak" vagy rossz néven venni, így neked is köszönöm mind a kérdést, mind a linket. Erről még sosem beszéltem Tanúkkal, a honlapjukon sem voltam még, erre a következtetésre magamtól jutottam, csak hallottam, hogy ők is hasonló véleményen vannak, ezért tettem fel a kérdést. A honlapon olvasattakat még fontolgatom, bár első olvasatra nem volt túl meggyőző, egyedül a héber többesszám ami nekem elgondolkodtató.

Ezt még megfontolom és köszönöm a kedves hozzászólást :)

2014. márc. 14. 04:58
 5/40 anonim ***** válasza:
0%
Más források is vannak, csak többet hirtelen nem találtam. A szentháromság kérdését korábban én is úgy véltem, h nem okés stb., sőt én még abban is kételkedtem, h a Szent Biblia valóban Isten Szava lenne-e, az volt rá a legfőbb érvem, h mert emberek írták, de engem maga a Biblia, és Isten végül meggyőzött mindenről. Ha főleg saját magad tanulmányozod eleitől a végéig szerintem mindent idővel érteni fogsz. Illetve hülyén fogalmaztam meg, amit keresel azt érteni fogod.
2014. márc. 14. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 Szeressük egymást ***** válasza:
49%

Jeh*va haszontalan tanúi szinte az egész ÚSZ-et meghamisították, hogy az eretnek teológiájukhoz hozzáigazítsák. Itt egy példa amit épp most ellenőriztem a saját honlapjukon a ferdítésükből:


"Se Jehovát ne

tegyük próbára, mint ahogy egyesek azok közül

próbára tették, csak hogy elvesszenek a kígyók

által." I.Kor. 10:9.


Itt a bökkenő csak az, hogy a görögben 'KRISZTUS' szerepel:


1Kor 10:9 Se a Krisztust ne kísértsük, amint közülük kísértették némelyek, és elveszének a kígyók miatt.

2014. márc. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
10%

Azért kemény, hogy egy többezer éves mesekönyvrõl úgy vitatkoztok, mintha bármi jelentõsége lenne.

Kíváncsi vagyok, hogy vajon 2000 év múlva egyesek ugyanígy fogják elemezgetni, hogy vajon Harry Potter milyen kapcsolatban áll valójában Voldemorttal...

2014. márc. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 Szeressük egymást ***** válasza:
52%
A Harry P. nem állítja magáról, hogy isteni kinyilatkoztatás, a Biblia viszont igen, és valósággal az is.
2014. márc. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 Szeressük egymást ***** válasza:
21%

Jeh*va haszontalan tanúi a hamis tanításuk kedvéért a szó szerinti fordítást egy eretnek szövegösszefüggésre írták át itt is:


"A

Filippi 2:6 Jézusról az Új Világban: aki, noha Isten

formájában létezett, nem foglalkozott az elbitorlás

gondolatával, tudniillik azzal, hogy Istennel egyenlő

legyen

Ugyanez a görögből szavanként másolva magyarul:

aki -ban/-ben alak Isten birtokolván/létezvén nem

zsákmányként tartotta a/az levést egyenlõkként

Istennel

Egyértelműen kijelentő módban mondja az Istennel

való egyenlőséget, valamint az Isten formájában

való létezést, ettől üresítette meg magát, hogy

emberré legyen."

2014. márc. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
20%

"A Harry P. nem állítja magáról, hogy isteni

kinyilatkoztatás, a Biblia viszont igen, és

valósággal az is"

LoL! Akkor írok egy könyvet, a végére odaböffentem, hogy "ez amúgy isteni kinyilatkoztatás volt", s máris kész az új Biblia 2.0. :D

2014. márc. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!