Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire lehet nehéz ma...

KZitus kérdése:

Mennyire lehet nehéz ma Krisztus követője lenni?

Figyelt kérdés
Melyek azok az alapelvek, parancsolatok, amelyeket nehéz (nem lehet)betartani?

2014. febr. 28. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:
mindegyik, mert az állati ösztöneiden való felülemelkedés minden erkölcs lényege, és ezt minden korban mindenki számára nehéz betartani, nehéz magadból embert faragni, főleg, ha csak állatok vesznek körül
2014. febr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szeressük egymást ***** válasza:

A legnehezebb olyan szintre eljutni, mint a Mester.


Luk 6:40 Nem feljebb való a tanítvány az ő mesterénél; hanem mikor tökéletes lesz, mindenki olyan lesz, mint a mestere.

2014. febr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon nehéz harc ez sokszor elbuktam.

Vegyétek fel a hit pajzsát, amellyel kiolthatjátok a gonosznak minden tüzes nyilát

2014. febr. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 eric_one ***** válasza:

Jézus ezt mondta:


"Mert az én igám gyönyörűséges, és az én terhem könnyű."


Máté 11,30

2014. febr. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves KZitus!


Nem lehet megismerni valakit úgy, hogy soha egy szót nem szólunk hozzá. Ez lenne az alap, hogy beszélgetünk Vele. Azt mondta Jézus, hogy az Ő juhai hallják és ismerik az Ő hangját, és követik Őt.


Hazudnak neked a vezetőid, hogy nem szólhatsz Jézushoz, és hogy nem hallhatod a hangját. Kérd meg Őt, hogy jelentse ki magát neked!


Isten áldjon!

2014. febr. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sandor76 ***** válasza:

Nekem kijelentette Jezus magat.

Megismertette az attya nevet,Es akaratat,es segit a tanitasai altal ,hogy helyesen tudjam kovetni,ahogy Jezus is tette.

Pontosan ugy jarok predikalni,ahogy Jezus is tette,es elismerem a valtsagat az attya,Jehova szandekanak a megvalosulasaban.

Eleg nehez helyesen kovetni,mert satan folyton tamad,de tudom ,hogy kitartas es mi is legyozhetjuk a vilagot,ahogy o is tette,sot segit is ebben.

2014. márc. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak egy kérdés a kérdésedre.

Melyikhez kell több erőfeszítés, mindig becsületesen, erkölcsösen jó emberként élni, vagy rosszat cselekedni?


Nem könnyű az biztos, de van aki megadja az erőt hozzá. :)

2014. márc. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Természetesen az a nagyobb erőfeszítés, ha becsületes akarok lenni. Árral szemben úszom.
2014. márc. 2. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!