Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten valóban olyan jóságos...

Ha Isten valóban olyan jóságos, ahogy mondják akkor minek szenveszteti tovább a híveit?

Figyelt kérdés

Miért van ennyi szegény, beteg, éhező ember a világon amikor Isten állítólag oly hatalmas, hogy véget tudna vetni ennek, és mégsem teszi állítólag a rossz emberek megfizetnek a bűneikért ennek ellenére úgy élnek, mint a kis királyok miért gonosz a Sátán mert felnyitotta az emberek szemét és öntudatra ébredtek? azelőtt viszont Isten bábjai voltunk? Ne értsetek félre nem hiszek én semmiben csak próbálok infórmálodni.

Üdv, A Sátán kisfia


2014. márc. 27. 12:03
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

# 2

Soha nem leszel utolsóból első, ha azt várod, hogy szádba repüljön a sült galamb.

2014. márc. 27. 17:46
 12/28 A kérdező kommentje:
# 1 Én az Ifjabb sátánt még nem tettem fel ezt a kérdést.
2014. márc. 27. 17:49
 13/28 A kérdező kommentje:

# 5

Magyar vagyok becsszó!

2014. márc. 27. 17:50
 14/28 szabolcs1988 ***** válasza:

Nem Isten a hibás azért, hogy jelenleg ennyi szenvedést tapasztalunk (betegségek, halál).

Az első emberpárnak szabad akaratot adott, igy Ádám és Éva saját maguk dönthettek, hogy élvezik e az Isten által kapott édenkertet. Ők ezt elutasították, ennek követménye a jelenlegi állapotok, nem pedig Istené.

Sátán volt az aki hatalomra vágyott, ezért kérdőjelezte meg Isten jogos uralmát.

Hálásak kell lennünk Istennek, hogy akkor nem úgy döntött, hogy eltörli az embereket, mert ezt is megtehette volna, de ehelyett továbbra is törődött és törődik velünk.

Isten azért vár még az ítéletével, ami nem sokára megvalósul, hogy lássa azt hogy kik szolgálják Őt tiszta szívvel, és azért hogy a tiszta szívű emberek még megismerjék.

Az 1 Timóteusz 2:3, 4 verse ki is hangsúlyozza:Ez jó és elfogadható a mi Megmentőnk, Isten szemében,  akinek az az akarata, hogy mindenfajta ember megmentésben részesüljön,

Tehát láthatjuk, hogy Isten szeret minket és azt szeretné ha mindenki megmenekülne.

2014. márc. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

# 14

Miért nem látjátok a szavaitokban az ellentmondást? Állítólag Isten mindenható és nem cselekszik logikátlanul Isten tökéletes ennek ellenére logikátlanul cselekszik miért veszi magát olyan emberekkel körbe, akik elárulják megvezetik lásd: a Sátán példáját vagy Ádámékat vagy miért teszik próbára a híveit joggal hihetnénk azt, hogy nem bízik bennünk az ítélő képességeit is megkérdőjelezhetőek pedig állítólag Isten nem hibázi és miért teremtett egy tökéletlen világot, ami halálra van ítélve? Isten eddig csak hibázott és Isten mit mondd az evolúciós elméletről? a tudomány már bebizonyította az evolúciós elméletet a bibliát akár a kukába is dobhatjuk igaz?

2014. márc. 28. 15:12
 16/28 anonim ***** válasza:

kedves sátánfattya (ne lovagolj az evolúció babonáján, lószart se bizonyít)

- te milyen világot teremtenél, ha rajtad állna?

2014. márc. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

#16

Értem szóval te az evolúciót tagadód meg? nagyon ésszerű... [link]

"te milyen világot teremtenél, ha rajtad

állna?" Én nem vallom magamat Istennek csak a vallást szeretném megérteni, hogy mire alapozzátok a hitet meg kell, hogy mondjam nagyon gyenge lábakon állatok.)

2014. márc. 28. 19:13
 18/28 anonim ***** válasza:

"az evolúciót tagadód meg? nagyon ésszerű..."

Nem tagadom, leröhögöm, amennyiben a világ teremtését, az ember lényegét, a gondolat születését, a teremtő képzelte működését kívánja az állatok ide-oda alakulásával magyarázni. Egyáltalán nem véletlen, hogy egy okapi nem ír szimfóniát, egy gorilla nem szaval szonetteket stb.

Az ember Isten gyermeke. Pont. (te is, sátánfattya, majd megérted, és akkor jó lesz neked)


"Én nem vallom magamat Istennek csak a vallást szeretném megérteni, hogy mire alapozzátok a hitet meg kell, hogy mondjam nagyon gyenge lábakon állatok.)"


-- nnnananaa nem vagyunk állatok.


Azért kérdezem ezt, mert ha átgondolnád, akkor közelebb kerülnél a hívők megértéséhez. Ne állatozd le őket. Természetesen a világ hatmilliárd hívője nem áll gyenge lábon. A megértésük a nemhívők részéről, viszont nagyon gyenge lábakon áll. Nem is tudják megérteni, mert a hit a SZÍV DOLGA.

Milyen a szíved?

2014. márc. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

# 18

Mondom, hogy nagyon értelmeseket írsz tudod egyáltalán miről beszélsz vagy, csak úgy írsz a nagy semmibe? a tudomány nem áll gyenge lábakon épp ellenkezőleg az ember nem egy gorilla az ember egyik napról a másikra fejlődött erre a szintre tudsz egyáltalán érvelni vagy igazolni a bibliai írásokat? :D

2014. márc. 28. 20:57
 20/28 anonim ***** válasza:
Természetesen. A kisbaba fejődése - ahogy az oá-tól eljut az istenkereséshez, az igazság kereséséhez, a világ titkainak kereséséhez. Műalkotásokat hoz létre, zenél, fest, verset ír. Alkot, teremt. Szabadon. A pók gyönyörű hálót sző, a méhecske gyönyörű lépet készít. De a pók nem gondolhatja meg magát .. áá... inkább lépet készítek. Így van ez, fiacska. Én meggondolhatom: verset írok? milyet? vagy inkább festek? Szabad vagyok, alkotói szabadságom van, Isten gyermeke vagyok - a Teremtő Atyaúristen képmása. Te miben gyakorlod magad? Festesz? Rajzolsz? Zenélsz? Az én fejemet nem beszélték tele materialista áligazságokkal. Figyelek - és a természet mesél nekem. Figyelj te is. Honnan jön a gondolat?
2014. márc. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!