Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Neked mit jelent a kegyelem?

Neked mit jelent a kegyelem?

Figyelt kérdés
2014. márc. 23. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Jóvátételi lehetőséget.
2014. márc. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt, hogy bármit is követtél el, az meg van bocsátva. Tiszta lappal indulhatsz.
2014. márc. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elsősorban a bűneim bocsánatát, a szabadságot, a reményt Jézus Krisztus által.

Aztán meg az összes Istentől jövő segítséget, ajándékot.

Meg az általános jelentés : megkegyelmezést.

2014. márc. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt, hogy a bűneim ellenére szeret és ha milliószor kérek bocsánatot, akkor is elfogadja...
2014. márc. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia !


Számomra az Isten meg nem érdemelt jóindulatát jeleni,

Isten elsősorban nem számon kérő szigorú bíró hanem könyörülő személy aki még mielőtt megszülettem volna eltervezett mikor még nem ismert őt éltem a bűn kötelékébe előre elkészített számomra minden áldást köztük az üdvösségcsomagját is.

Bűnös voltam és az tette velem ami más mint amit emberek tennének, büntetést érdemeltem volna de ő jót tett velem.

Odaadta értem a számára legdrágább kincsét fiát Jézust a golgotai keresztre, hogy megmeneküljek az örökkévalóságot az ő országába tölthessem.



Üdv: Alex

2014. márc. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Voices-of-Echoes!


Szerintem(!) a kegyelem olyan adósság vagy vétség, mely úgy van eltörölve, hogy a tartozást, a büntetést nem kell törleszteni.

Tehát az, hogy jóvátételi lehetőség lenne, ez szerintem, nem állja meg a helyét, hiszen akkor nem lett eltörölve semmi, hanem nekem kell a „zsoldot” kifizetnem.


2-es, 3-as!


Szerintem is!


4-es! Ez akár igaz is lehet, de ez az állításod magába foglalja, hogy bármit csinálhatok, elég, ha utána azt mondom, hogy bocsi. Szerintem ez nem állja meg a helyét. Ráadásul, amit te mondasz, az bocsánat, és nem kegyelem. Bár van átfedés, de inkább úgy gondolom, ha megbocsátok, akkor nem haragszok, és nem kérek elégtételt. Ha kegyelmezek, akkor egy tartozást nézek el, méghozzá egy törvényi elégtételt nézek el, amit neki meg kellene fizetnie.


5-ös!


Egyetértek, de az állításod szerint ez azt jelenti, hogy mindenkinek megkegyelmezett, tehát mindenki üdvözül. Mert ha valaki nem üdvözül a bűnei miatt, akkor annak nem kegyelmezett, és személyválogató. Viszont ez szerintem nem igaz. Tehát mondhatom, hogy élek aszerint, ahogy jólesik, de szeretnék örökké élni az országában, és azért élek aszerint, ahogy szeretnék, mert tudom, hogy kegyelem alatt vagyok? Vagy nem tehetem ezt, de akkor részleges, illetve feltételhez kötött kegyelem alatt vagyok?

2014. márc. 25. 14:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor fogalmazzunk úgy, hogy megbánási lehetőséget kap az illető (megváltozási lehetőséget). Időt, hogy a tetteit felismerje, hogy meglássa a következményét és értékelje azokat.

De szerintem senki nem gondolja komolyan, hogy Isten csak úgy kiválaszt egyszerű véletlen mintavétellel néhány embert a sokaságból akiket aztán magára erőltet, a többiekkel meg csak úgy kegyetlenül elbánik. (viccből).

Vagy arra teremt embereket (állatokat), hogy gyilkolássza őket és ezzel mutogassa a dicsőségét.


Tehát én nem gondolom azt, hogy bárki bármit megtehet, mert Isten majd megkegyelmez.

Nem helyes gondolkodási mód, hogy lemészároltuk a fiát (vagy őt vagy akárkit) és most már nincs következménye a bűnünknek. Csak mantrázni kell néhány varázsigét...


A megbánás és a szeretet őszinte kell, hogy legyen.

Vagy legalábbis a motivációnak pozitívnak lenni.


Sokszor gondolkodtam azon, hogy Isten szereti-e a gonosz embert is, vagy sem (tudom, hogy mind hibások vagyunk)

De ha vannak gyerekeid, akiket szeretsz, akkor bármennyire furcsa, valójában csak akkor szereted őket, ha megvéded azoktól, akik tönkre akarnak tenni mindent. (bármennyire fáj).


Az életben ezeknek az embereknek van lehetőség megtapasztalni, hogy mi lesz a bűnük következménye. Ha nem akarnak megváltozni, nincs mit tenni. Vagy sehogy vagy egyedül maradnak.

2014. márc. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!